Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Skyrim: Special Edition - z grą nie działają save`y z modyfikowanej pecetowej wersji

27 postów w tym temacie

Oj tam mody, mody to moderzy muszą najpierw skonwertować na nową edycje, to potrwa.
Gorzej, że gra wymusza na nas wersję z dubbingiem i nie ma możliwości wybrania kinowej opcji z oryginalną wersją dźwiękową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że zainstalowanie modów powoduje wyłączenie osiągnięć w grze. Oczywiście jest ktoś już zrobił obejście tego, ale polityka bethshitu jest śmieszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Warto jeszcze wspomnieć o tym, że zainstalowanie modów powoduje wyłączenie osiągnięć
> w grze. Oczywiście jest ktoś już zrobił obejście tego, ale polityka bethshitu jest śmieszna.

No akurat to bardzo dobrze. Osiągniecia/trophy itp. to są "wyzwania" przez twórców stawiane. A nie wystarczy mod zrobić którym wbijasz od razu achivmenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News chyba jest trochę na wyrost, bo jakoś używałem modów w "podstawowej" wersji, a mimo tego mogę korzystać z tych zapisów w remasterze - jedyne co się działo to przed odpaleniem pojawiło się info, że zapis był zrobiony z użyciem takich, a takich modów, ale gra wczytała się bez najmniejszych problemów. Wydaje mi się, że może chodzić o osoby, które instalowały mody wymagające SKSE - ja takowego nie potrzebowałem i wszystkie mody jakie miałem nie wymagały go. Jeśli ktoś nie wierzy mogę nagrać filmik, że nie kłamię. :P Inna sprawa: jeśli ktoś chce grać w SE, a nie ma jeszcze wszystkich achików (tak jak np. ja) to granie na starym zapisie i tak mu ich nie odblokuje, więc w takim przypadku "trzeba" zagrać od nowa. :)
Inna sprawa, że wybranie modów z menu gry i zalogowanie się do konta Beth powoduje wysyp gry do Pulpitu... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No akurat to bardzo dobrze. Osiągniecia/trophy itp. to są "wyzwania" przez twórców stawiane.
> A nie wystarczy mod zrobić którym wbijasz od razu achivmenty.

Taa, w przypadku steama wystarczy ściągnąć sobie steam achievement manager i nawet nie trzeba gry mieć odpalonej, żeby ustawić sobie wszystkie osiągnięcia na wbite. Więc to jest bez sensu. Z resztą większość osiągnięć w skyrimie polega na przejściu jakiegoś questa/wątku więc nie są to wyzwania, tylko progres w fabule gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2016 o 15:28, Kijkowaty napisał:

Gorzej, że gra wymusza na nas wersję z dubbingiem i nie ma możliwości wybrania kinowej
opcji z oryginalną wersją dźwiękową.


Naprawdę? Ja tam widzę że wszystkie języki są dostępne, ale nie instalowałem. Mam wersję ENG legendary, którą sobie w Wysp zamówiłem a teraz mam tego remastera po polsku, fajno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > No akurat to bardzo dobrze. Osiągniecia/trophy itp. to są "wyzwania" przez twórców
> stawiane.
> > A nie wystarczy mod zrobić którym wbijasz od razu achivmenty.
>
> Taa, w przypadku steama wystarczy ściągnąć sobie steam achievement manager i nawet nie
> trzeba gry mieć odpalonej, żeby ustawić sobie wszystkie osiągnięcia na wbite. Więc to
> jest bez sensu. Z resztą większość osiągnięć w skyrimie polega na przejściu jakiegoś
> questa/wątku więc nie są to wyzwania, tylko progres w fabule gry.

To nie zmienia faktu że nie powinno być żadnych przyśpieszaczy. To że system sterama jest jak całą platforma każdy pewnie wie. Nie ważne jak głupie i łatwe są achivmenty, twórcy je wyznaczają i moim zdaniem powinno się je zdobywać legalnie. A to że achivki są proste lub na siłę to już inna dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> News chyba jest trochę na wyrost, bo jakoś używałem modów w "podstawowej" wersji, a mimo
> tego mogę korzystać z tych zapisów w remasterze - jedyne co się działo to przed odpaleniem
> pojawiło się info, że zapis był zrobiony z użyciem takich, a takich modów, ale gra wczytała
> się bez najmniejszych problemów. Wydaje mi się, że może chodzić o osoby, które instalowały
> mody wymagające SKSE - ja takowego nie potrzebowałem i wszystkie mody jakie miałem nie
> wymagały go. Jeśli ktoś nie wierzy mogę nagrać filmik, że nie kłamię. :P Inna sprawa:
> jeśli ktoś chce grać w SE, a nie ma jeszcze wszystkich achików (tak jak np. ja) to granie
> na starym zapisie i tak mu ich nie odblokuje, więc w takim przypadku "trzeba" zagrać
> od nowa. :)
> Inna sprawa, że wybranie modów z menu gry i zalogowanie się do konta Beth powoduje wysyp
> gry do Pulpitu... :/

No cóż, czyli Ja będę musiał się bez SE obejść, bo używam kilka modów pod SKSE. Ale to nie ma znaczenia, prawdę mówiąc nawet modów typu Vanilla nie używałem w podstawce a podrasowałem sobie jedynie o Climates of Tamriel (już widzę że autor szykuje tego moda pod remaster), jakoś wystarczyło mi to co widziałem. Raczej podaruję sobie tego remastera. To chyba głównie dla ludzi, co nigdy nie mieli styczności ze Skyrimem, albo mają mało godzin ogranych - no cóż, ewentualnie dla masochistów, co będą chcieli wbijać wszystkie Achivy od nowa.
Mimo tego miło z ich strony że dali to za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> /ciach/
Można powiedzieć, że ja właśnie jestem taką osobą: jeszcze nigdy nie skończyłem wątku głównego podstawki, o DLC nie wspominając - zadania poboczne i te dla różnych frakcji jakoś stale mnie od niego odciągały i tak przy ~150 godzinach gry miałem ukończone Bractwo, Magów, Złodziei, a w wątku głównym byłem dopiero po wizycie u "brodaczy". :)

BTW: filmik, który zamieściłem ponad 3 godziny temu i który neguje treść newsa mimo wszystko nie spowodował jego poprawienia - smutne to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2016 o 20:19, Pajonk78 napisał:

Można powiedzieć, że ja właśnie jestem taką osobą: jeszcze nigdy nie skończyłem wątku
głównego podstawki


Niewiele straciłeś.
Chociaż DLC są całkiem niezłe i wprowadzając dwóch świetnych i niesamowicie zabawnych NPC (po jednym każdy).

Da się w ogóle zainstalować SkyUI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Da się w ogóle zainstalować SkyUI?
W jednej dyskusji na Steamie jest link do działającej wersji SkyUI, która na dodatek nie blokuje możliwości zdobywania achików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować