Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

6 podpowiedzi dla twórców nowego Total War

15 postów w tym temacie

Akurat żeby dobrze oddać powieści Martina w TW to trzeba by nie tylko "trochę" podrasować kwestie polityki, ale bardzo mocno je podrasować. Czemu w powieści Starkowie przegrali wojnę? Bo Robb przeleciał nie tą, której powinien. Nie do oddania w serii Total War w obecnym kształcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początkowy akapit - "Poniżej prezentujemy siedem naszych podpowiedzi"
Końcowy akapit - "Oto sześć naszych pomysłów na następnego Total War."

Siódmy jest w DLC? :D Ja to bym chciał z tych bardziej realnych Warhammer 40k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Relatywnie kiepskim Rome II"? Co tam jest kiepskiego? Ja rozumiem, że w dniu premiery to był półprodukt, ale nie mam pojęcia w czym inne odsłony Total Wara tak górują nad finalną, spatchowaną wersją drugiego romka.

Wracając do tematu. Zarówno druga wojna światowa jak i postapo nie nadają się do mechaniki total wara. To musiałaby być jakaś nowa seria, albo coś co total warem jest tylko z nazwy. Starożytność przed Romem też nie jest dobrym pomysłem. Po prostu o tamtym rejonach w tak dużym okresie wiemy zbyt mało. Trzeba by się pobawić w fantazjowanie, bo co wiemy o wojskowości Fenicjan czy Hetytów? Niewiele.

Gra o Tron i siedemnasty wiek są jak najbardziej w porządku i mogłyby to być świetne gry. Znając jednak życie przez następne 10 lat będą wypuszczać tylko sequele wydanych już części (obstawiam, że następny będzie medieval III). Najlepsze co by mogło spotkać total wara to wykupienie przez Creative Assembly prawa do robienia gier w uniwersum lotr i zrobienie oficjalnej wersji Third Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Początkowy akapit - "Poniżej prezentujemy siedem naszych podpowiedzi"
> Końcowy akapit - "Oto sześć naszych pomysłów na następnego Total War."

Racja, już poprawiłem :)

> Ja to bym chciał z tych bardziej realnych Warhammer 40k.

Też bym chciał, ale nie ma na to szans w sytuacji, gdy Relic robi Dawn of War III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2016 o 23:33, Almukantar napisał:

Trzeba by się pobawić w fantazjowanie, bo co wiemy o wojskowości Fenicjan czy Hetytów?


W Medievalach, Rome a nawet w Empire też było mnóstwo historycznych bzdur :) To akurat by było trzymanie się tradycji :D

Dnia 21.11.2016 o 23:33, Almukantar napisał:

Gra o Tron i siedemnasty wiek są jak najbardziej w porządku i mogłyby to być świetne
gry. Znając jednak życie przez następne 10 lat będą wypuszczać tylko sequele wydanych
już części (obstawiam, że następny będzie medieval III).


Nie będzie to Medieval III. Samo CA twierdzi, że następna gra będzie całkiem nowa. Nie ma szans na kontynuację, nie teraz.

Dnia 21.11.2016 o 23:33, Almukantar napisał:

total wara to wykupienie przez Creative Assembly prawa do robienia gier w uniwersum lotr
i zrobienie oficjalnej wersji Third Age.


Władca Pierścieni już się trochę skończył medialnie, ale też bym zagrał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno przed warhammerem zastanawiali się nad LotR, ale licencja była tańsza (GW skończyło ze starym światem i skupiło się na AoS) i mieli więcej materiału. Z lore władcy pierścieni znamy może 5 jednostek gondoru, 8 mordoru itp, resztę trzeba było by zrobić od nowa/wymyślić. W warhammerze masz kompletne rostery i gotowe modele. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się trzymają GW mogliby zrobić Warhammer 40k Total War. To by była zupełnie nowa jakość i mechanika wszystko mogłoby rozgrywać się w jednym z sektorów złożonych z kilkunastu planet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Relatywnie kiepskim Rome II"? Co tam jest kiepskiego? Ja rozumiem, że w dniu premiery
> to był półprodukt, ale nie mam pojęcia w czym inne odsłony Total Wara tak górują nad
> finalną, spatchowaną wersją drugiego romka.
>
> Wracając do tematu. Zarówno druga wojna światowa jak i postapo nie nadają się do mechaniki
> total wara. To musiałaby być jakaś nowa seria, albo coś co total warem jest tylko z nazwy.
> Starożytność przed Romem też nie jest dobrym pomysłem. Po prostu o tamtym rejonach w
> tak dużym okresie wiemy zbyt mało. Trzeba by się pobawić w fantazjowanie, bo co wiemy
> o wojskowości Fenicjan czy Hetytów? Niewiele.
>
> Gra o Tron i siedemnasty wiek są jak najbardziej w porządku i mogłyby to być świetne
> gry. Znając jednak życie przez następne 10 lat będą wypuszczać tylko sequele wydanych
> już części (obstawiam, że następny będzie medieval III). Najlepsze co by mogło spotkać
> total wara to wykupienie przez Creative Assembly prawa do robienia gier w uniwersum lotr
> i zrobienie oficjalnej wersji Third Age.


Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą, ponieważ uważam, że nie wiesz o czym piszesz. Zapoznaj się ze Starym Testamentem, który jest źródłem wiedzy historycznej dla wielu uczonych na temat świata starożytnego. A żebyś nie musiał czytać całego, bo jest bardzo obszerny, to podpowiem: z Księgami Królewskimi, które bardzo dokładnie opisują rządy królów izraelskich. I nie jest to bynajmniej kwestia wiary lub nie w te zapisy. Są tam po prostu przedstawione fakty historyczne. Podam przykład Dawida (tego, który pokonał Goliata). Król Dawid rządził przez 40 lat i podporządkował sobie ogromną część znanego wtedy Izraelitom świata. Bynajmniej nie przez zabiegi dyplomatyczne. Uważam, że starożytność przed powstaniem Rzymu jest doskonałym materiałem na nowego Total Wara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Akurat żeby dobrze oddać powieści Martina w TW to trzeba by nie tylko "trochę" podrasować
> kwestie polityki, ale bardzo mocno je podrasować. Czemu w powieści Starkowie przegrali
> wojnę? Bo Robb przeleciał nie tą, której powinien. Nie do oddania w serii Total War w
> obecnym kształcie.
Trzeba zaimplementowac polityke na poziomie Crusader Kings II zeby to bylo mozliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2016 o 23:33, Almukantar napisał:

"Relatywnie kiepskim Rome II"? Co tam jest kiepskiego? Ja rozumiem, że w dniu premiery
to był półprodukt, ale nie mam pojęcia w czym inne odsłony Total Wara tak górują nad
finalną, spatchowaną wersją drugiego romka.

Wracając do tematu. Zarówno druga wojna światowa jak i postapo nie nadają się do mechaniki
total wara. To musiałaby być jakaś nowa seria, albo coś co total warem jest tylko z nazwy.
Starożytność przed Romem też nie jest dobrym pomysłem. Po prostu o tamtym rejonach w
tak dużym okresie wiemy zbyt mało. Trzeba by się pobawić w fantazjowanie, bo co wiemy
o wojskowości Fenicjan czy Hetytów? Niewiele.

Gra o Tron i siedemnasty wiek są jak najbardziej w porządku i mogłyby to być świetne
gry. Znając jednak życie przez następne 10 lat będą wypuszczać tylko sequele wydanych
już części (obstawiam, że następny będzie medieval III). Najlepsze co by mogło spotkać
total wara to wykupienie przez Creative Assembly prawa do robienia gier w uniwersum lotr
i zrobienie oficjalnej wersji Third Age.


Zgadzam sie ze ROME II jest porzadnym tytulem. Juz mamy Warhammera od nich... Uwazam ze kwestie swiatow fantasy nalezy zostawic moderom (oni robia duzo lepsza robote niz developerzy..).
Okres Rzeczypospolitej Obojga Narodow jak najbardziej sie nadaje i tworcy popelniaja blad nie robiac gry o tamtym okresie.
Total War Sci-fi wydaje sie nie pasowac duchem... Przyznam ze choc jestem przeciwny Total War Mad Max\Fallout to taka idea wydaje sie miec sporo sensu ale zawsze bede za Total War od starozytnosci do XVIII wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważem że mogli by zrobić Total War wLadna pierścieni

" Podobno przed warhammerem zastanawiali się nad LotR, ale licencja była tańsza (GW skończyło ze starym światem i skupiło się na AoS) i mieli więcej materiału. Z lore władcy pierścieni znamy może 5 jednostek gondoru, 8 mordoru itp, resztę trzeba było by zrobić od nowa/wymyślić."

W modzie Third Age zrobili więcej jednostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawka

Uważem że mogli by zrobić Total War Władna pierścieni

" Podobno przed warhammerem zastanawiali się nad LotR, ale licencja była tańsza (GW skończyło ze starym światem i skupiło się na AoS) i mieli więcej materiału. Z lore władcy pierścieni znamy może 5 jednostek gondoru, 8 mordoru itp, resztę trzeba było by zrobić od nowa/wymyślić."

W modzie Third Age zrobili więcej jednostek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować