• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Arkaidiusz

Gothic 1 brak Cutscenek, słychać tylko dźwięk.

Pytanie

Witam
Wiem, że dla większości ludzi tutaj, którzy przeszli serię Gothic temat dotyczący czystej nie zmodyfikowanej (jak np. Gothic Wersja Rozszerzona) będzie wydawał się trywialny jednak chciałbym prosić o pomoc. Doszedłem do wniosku, że po tylu latach odświeżę sobie jedno z moich ulubionych cRPG. Oczywiście windows 10 bardzo pomaga... Na początku nie miałem możliwośći uruchomienia gry :) Więc system pack i player kit - wtedy nie działało video w cutscenkach. ScaleVideo zmieniane na 0 bądź 1 też nie pomagało. Po pewnym czasie grania (jako, że lubię cutscenki) odinstalowałem wsyzstko i zainstalowałem na nowo. Doinstalowałem bez player kita samego patcha 1_08 i o dziwo nawet intro się załączyło :) Ba filmiki są ale... gra się wyświetla z ramką okienka i z niemiłosierną ociężałością chodzi (mało fps - ale można przeżyć :P). Po doinstalowaniu fixa do tego o nazwie Gothic-fullscreen.sdb nie ma ramki ale nie ma również cutscenek widocznych. Jakie polecacie metody, co mogę zrobić żeby mieć i jedno i drugie?
Proszę o jakąś choćby podpowiedź.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

No cóż, moja odpowiedź pewnie Ci się nie spodoba, ale lepsi niż ja już dość rzadko tutaj zaglądają. Gothic był pisany pod określony system operacyjny, miał sporo wad (co nie jest absolutnie krytyką tej świetnej gry, sam przeszedłem ją około 40 razy!) i czasami zawieszał się tak, ze tylko twardy reset pomagał. Oryginalnej gry (pierwszego wydania!) nie mogłem zainstalować na Win7, natomiast wydanie późniejsze, (eXtraKlasyka) już mogłem zainstalować bezproblemowo na Win7. Tak więc, jeśli chcesz mieć pewność, że na pewno pograsz w ulubioną grę, to radziłbym kupić kieszeń na dysk, dodatkowy dysk twardy, na tym dodatkowym dysku zainstalować albo Win 98SE, albo WinXP i, w zależności od tego, kiedy grę wydano, instalować ją tam, gdzie masz odpowiedni system operacyjny.
To moja, przyznaję, dość prymitywna rada. Dobry informatyk poradzi Ci lepiej - ale musi najpierw przeczytać Twój post, a z tym teraz jest ciężko.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję, za jakąkolwiek odpowiedź ;)
Pomysł z innym systemem już mi przez głowę przeszedł jednak szczerze mówiąc bardziej interesuje mnie metoda rozwiązania problemu bez chodzenia na około :)
Przez chwilę myślałem, że jak by mi się udało (gram na lapku) ustawić w Gothicu, z której karty ma korzystać to było by super. Jednak zakopałem się w tym problemie tylko. Ktoś poradził użycie opcji "uruchom z procesorem graficznym" jednak o dziwo już nie występuje (u tego kogoś również).
No cóż jeżeli się nie uda będę zmuszony zrobić to jeszcze bardziej na około - oglądać cutscenki w youtube ;) Choć przyznaję wolałbym żeby wszystko działało jak należy - nie znosze kiedy jakaś zmiana w systemie uniemożliwia mi wykorzystywanie go do moich celów tak jak ja chcę ;)
Pozdrawiam i dziękuję,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Udało mi się. Skorzystałem tym razem z tego "pomocnika": Gothic_fullscreen_border zainstalował tylko jedna poprawkę (nie jak poprzednie minimum 2) i działa. Ani problemów z brakiem video, ani problemów z ramką w trakcie gry. Jakim cudem po odinstalowaniu wszystkiego co miało mi umożliwić granie na W10 gra sie uruchamia tego nie wiem ale szczerze nie wnikam. Cieszę się, że w końcu znów mogę przejśc jedną z ulubionych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować