Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nintendo Switch jeszcze nie ruszyło, a już jest na przegranej pozycji

9 postów w tym temacie

Chciałbym aby autor się mylił ale jeśli nie będzie gier z prawdziwego zdarzenia to będzie jak napisał. Faktycznie Wiedźmin 3 czy np. seria Souls mogłyby skazać ten sprzęt na sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malo kto chcial kupic 3dsa? To moze w naszym czarnogrodzie. W UK ludzie maja kota na punkcie nintendo, wystarczy ze przejde sie ulica I po 10min wleci mi 20 powiadomien o nowo spotkanych uzytkownikach 3dsa. Pokémon, Mario, Zelda, MH, i jrpgi sa tu niezmiernie popularne. Nie wspomne o US i ich obsesji na punkcie gier typu smash bros.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Malo kto chcial kupic 3dsa? To moze w naszym czarnogrodzie. W UK ludzie maja kota na
> punkcie nintendo, wystarczy ze przejde sie ulica I po 10min wleci mi 20 powiadomien o
> nowo spotkanych uzytkownikach 3dsa. Pokémon, Mario, Zelda, MH, i jrpgi sa tu niezmiernie
> popularne. Nie wspomne o US i ich obsesji na punkcie gier typu smash bros.
Wydaje mi się, że autor nawiązywał do premiery 3DS, który na początku miał słabą sprzedaż, a nie do stanu obecnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Malo kto chcial kupic 3dsa? To moze w naszym czarnogrodzie. W UK ludzie maja kota na
> punkcie nintendo, wystarczy ze przejde sie ulica I po 10min wleci mi 20 powiadomien o
> nowo spotkanych uzytkownikach 3dsa. Pokémon, Mario, Zelda, MH, i jrpgi sa tu niezmiernie
> popularne. Nie wspomne o US i ich obsesji na punkcie gier typu smash bros.

Czytaj ze zrozumieniem - "jak na rynek trafiał 3DS...". Ile lat minęło? 10 minut na ulicy średniego miasta to ilu spotkanych ludzi? A ilu, którzy byli w owszem blisko, ale za ścianą budynku - obstawiam, że blisko tysiąca. A teraz statystyka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w 100% się zgadzam z czarną wizją zawartą w tym tekście. Niestety, bo Ninny nie życzę źle, mimo że magia ich gier jakoś nigdy na mnie nie zadziałała - no może poza jej cokolwiek zerżniętą wersją nazwaną Pegasusem, ale wtedy sięgałem trochę ponad kolana ;)

Mój problem ze Switchem jest taki, że nie bardzo widzę do kogo ta konsola jest w zasadzie adresowana. Ludziom, którzy chcą handhelda pudełko w domu jest zupełnie niepotrzebne (często zresztą w salonie już stoi coś innego i Switch to w takiej sytuacji tylko dodatkowy problem). Ci, którzy chcą sprzętu do "poważnego" grania ze względu na czystą wydajność i wielkość biblioteki gier i/lub zestaw tytułów na wyłączność zawsze wybiorą PS4/Xbox One albo kupią Peceta. Więc jedyna grupa to chyba kompletni casuale, którzy na razie nie mają żadnej konsoli - ani z tej, ani poprzedniej generacji, bo popisywanie się Skyrimem w niezbyt wysokiej rozdziałce w pierwszym trailerze sugeruje, że wydajnościowo Switchowi bliżej będzie do sprzętu sprzed paru lat.

Jaki sens w wypuszczaniu na rynek pudełka, którego cała przełomowość polega na tym, że łączy dwie słabe konsole w jeden produkt? Czy nie taniej i wygodniej będzie po prostu zaopatrzyć się w PS4 i 3DS? Albo nawet po prostu PS4 i solidny smartphone? Nie ogarniam i mam wrażenie, że wielkie N miota się coraz mocniej, a druga po WiiU porażka z rzędu może być brzemienna w skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy nie taniej i wygodniej będzie po prostu
> zaopatrzyć się w PS4 i 3DS? Albo nawet po prostu PS4 i solidny smartphone? Nie ogarniam

Generalnie mam podobne podejście co ty, sam korzystam, z XOne + 3DS, ale... Jak można uznać, że zastąpienie 3DS, czy jakiejkolwiek konsoli przenośnej "solidnym" smartphonem to dobry pomysł?

(takie trochę czepialstwo z mojej strony, ale musiałem to napisać :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia. Granie poza domem zdominowały smartfony i tablety. Konsole przenośne umieraja śmiercia naturalna. Na podobnej do switcha zasadzie sony promowalo Vite (przynajmniej w UK), jako sprzęt do grania na schodach, przystanku, dachach w tle zachodzacego słońca itp. Wizja istniejaca tylko w umysłach marketingowców. Będzie kolejna klapa od N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już przy 3dsie i wii u zauważyłem, że nintendo przestało walczyć o jakiegokolwiek konsumenta po za japonią, bo kto w jakiej innej sytuacji premiery gier na zachodzie były opóźniane (średnio rok, ale czasem dłużej), a same gry kastrowane (i to nawet nie godzi o oprawę wizualną, a o np. cały chapter)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować