Zaloguj się, aby obserwować  
m21cool

Starmageddon

22 postów w tym temacie

Czesc, czy ktos pamieta jeszcze gre Starmageddon?
Chcialem w nia sobie pograc na windowsach XP (Intel Pentium D 830 @ 3000 MHz, GeForce 7800 GTX), ale gra sie nie uruchamia... Czy ktos wie moze, czy istnieje jakis patch, ktory pozwolilby uruchomic gierke pod XP?

gg: 1374281


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra jest docelowo na 98 to path nawet nie jest potrzebny... Po prostu, naciśnij ikonkę gry prawym przyciskiem myszy ---> Właściwości ---> Zakładka "zgodności" ---> powinny tam być opcje, w których powinieneś wybrać "zgodnośc w trybie Windows 98...

PS. Wszystko opisywałem z pamięci, więc proszę przymknąć oko na kilka błędów... Ale ogólny zarys operacji został przezemni opisany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 22:12, Noxbi napisał:

Jeśli gra jest docelowo na 98 to path nawet nie jest potrzebny... Po prostu, naciśnij ikonkę
gry prawym przyciskiem myszy ---> Właściwości ---> Zakładka "zgodności" ---> powinny
tam być opcje, w których powinieneś wybrać "zgodnośc w trybie Windows 98...

PS. Wszystko opisywałem z pamięci, więc proszę przymknąć oko na kilka błędów... Ale ogólny
zarys operacji został przezemni opisany...


Dzieki za odpowiedz,

Zrobilem tak jak mowiles, jednak nadal nie dalo to zadnego rezultatu, przy probie uruchomienia gry wyskakuje mi ten sam komunikat: OpenGL 1.1 or newer required. Co zrobic? (sterowniki mam zainstalowane: 84.21)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś probowalem rowniez uruchomic jedna gierke, ktora chodzila tylko na starsze windy i zrobilem tak jak Noxbi radzil, wiec wlasciwie nie wiem w czym problem. Moze powinienes sciagnac Dosbox? taki program, ktory odtwarza stare gierki :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie wydaje mi się, żeby ta gra była robiona w DOS''ie. Gry pod DOS''a zakończono robić o wiele wcześniej niż wyszedł Starmageddon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 23:28, mikim napisał:

Wiesz, nie wydaje mi się, żeby ta gra była robiona w DOS''ie. Gry pod DOS''a zakończono robić
o wiele wcześniej niż wyszedł Starmageddon.


Gra normalnie chodzila normalnie na poprzedniej karcie graficznej pod XP, ale na GeForce 7800 GTX wlaczyc sie nie chce. Ktos wie o co chodzi z tym OpenGL 1.1 or newer required.?

mam cos doinstalowac?

z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z OpenGl najczęściej wynika ze sterowników do grafy. Miałem wiele razy podobny problem, zawsze pomagała instalacja innych sterowników.

ps. Mówie o kartach od NV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 22:00, diablolod napisał:

mozna gdzies w polsce kupic 1 badz 2 czesc tej gry??


A chcialbys kupic zarowno 1 jaki 2?

Tak sie sklada ze mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 22:35, m21cool napisał:

> mozna gdzies w polsce kupic 1 badz 2 czesc tej gry??

A chcialbys kupic zarowno 1 jaki 2?

Tak sie sklada ze mam...


ja sie pytam czy w sklepie jest;)
narazie nie kupuje bo kasy nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos jest mi w stanie powiedziec jak mam uruchomic Starmageddon. Wyskakuje mi blad.

Mam SP2, GF 7800GTX, ster. 91.31.

NIe mam juz sily a chetnie bym sobie pogral....

Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:35, m21cool napisał:

Witam,

Czy ktos jest mi w stanie powiedziec jak mam uruchomic Starmageddon. Wyskakuje mi blad.

Mam SP2, GF 7800GTX, ster. 91.31.

NIe mam juz sily a chetnie bym sobie pogral....

Dzieki

proponuję najnowszy sterownik do karty graficznej i najnowszy Direct x , jezeli takowe posiadasz to przeinstaluj je od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 21:55, m21cool napisał:

Czesc, czy ktos pamieta jeszcze gre Starmageddon?
Chcialem w nia sobie pograc na windowsach XP (Intel Pentium D 830 @ 3000 MHz, GeForce 7800
GTX), ale gra sie nie uruchamia... Czy ktos wie moze, czy istnieje jakis patch, ktory pozwolilby
uruchomic gierke pod XP?

gg: 1374281



jeszcze problem może polegać na tym że gra jest tak stara że windows xp jej nie uruchomi - tak jest z niektórymi grami i nic tu nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 08:59, hans kloss napisał:

A powiedzielibyście, o czym jest ta gra? Nigdy jej nie miałem.


Starmageddon

to produkcja rodzimego dystrybutora gier, określana jako „kosmiczny RTS 3D nowej generacji”. Gra czerpie wszystko co najlepsze z gatunku, wzorując się na wspaniałych klimatach Homeworld’a i prostocie obsługi Command & Conquer: Red Alert 2. Podobnie jak w niezapomnianym Starcraft, można grać jedną z trzech dostępnych ras, ludźmi i dwoma nacjami obcych, z których każda oprócz zwykłych różnic w wyglądzie, jednostkach i wynalazkach, wykorzystuje zupełnie inne surowce do produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 08:16, tosz napisał:

> Witam,
>
> Czy ktos jest mi w stanie powiedziec jak mam uruchomic Starmageddon. Wyskakuje mi blad.

>
> Mam SP2, GF 7800GTX, ster. 91.31.
>
> NIe mam juz sily a chetnie bym sobie pogral....
>
> Dzieki
proponuję najnowszy sterownik do karty graficznej i najnowszy Direct x , jezeli takowe posiadasz
to przeinstaluj je od nowa


Mam najnowszego directx z pazdziernika i stery sa tez jedne z najnowszych...
Instalowalem wszystko od poczatku (system) 2 tyg temu...
Caly czas to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować