Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy zwiastun Final Fantasy XV pokazuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć o grze

9 postów w tym temacie

nigdy nie grałem w poprzednie części, ta wygląda zachęcająco jeśli chodzi o grafikę, ale walka jakoś do mnie nie przemawia, może to kwestia przyzwyczajenia i ogarnięcia, ale niby jest szybka ze względu na te warp-coś-tam, a z drugiej strony ciosy wyprowadzane są jakby ciut za wolno. No i angielski dubbing... no za diabła mi nie pasuje. Bardzo chętnie bym to ograł ale najpierw poczekam na recenzję i pierwsze gameplaye żeby się przekonać o co tam chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nigdy nie grałeś to... nie porównuj stylu gry. Final fantasy przeszedł z mechaniki typowo turowej FF1 - 10 przez pseudoturowej 12-13, aż do pełnego trybu arcade w 15. Osobiście mi się to nie podoba. W dodatku wraz z tą przemianą traciłeś też możliwość sterowania drużyny. Od pełnej, przez częściową do sterowania tylko 1. W tym też sterujesz tylko 1 postacią a reszta gra sama, ale tu akurat więcej nie wiem, więc być może da się tym razem przełączać między postaciami.

Czyli tak właściwie to ff ma niewiele wspólnego z poprzednimi. Tylko patrząc na potwory kojarzę je z różnych innych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli nigdy nie grałeś to... nie porównuj stylu gry. Final fantasy przeszedł z mechaniki
> typowo turowej FF1 - 10 przez pseudoturowej 12-13, aż do pełnego trybu arcade w 15. Osobiście
> mi się to nie podoba.

A mi sie to wlasnie podoba, gralem FF13 i walki byly masakrycznie nudne. Przez 10 godzin kliklalo sie auto atak i to wystarczylo zeby wygrac kazda walke. Raz na kilkanascie godzin dochodzilo do walki z Bossem przy ktorym trzeba bylo cos pomyslec i pozniej znowu masa bez sensownych walk. Gralem rowniez w remaster X-X czy cos takiego, znudzil mnie jeszcze szybciej niz 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn, co Ci się nie podoba? Bo mi mechanika z nowszych FF i z zapowiedzianego FF15. Wcześniejsze miały swoje plusy i minusy, bo każda część była inna pod tym względem i nie zawsze było to na plus, ale przynajmniej czasem zmuszało do myślenia. W FF13 też się wynudziłem jak mobs... dopiero po przejściu i robieniu zadań dodatkowych wreszcie byłem zmuszony czasem przestać walić auto. Rzekomo FF13-2 ma lepiej. Nie grałem jeszcze.
W każdym razie uważam, że pójście z czasem i zrobienie z FF15 acrion rpg, czy wręcz bijatykę, mija się z celem. Takich gier jest od groma. No ale zobaczymy.
Ps. FF15 jak 15, ale remake 7 będzie masakryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Chyba od początku roku czekam na premierę, Platinum Demo wepchnęło mnie siłą do hypociągu, ale teraz to ja się jaram jak stos pod heretykiem! :D Please don''t suck...

Dnia 21.11.2016 o 21:50, jasnygwint napisał:

nigdy nie grałem w poprzednie części, ta wygląda zachęcająco jeśli chodzi o grafikę,
ale walka jakoś do mnie nie przemawia, może to kwestia przyzwyczajenia i ogarnięcia,
ale niby jest szybka ze względu na te warp-coś-tam, a z drugiej strony ciosy wyprowadzane
są jakby ciut za wolno. No i angielski dubbing... no za diabła mi nie pasuje. Bardzo
chętnie bym to ograł ale najpierw poczekam na recenzję i pierwsze gameplaye żeby się
przekonać o co tam chodzi.


Tu właśnie walka jest całkiem przyjemna, co również uważam za dobrą zmianę. Turowy system walki był całkiem w porządku, ale w XIII jest zbyt chaotycznie i im więcej kombinowałem z paradigmami, tym bardziej obrywałem od przeciwnika (a co za tym idzie zdobywałem mniej gwiazdek). W XV jest bardziej arcade''owo, ale warping spodobał mi się bardzo i wygląda genialnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też czekam. Najgorszą częścią dla mnie była 13. Oby to było dobre. Na pewno zapowiada się gra marzeń dla wielbicieli FF. Nie ukrywam że dla mnie najlepsze to 7,8,9 i 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować