Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS4 i XO nie uciągnęły odświeżonego Skyrima w 60 klatkach

14 postów w tym temacie

> Awww, cóż za szokujące wieści, nikt się pewnie tego nie spodziewał.
>
> Jak dla mnie ten remaster ma gorsze textury na pececie niż zwykły, goły Skyrim.
Bo w normalnej edycji jest dostępna oficjalna paczka tekstur HD, a ten cały remaster używa podstawowych, jedyne co dodali to jakieś bajerki graficzne które na PC można było załatwić za sprawą modów, wymagania poszły natomiast strasznie w górę - mój piec jest mocno przestarzały ale zwykłą wersję gry odpalę na ultra w 60 klatkach z kilkoma modami, natomiast SpecialEditon na wysokich działa w 15-20. Jedyny plus tej edycji to możliwość wgrywania modów na konsolach, chociaż tych najlepszych też się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu ewidentnie widać plusy Ps4 vs Pc. Jednak powiedzenie że cienie sa bardziej rozmyte na Ps4 i że tak miało być to chyba żart :P. Ewidentnie cieniom jest brak detali. Owszem na Pc sa bardzo ostre. Wystarczyło je zmiękczyć a nie dać ustawienie LOW. Niestety ale tak to wyglada:) Poza tym na filmiku w wielu miejscach widać znacznie ostrzejsze tekstury na Pc. Być może jest to kwestia samego zapisy obrazu z Ps4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Awww, cóż za szokujące wieści, nikt się pewnie tego nie spodziewał.
> >
> > Jak dla mnie ten remaster ma gorsze textury na pececie niż zwykły, goły Skyrim.
>
> Bo w normalnej edycji jest dostępna oficjalna paczka tekstur HD, a ten cały remaster
> używa podstawowych, jedyne co dodali to jakieś bajerki graficzne które na PC można było
> załatwić za sprawą modów, wymagania poszły natomiast strasznie w górę - mój piec jest
> mocno przestarzały ale zwykłą wersję gry odpalę na ultra w 60 klatkach z kilkoma modami,
> natomiast SpecialEditon na wysokich działa w 15-20. Jedyny plus tej edycji to możliwość
> wgrywania modów na konsolach, chociaż tych najlepszych też się nie da.

Remaster używa tekstur HD, po prostu nie ma filtrowania anizotropowego i dodatkowo używa wygładzanie krawędzi TAA które lekko rozmywa obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to PS4 Pro oraz Project Scorpio niby mają uciągnąć w 60 ramkach? Pożyjemy, zobaczymy.
Wersja wydaje trochę ładniejsza niż na PC (chyba, że ktoś tak jak ja lubi siermięge).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ekran ultrawide 21:9 (2560:1080) gra nie obsługuje takich monitorów ani rozdzielczości. Co jest żenujące jak na produkcje tak znanego studia. Kilka dni walczenia na forach i udało się to jakoś ogarnąć modami ale oczywiście używanie modów wyłącza osiągnięcia. Normalnie super !!! Dobrze że jest i mod na to. Czekałem na tą wersje ale ręce normalnie opadją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ekran ultrawide 21:9 (2560:1080) gra nie obsługuje takich monitorów ani rozdzielczości. Co jest żenujące jak na produkcje tak znanego studia. Kilka dni walczenia na forach i udało się to jakoś ogarnąć modami ale oczywiście używanie modów wyłącza osiągnięcia. Normalnie super !!! Dobrze że jest i mod na to. Czekałem na tą wersje ale ręce normalnie opadją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że ten "remaster" wcale dobry nie będzie. Bethesda robi gry niechlujnie a bałaganiarski i niezoptymalizowany silnik gry to bardzo słaba podstawa do graficznych ulepszeń. Zmiany graficzne są naprawdę niewielkie jak na 5 lat ( i momentami można się kłócić, czy in plus) a po tylu latach nawet 60 fpsów na PS4 nie uciągnie... Zwykły skok na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że masa frajerów to łyknie. Tak... nazywajmy rzeczy po imieniu. Bo jakże skończonym frajerem trzeba być, żeby uwierzyć w te och i achowe zmiany? =.=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2016 o 12:12, Rakit napisał:

Bo w normalnej edycji jest dostępna oficjalna paczka tekstur HD, a ten cały remaster
używa podstawowych, jedyne co dodali to jakieś bajerki graficzne które na PC można było
załatwić za sprawą modów, wymagania poszły natomiast strasznie w górę - mój piec jest
mocno przestarzały ale zwykłą wersję gry odpalę na ultra w 60 klatkach z kilkoma modami,
natomiast SpecialEditon na wysokich działa w 15-20. Jedyny plus tej edycji to możliwość
wgrywania modów na konsolach, chociaż tych najlepszych też się nie da.


Ile latek sobie liczy twój PieCyk?

Jak dasz radę, zmierz się z tym https://www.youtube.com/watch?v=OCU862nVpJ0 ;-)
Ażdziw bierze, że można tak nasterydować tą grę
Żaden Special Edition temu nie dorówna ;-)

Z resztą.... tu jest fajne porównanie.

https://www.youtube.com/watch?v=hoDpD-Ieruw

PS: Jak ktoś ma dobry piec na którym w takiego Wiesława Trzeciego gra na przyzwoitych detalach to czemu nie pobawić się w takie coś jak tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=ETdHaFz3pVQ [To dopiero wyciągnięcie potencjału z ilu... 5 letniej gry ? ;>]
https://www.youtube.com/watch?v=FpyKrDqJRt0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2016 o 08:36, Zeus_Ex napisał:

Spodziewałem się, że ten "remaster" wcale dobry nie będzie. Bethesda robi gry niechlujnie
a bałaganiarski i niezoptymalizowany silnik gry to bardzo słaba podstawa do graficznych
ulepszeń. Zmiany graficzne są naprawdę niewielkie jak na 5 lat ( i momentami można się
kłócić, czy in plus) a po tylu latach nawet 60 fpsów na PS4 nie uciągnie... Zwykły skok
na kasę.


Tak woli ścisłości według twórców moddów to jest wciąż ten sam prawie niezmieniony silnik od czasów obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa... Porownywac oryginalnego Skyrima z zremasterowanym z PS4. Logika kuleje. Wiekszy sens mialoby porownanie Skyrim Special Edition na PC z tym PS4. Wtedy wygladaloby to inaczej. Wiedzialem, ze cos mi nie pasuje w tym filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować