Zaloguj się, aby obserwować  
Papishon

Far Cry vs Doom 3 vs Half Life 2

18 postów w tym temacie

Tak wiem że temat trochę nie świeży :P Ale chciałem się dowiedzieć jaka gra z tej trójcy jest najlepsza.
Moim zdaniem najlepszy jest Far Cry, a to dlatego że:
a)wielki otwarty teren
b)super grafika
c)AI wrogów
d)Trigeny :)
e)grywalność
f)klimat
Drugie miejsce zajmuje Half Life 2 za to że:
a)Grafika (choć moim zdaniem gorsza od Far Cry`a)
b)fabuła
c)grywalność
d)klimat
Najgorszy jest Doom 3 ale też ma zalety takie jak:
a)grafika
b)potwory
c)to jest DOOM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi pozostaje się tylko zgodzić z przed mówcą! Half life był dobry, ale brakowało mu iskry bożej, doom 3 za ciemny i przereklamowany. Far cry pojawił się znikąd i rozniósł mnie jak gówno po polu. Jedna z najlepszych gier jakie w życiu grałem. Czekam na crysisa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko w Dooma 3 i Far Cry i muszę przyznać że Far Cry według mnie wygrywa!
We Far Cry rządzi :
+grafa
+grywalność
+teren
Tylko jedna rzecz nie podobała mi się w tej grze,a były to trigeny! Ale komuś może się podobać a komuś nie...

A w Doomie 3:
+grafika
+klimat
+potwory
+dźwięk.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie to tak 1. Half-Life za grywalność, dobry model fizy, grafę, klimat ;) 2. Far Cry za grywalność, garfikę i miejsce gdize sie toczy :D 3. Doom 3 za grafę i potwory pozdro! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomimo mojego "zauroczenia" do FarCry zagłosowałbym na Half Lifa 2. Gdybym miał zaznaczyć plusy HL2 to napewno wspomniałbym o :
1.nieprzeciętnej fizyce
2.grafice
3.i oczywiście klimacie!!!
............;R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktos oswieci prosze...
Czy FarCry to ta gra, w ktorej to gramy zlamasem w czerwonej hawaiskiej koszuli?
Ta ktora zaczyna sie obciachowym i bezsensownym filmikiem?
Ta z polska wersja tak beznadziejna ze az bola uszy a w roli glownej jedyny poslki aktor ktorego glosu nie znosze
a pojawia sie niemal w kazdej dubbingowanej grze?
To ta gra ze wspanialym SI przeciwnikow? : wymiana ognia na poziomie super hard...
przeciwnik stoi 3 metry odemnie, kucnalem za beczka tak ze wystawala mi glowa reka i co tam jeszcze...
A moj przeciwnik: o cholera! gdzie on sie podzial?!
po czym odwraca sie i spokojnie odchodzi w innym kierunku?
Lub gdy strzelam facetowi w glowe a ten mowi spokojnym glosem: co sie dzieje?
Czy moze facet stojacy na wyciagniecie reki od niego: co to za chalasy?
A moze jednak postacie wybiegajace z domkow... 2 to juz za wiele wiec sie chlopaki blokuja w drzwiach i nie moga wybiec ani ogolnie sie zachowuja jak boty i mozna sobie do nich postrzelac jak do kaczek?
Czy tez sila naszej postaci ktora gdy chwyci byle kijowy karabin niemal ze sie czolga pod jego ciezarem??

bo wszystko wskazuje na to ze to wlasnie ten FARCRY...
aha grafika tak dobra ze kupowate zielone krzaczyska wszystko zaslaniaja niczym ruchme makiety w niczym nie przypominajace roslin...

W zyciu nie widzialem bardziej tandetnego FPSa ... a polska wersja tylko go dobija...
lezka sie kreci na mysl o Blood... wolfenstein 3D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wybór jest tylko jeden Half-Life 2 za klimat, klimat i jeszcze raz klimat. poza tym ja bym tak nie przesadzał z AI wrogów w FarCry bo też nie było ono rewelacyjne. a grafika bardziej podoba mi się w HL2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm no cóż.Jakby to powiedzieć Far Cry mnie nie powalił,fizyka kiepska,Ai wrogów tym bardziej,grafika wcale nie powala,chociaż wiem,że w tedy zrewolucjonizowała rynek.Fabuła dość prostolinijna.Ciekawe widoki,dobrze,że był wielki otwarty teren i różne środki transportu.
Ogólnie Far Cry to dla mnie średnio słaby FPS,troszkę się zawiodłem,oczekiwałem czegoś lepszego.

Zaś mogę pochwalić Far Cry''a 2,w którego nie dawno grałem i w porównaniu do jedynki zrobił wielkie postępy,a nawet lekkie wrażenie.Ze 3 razy większy teren niż w jedynce,grafa bez porównania,Ai wrogów chodź dalej kuleje to już jest dużo lepiej.Klimat afrykański jakoś bardziej mi się wpasował niż jakiejś jednej karaibskiej wysepki.Rozbudowany tryb questów pobocznych,możliwość wykupienia sprzętu.Można podziwiać niesamowite widoki,bardzo efektowne wybuchy,podpalenia łąk,czuć jak życie w afryce tętni,nawet zwierzęta sobie biegają.
Co prawda fabuła nie jest jakaś zaskakująca chodź płynna i ciekawa,ale dobrze są dobierane questy i bardzo przyjemnie się je wykonuję,zwiedza teren i szuka diamentów :) Ogólnie druga część o niebo lepsza.Polecam :)

Doom3 to jak dla mnie jeden z lepszych FPs''ów,genialna fabuła,bardzo długa gra,niesamowity mroczny klimat marsa,masa różnych wrogów,ciekawe PDA,co prawda nie ma tam takiej swobody co Far Cry,ale to inny typ FPsa.
Muzyka w Doomie jest wspaniała,gra na każdym kroku straszyła,no jak dla mnie wspaniały FPS.Elementy graficzne były ładnie stworzone.

Zaś Half Life 2 to zupełnie inny FPS od Dooma czy Far Cry,tutaj mamy na wyższym poziomie Ai wrogów,niesamowitą fizykę gry,grafika stoi na bardzo dobrym poziomie.Fabuła bardzo rozwinięta,wiele ciekawych zwrotów akcji,innowacyjne bronie.I zaskakująca końcówka,wręcz powalająca,ale z tego słynął HL.
Grając w tą grę można się nieźle wczuć w jej klimat,poza tym muzyka jest rewelacyjna,dodaje klimatu do sytuacji.W tej grze czuć taką prawdziwość świata,HL 1 był dla mnie bardzo dobry,ale Hl 2 mnie powalił.Bez jakichkolwiek złudzeń Hl znajduję się u mnie z najlepszych FPs''ach jakie dotąd grałem.
Pierwsze miejsce ma Stalker Schadow of Charnobyl,potem Aliens vs Predator-2,Half Life-2,Doom-3 i dalej to tak już z innej pułki Gears of War,Fear itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 01:01, Ajinur napisał:

Zaś mogę pochwalić Far Cry''a 2,w którego nie dawno grałem i w porównaniu do jedynki
zrobił wielkie postępy,a nawet lekkie wrażenie.Ze 3 razy większy teren niż w jedynce,grafa
bez porównania,Ai wrogów chodź dalej kuleje to już jest dużo lepiej.Klimat afrykański
jakoś bardziej mi się wpasował niż jakiejś jednej karaibskiej wysepki.Rozbudowany tryb
questów pobocznych,możliwość wykupienia sprzętu.Można podziwiać niesamowite widoki,bardzo
efektowne wybuchy,podpalenia łąk,czuć jak życie w afryce tętni,nawet zwierzęta sobie
biegają.
Co prawda fabuła nie jest jakaś zaskakująca chodź płynna i ciekawa,ale dobrze są dobierane
questy i bardzo przyjemnie się je wykonuję,zwiedza teren i szuka diamentów :) Ogólnie
druga część o niebo lepsza.Polecam :)

Ale mimo wszystko przypominam, że prawdziwą 2 częścią Far Cry''a, zrobioną przez crytek jest Crysis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co temat ... pomyśl, że takich mix`ów można robić tysiące jak nie miliony! sopocka vs tyrolska vs krakowska... czerwony vs żółty vs zielony ... kwadrat vs kółko vs trójkąt etc. No cóż wasza wola drodzy użytkownicy czy na gramie będzie za przeproszeniem burdel, czy jako taki porządek.

Co do tematu - jak dla mnie bezapelacyjnie zwycięża HL2. Wystarcza mi tylko jeden argument, który zdmuchuje FC i Dooma jednocześnie - FABUŁA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Far Cry. W mojej ocenie najbardziej grywalna i z miłymi dla oka widoczkami. Uwielbiałem to kombinowanie jakby tych drani podejść i pozdejmować bez zadnych urazów ;)
P.S. po przejściu FC2 do ok. połowy, odinstalowałem to cudo i wróciłem do jedynki :)
half life jakoś mnie nigdy nie zachwycał....sam nie wiem dlaczego
natomiast doom 3....jakby to powiedzieć....po kilkunastu poziomach tej ciemnicy wk....łem się i resztę przeszedłem na god mode :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie i bezapelacyjnie Half Life 2 z olbrzymia przewaga nad reszta gier, potem byc moze far cry a dooma nawet calego nie przeszedlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Half-life 2 gry te wszystkie wyszły w 2004 i wtedy najlepszą grą roku został Half-life 2.
I nie zgadzam się że Far Cry miał najlepszą grafikę ponieważ ta gra ma za bardzo bajkową grafikę więc

1:Half-life 2
2:Doom 3
3:Far Cry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybieram Far Cry, w dooma 3 nie grałem ale domyślam się że to to samo co quake 4. W /halfa 2 grałem bardzo mało. W Far cry trzeba myśleć, skradać się. To mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dorzucę swoje 3 grosze...
1. Half-Life 2
2. Doom 3
3. Far Cry

xD_ominik
> Ja osobiście wybieram Far Cry, w dooma 3 nie grałem ale domyślam się że to to samo co quake 4.
No nie do końca...
> W /halfa 2 grałem bardzo mało. W Far cry trzeba myśleć, skradać się. To mi się podoba.
W Half-Life 2 trzeba jeszcze więcej myśleć niż w Far Cry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować