Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

3DS w górę, Wii U w dół - wyniki sprzedaży konsol Nintendo

6 postów w tym temacie

Ja z kolei Wii U chętnie przytulę, ale gdzieś w styczniu/lutym, bo teraz mnie opłaty żywcem zeżrą. Odkąd powstał OurLoader, jestem tą konsolą bardzo zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyników PS2 coś mi się wydaje, że nie przebije nic do końca świata. Obecna generacja to kicha - fakt konsole na premierę były tanie (XBO i PS4) ale co z tego jak sprzęt słaby wydajnościowo. MOŻE XB Scorpio będzie czymś na miarę prawdziwej ósmej generacji zakładając, że będzie zaliczany do dziewiątej generacji i gry produkowane na niego będą tylko na nim działać co byłoby absurdem i skreślało XBO dowodząc tym samym, że ósma generacja to fail. PS 2 było na premierę drogie ale miało ogromną bibliotekę gier i wyprzedzało PC-ty. Dziś i w przyszłości PC-tów nie da się wyprzedzić więc każda kolejna generacja konsol jeśli nie będzie posiadała bardzo drogich odpowiedników bebechów PC będzie skazana na porażkę i remastery remasterów. Np PS 5 z GeForce 1080 Ti w zupełnosci starczyłoby na 5 może 6 lat. Jego cena musiałaby wynosić jakieś 5000zł albo 3000zł pod warunkiem, że Sony GRUBO traciłoby na sprzedaży konsoli (jak to było np z PS3 - bo BD itd.) Dochodzi do tego wszystkiego granie mobilne na smartfonach i inne czynniki, które mają wpływ na słabszą sprzedaż niż 15 lat temu. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wyników PS2 coś mi się wydaje, że nie przebije nic do końca świata. Obecna generacja
> to kicha - fakt konsole na premierę były tanie (XBO i PS4) ale co z tego jak sprzęt słaby
> wydajnościowo. MOŻE XB Scorpio będzie czymś na miarę prawdziwej ósmej generacji zakładając,
> że będzie zaliczany do dziewiątej generacji i gry produkowane na niego będą tylko na
> nim działać co byłoby absurdem i skreślało XBO dowodząc tym samym, że ósma generacja
> to fail. PS 2 było na premierę drogie ale miało ogromną bibliotekę gier i wyprzedzało
> PC-ty. Dziś i w przyszłości PC-tów nie da się wyprzedzić więc każda kolejna generacja
> konsol jeśli nie będzie posiadała bardzo drogich odpowiedników bebechów PC będzie skazana
> na porażkę i remastery remasterów. Np PS 5 z GeForce 1080 Ti w zupełnosci starczyłoby
> na 5 może 6 lat. Jego cena musiałaby wynosić jakieś 5000zł albo 3000zł pod warunkiem,
> że Sony GRUBO traciłoby na sprzedaży konsoli (jak to było np z PS3 - bo BD itd.) Dochodzi
> do tego wszystkiego granie mobilne na smartfonach i inne czynniki, które mają wpływ na
> słabszą sprzedaż niż 15 lat temu. Niestety.

Nah zapomniałeś dodać jeszcze jeden ważny czynnik Ps2 nie miało żadnej konkurencji przez rok zanim wyszedł Xbox . Jak wyszedł Ps3 to na Ps2 robiono jeszcze gry, a microsoft olał Xboxa na rzecz 360 i Ps2 znów swoje zarabiała :P.

Co do tej generacji to ja nie mam się do czego czepiać po za tym że gier to naprawdę mało wychodzi. Dodatkowo są osoby co mogli pograć w najnowsze tytuły tylko na konsoli bo nie stać ich było wydać na Pc 3-5 tyś. Jak bym zarabiał miesięcznie 1500-2000tyś też bym pewnie wybrał konsolę niż ciężko ciułane pieniądze na Pc wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować