Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gwint i pierwsze wrażenia z betatestów, czyli CD Projekt RED i historia jednego spin-offa

11 postów w tym temacie

"Na samym początku możemy też odrzucić trzy z kart (przy czym wyłącznie z odsłoniętych trzech z brzegu)."

Otóż nie, każdą z otrzymanych na starcie meczu 10 kart można wymienić na inną losową kartę z decku. Wystarczy przewinąć sobie karty. Przy czym oczywiście mamy limit wymian, można ich dokonać tylko trzy.

"Przykładowo - przez moment po rozpoczęciu rozgrywki, w fazie odrzucania wspomnianych trzech kart, można podejrzeć całą swoją talię. Trwa to mniej niż sekundę, ale wyobrażam sobie, że niektórzy gracze w skupieniu obserwują tę część ekranu, mając nadzieję na „wyłapanie” tego czy poszczęściło im się i już dostali kluczowe karty."

Powyższe to nie błąd, a dlaczego napisałem na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"z czego na początku dostajemy kart jedenaście" - nieprawda, dostajemy 10 kart, 11. kartą jest bohater, którego zdolność specjalną możemy zagrać, w drugiej rundzie dostajemy dodatkowe 2 karty, natomiast w trzeciej tylko jedną.
"Na samym początku możemy też odrzucić trzy z kart (przy czym wyłącznie z odsłoniętych trzech z brzegu)." - możemy odrzucić każdą z 10 kart jakie dostaliśmy na początek, ale mamy tylko 3 możliwości wymiany, ponadto jeżeli karta, którą dostaliśmy nam się nie podoba to też możemy ją odrzucić.
Przy omawianiu kart warto zaznaczyć, że srebrne i złote nie mogą się powtarzać, dla przykładu nie możemy mieć w tali dwóch geraltów :)

W mojej opinii gra jest świetna, nie mam słów by opisać jak przyjemnie się gra i planuje talie oraz zagrania. Pod względem podejścia taktycznego powiedziałbym, że nawet pobija karciankę ze świata herosów, która też miała dobre podłoże.
Nie rozumiem o co chodzi z tym, że brakuje w niej "ładu i składu", jest tu dużo kombinowania i trzeba nauczyć się pewnych zależności. Gra w porównaniu do hs jest bardziej taktyczna. Trzeba umieć nie tylko zbudować dobrą talię, ale jeszcze umieć zarządzać kartami na ręku. Dochodzi do tego chyba najlepsza możliwość blefów i walki psychologicznej, dobrze zagrana potrafi nam dać zwycięstwo w pół minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W mojej opinii gra jest świetna, nie mam słów by opisać jak przyjemnie się gra i planuje
> talie oraz zagrania.

A ja mam wręcz odwrotne odczucia. Wczoraj tak na prawdę przysiadłem na dłużej do gry i pierwsze mecze to przegrane w 100%. Przeciwnicy mieli 2-3 razy silniejsze talie i jakiego decku bym nie wybrał to w większości kończyło się porażką. Dopiero na 4-5 lvl, kiedy już otworzyłem kilka beczułek za gold''a passa się zaczęła odwracać. I walka była stała się wyrównana. Trochę się boję, że płatności mogą zabić ten tytuł.

Nie chcę być źle zrozumiany. Jestem gotów wyłożyć miesięcznie trochę grosza za Gwinta, ale nie w becie, a ewidentnie wyłożenie kasy na stół znacznie ułatwi wygrywanie meczów na początku przygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem nałogowo przez jakiś tydzień, wbiłem 26 level, skompletowalem prawie całą talię Potworów oraz Królestw i na razie mi wystarczy. Twórcy pewnie zresetują kolekcję i progres po wyjściu z bety, szkoda mi tego będzie. Gra ma drobne problemy, ale najprawdopodobniej zostaną w końcu załatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny jest ten gwent. Tak flustrujacej gry karcianej to jeszcze nie widzialem, nie wiem kto robil opisy do kart ale powonien zostac zwolniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny jest ten gwent. Tak flustrujacej gry karcianej to jeszcze nie widzialem, nie wiem kto robil opisy do kart ale powonien zostac zwolniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować