Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Anne Blondel: „Ubisoft nie będzie taki sam, jeśli zostanie przejęty przez Vivendi”

19 postów w tym temacie

A gdzie te ryzykowne i śmiałe decyzje? Ubi robi gry metodą copy-pastego, zalicza liczne wpadki, Ubi downgrade to już coś co nie dziwi a kolejne gry zawodzą wszystkich.

Więc pytanie - może być gorzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem drugi akapit to się zacząłem zastanawiać, czy autor o tej samej firmie pisze. Ona już od ładnych paru lat nie jest taka jaką gracze poznali dawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię UbiSoft, nawet jeśli robią ostatnio ''bezpieczną copy-pastę'' to w każdej z nich odnajduję coś dla siebie, a teraz się to zmienia na naszych oczach. Wystarczy spojrzeć na ich kilka ostatnich tytułów - Assassin''s Creed Syndicate to jeden z najlepszych Asasynów jakie wyszły, być może ciągle w schemacie odbijania miasta i pierdyliona znajdziek, ale fabularnie jest to jedna z przyjemniejszych części. Rainbow Six Siege - ktoś się spodziewał, że ta gra odniesie sukces? Ja szczerze mówiąc nie, ale gra się w to fenomenalnie. Tak samo warto wspomnieć o nadchodzących Steep i For Honor, kto chciał ten zagrał w wersje testowe i obie zapowiadają się wyśmienicie, oczywiście dla niszy dla których są kierowane te gry.
Natomiast w kwestii przejęcia przez Vivendi, poczytajcie komentarze ludzi z Francji. Ciężko tam znaleźć pozytywne opinie o Vivendi. Biznes to biznes jak to się mówi, ale w przypadku Vivendi nie ma już żadnych skrupułów. Nawet Activision od nich uciekło, a chyba gorszego wydawcy na rynku zwyczajnie nie ma. Więc po prostu, liczę że UbiSoftowi się uda, bo właśnie odbijają się od robienia w kółko tej samej copy-paste''y i zaczynają szukać nowych rozwiązań. Nawet jeśli nie są to zmiany gwałtowne, to wystarczająco duże, żeby je zauważyć i odczuć ich wpływ na rozgrywkę w ich nowych produkcjach. No i należy też pamiętać o mniejszych gierkach typu Rayman Legends, Child of Light albo Valiant Hearts - przecież każda z nich to małe arcydzieło! Tak samo optymistycznie patrzę na Beyond Good & Evil 2. Naprawdę, nie martwiłbym się o drogę, którą obiera teraz UbiSoft, a bardziej martwię się o to, że jednak rak zwany Vivendi wygra i zniszczy wszystko co pozostało dobre w tej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TTTr96
Zgadzam się z przedmówcą w całej rozciągłości. Ostatni rok był dla Ubi cięższy, ale widać ile się zmieniło w podejściu firmy. Model finansowy i wsparcia z Rainbow Six Siege to chyba najlepszy przykład. Z Creed''ami się wstrzymali bo zauważyli, że model gry się zaczął nudzić. A chcą wydać rzeczy pokroju For Honor czy Steep, które są właśnie tymi odważnymi projektami jakby nie patrzeć. Kiedy była taka gra jak Steep ostatnio? Bo nie licząc Early Accessowego Snow na PC-ty, to był już jakiś czas temu SSX, a założenia Steep''a są całkiem odmienne. For Honor, jasne może i podbiera z serii Warriors czy nawalanek pokroju Chivalry czy War of The (sth), ale z testów zapowiada się naprawdę super produkt. Gdzieś tam w tle majaczy wyczekiwane Beyond Good & Evil 2, a obawiam się, że jak taki konglomerat jak Vivendi ich przejmie, to z pewnymi rzeczami się pożegnamy i wróci moda na AC co roku. Także naprawdę Ubi jakoś musi się wybronić z tej sytuacji i na to liczę. A nie rzucać mięsem od momentu premiery AC Unity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, taśmociągi Ubisoftu doprowadziły do przejedzenia się ich większymi markami, ale nie można im odmówić tworzenia świetnych i ciekawych serii. Zresztą jak wspominałem już wcześniej, ktoś tam powoli zauważa, co jest nie tak i wydaje mi się, że starają się to poprawić (vide zatrzymanie corocznego wydawania AC). Jeżeli przejęcie ich przez Vivendi miałoby być gorsze, to... oh boy, nie wyobrażam sobie tego. Pozostaje mi życzyć im powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gorzej niż jest teraz to chyba już tam nie będzie...

Gorzej? Co jak co, to właśnie Ubi na razie robi najwięcej (darmowe gry, upominki, brak DLC itp. itd.). Chciałbym, aby inne firmy robiły tak "gorzej" jak Ubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Lubię UbiSoft, nawet jeśli robią ostatnio ''bezpieczną copy-pastę'' to w każdej z nich
> odnajduję coś dla siebie, a teraz się to zmienia na naszych oczach. Wystarczy spojrzeć
> na ich kilka ostatnich tytułów - Assassin''s Creed Syndicate to jeden z najlepszych Asasynów
Heh dobre sobie :D, jeśli chodzi o fabułę to Syndicate ssie, jak ja grałem w Syndicate czułem się jak bym grał w jakiegoś grindownika MMORPG a nie Singleplayera z ciekawą fabułą... to już Unity bije na głowę fabułą niż Syndicate za to natomiast Unity jest mega niedopracowane technicznie... a za to Syndicate jest mega dobrze zrobione technicznie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Lubię UbiSoft, nawet jeśli robią ostatnio ''bezpieczną copy-pastę'' to w każdej
> z nich
> > odnajduję coś dla siebie, a teraz się to zmienia na naszych oczach. Wystarczy spojrzeć
>
> > na ich kilka ostatnich tytułów - Assassin''s Creed Syndicate to jeden z najlepszych
> Asasynów
> Heh dobre sobie :D, jeśli chodzi o fabułę to Syndicate ssie, jak ja grałem w Syndicate
> czułem się jak bym grał w jakiegoś grindownika MMORPG a nie Singleplayera z ciekawą fabułą...
> to już Unity bije na głowę fabułą niż Syndicate za to natomiast Unity jest mega niedopracowane
> technicznie... a za to Syndicate jest mega dobrze zrobione technicznie :).

Uwielbiam Unity, mój CPU 100% mocy oczywiście, ale to nic, gram aż pad się w ręce pali. Jestem w połowię gry i chcę coraz więcej. Stąd imoUbi robi dobre gry, mają swoje minusy, i to ogromne tak jak w przypadku pierwszego Watch Dogs i durnego zakończenia w PoP, które pamiętam do dziś, ale robią dobre gry. EA również zaczyna otwierać się na ludzi, Origin jest tego dobrym przykładem, niski abonament i świetne gry. Świat zaczyna się obracać w drugą stronę, nie mam pytań :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chcial żeby ktoś wykupił EA i ich zamknął :D ...przywrócił do zycia westwood który zrobiłby fajnego konkurenta dla sc i i studio od dead space 1 które zrobiło by reseta tandety od ea (dotyczy tak że c&c)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla graczy się raczej niewiele zmieni, ale jest też możliwe że nowy właściciel spółki przyjmie inną politykę wobec traktowania konsumentów. Ubisoftowi, który często traktował PC jako graczy gorszych i ich "kopiuj, trochę zedytuj i wklej" grom, tak naprawdę nie jest daleko do obecnych gigantów (EA, ActiBlizz) i ich praktykom. Więc czy naprawdę może być gorzej? Nie sądzę. Vivendi nie po to przejmuje Ubisoft aby doprowadzić do upadku rynku gier jaki znamy tylko żeby dobrać się do zysków i zabezpieczyć swoją przyszłość finansową i w ich interesie będzie to aby ich gry się sprzedawały. Moim zdaniem będzie albo bez większych zmian (czyli nadal częste traktowanie niektórych rzeczy po macoszemu) albo będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Lubię UbiSoft, nawet jeśli robią ostatnio ''bezpieczną copy-pastę'' to w każdej
>
> > z nich
> > > odnajduję coś dla siebie, a teraz się to zmienia na naszych oczach. Wystarczy
> spojrzeć
> >
> > > na ich kilka ostatnich tytułów - Assassin''s Creed Syndicate to jeden z najlepszych
>
> > Asasynów
> > Heh dobre sobie :D, jeśli chodzi o fabułę to Syndicate ssie, jak ja grałem w Syndicate
>
> > czułem się jak bym grał w jakiegoś grindownika MMORPG a nie Singleplayera z ciekawą
> fabułą...
> > to już Unity bije na głowę fabułą niż Syndicate za to natomiast Unity jest mega
> niedopracowane
> > technicznie... a za to Syndicate jest mega dobrze zrobione technicznie :).
>
> Uwielbiam Unity, mój CPU 100% mocy oczywiście, ale to nic, gram aż pad się w ręce pali.
> Jestem w połowię gry i chcę coraz więcej. Stąd imoUbi robi dobre gry, mają swoje minusy,
> i to ogromne tak jak w przypadku pierwszego Watch Dogs i durnego zakończenia w PoP, które
> pamiętam do dziś, ale robią dobre gry. EA również zaczyna otwierać się na ludzi, Origin
> jest tego dobrym przykładem, niski abonament i świetne gry. Świat zaczyna się obracać
> w drugą stronę, nie mam pytań :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Lubię UbiSoft, nawet jeśli robią ostatnio ''bezpieczną copy-pastę'' to w każdej
>
> > z nich
> > > odnajduję coś dla siebie, a teraz się to zmienia na naszych oczach. Wystarczy
> spojrzeć
> >
> > > na ich kilka ostatnich tytułów - Assassin''s Creed Syndicate to jeden z najlepszych
>
> > Asasynów
> > Heh dobre sobie :D, jeśli chodzi o fabułę to Syndicate ssie, jak ja grałem w Syndicate
>
> > czułem się jak bym grał w jakiegoś grindownika MMORPG a nie Singleplayera z ciekawą
> fabułą...
> > to już Unity bije na głowę fabułą niż Syndicate za to natomiast Unity jest mega
> niedopracowane
> > technicznie... a za to Syndicate jest mega dobrze zrobione technicznie :).
>
> Uwielbiam Unity, mój CPU 100% mocy oczywiście, ale to nic, gram aż pad się w ręce pali.
> Jestem w połowię gry i chcę coraz więcej. Stąd imoUbi robi dobre gry, mają swoje minusy,
> i to ogromne tak jak w przypadku pierwszego Watch Dogs i durnego zakończenia w PoP, które
> pamiętam do dziś, ale robią dobre gry. EA również zaczyna otwierać się na ludzi, Origin
> jest tego dobrym przykładem, niski abonament i świetne gry. Świat zaczyna się obracać
> w drugą stronę, nie mam pytań :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Lubię UbiSoft, nawet jeśli robią ostatnio ''bezpieczną copy-pastę'' to w każdej
>
> > z nich
> > > odnajduję coś dla siebie, a teraz się to zmienia na naszych oczach. Wystarczy
> spojrzeć
> >
> > > na ich kilka ostatnich tytułów - Assassin''s Creed Syndicate to jeden z najlepszych
>
> > Asasynów
> > Heh dobre sobie :D, jeśli chodzi o fabułę to Syndicate ssie, jak ja grałem w Syndicate
>
> > czułem się jak bym grał w jakiegoś grindownika MMORPG a nie Singleplayera z ciekawą
> fabułą...
> > to już Unity bije na głowę fabułą niż Syndicate za to natomiast Unity jest mega
> niedopracowane
> > technicznie... a za to Syndicate jest mega dobrze zrobione technicznie :).
>
> Uwielbiam Unity, mój CPU 100% mocy oczywiście, ale to nic, gram aż pad się w ręce pali.
> Jestem w połowię gry i chcę coraz więcej. Stąd imoUbi robi dobre gry, mają swoje minusy,
> i to ogromne tak jak w przypadku pierwszego Watch Dogs i durnego zakończenia w PoP, które
> pamiętam do dziś, ale robią dobre gry. EA również zaczyna otwierać się na ludzi, Origin
> jest tego dobrym przykładem, niski abonament i świetne gry. Świat zaczyna się obracać
> w drugą stronę, nie mam pytań :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Lubię UbiSoft, nawet jeśli robią ostatnio ''bezpieczną copy-pastę'' to w każdej
>
> > z nich
> > > odnajduję coś dla siebie, a teraz się to zmienia na naszych oczach. Wystarczy
> spojrzeć
> >
> > > na ich kilka ostatnich tytułów - Assassin''s Creed Syndicate to jeden z najlepszych
>
> > Asasynów
> > Heh dobre sobie :D, jeśli chodzi o fabułę to Syndicate ssie, jak ja grałem w Syndicate
>
> > czułem się jak bym grał w jakiegoś grindownika MMORPG a nie Singleplayera z ciekawą
> fabułą...
> > to już Unity bije na głowę fabułą niż Syndicate za to natomiast Unity jest mega
> niedopracowane
> > technicznie... a za to Syndicate jest mega dobrze zrobione technicznie :).
>
> Uwielbiam Unity, mój CPU 100% mocy oczywiście, ale to nic, gram aż pad się w ręce pali.
> Jestem w połowię gry i chcę coraz więcej. Stąd imoUbi robi dobre gry, mają swoje minusy,
> i to ogromne tak jak w przypadku pierwszego Watch Dogs i durnego zakończenia w PoP, które
> pamiętam do dziś, ale robią dobre gry. EA również zaczyna otwierać się na ludzi, Origin
> jest tego dobrym przykładem, niski abonament i świetne gry. Świat zaczyna się obracać
> w drugą stronę, nie mam pytań :).
Nie wiem czy oby na pewno graliśmy w te same gry... Syndicate zebrał większość zalet AC od czasów II części i starał się to upakować w najładniejsze opakowanie jakie UbiSoft mógł zaoferować, a do tego dostaliśmy ciekawe postacie, które napędzały fabułę. Podczas gdy dialogi w Unity były pełne pustki, tak przekomarzania się rodzeństwa w Syndicate''cie są świetne, aż chce się tych dialogów słuchać. Z tego też faktu ciężko mi nie docenić fabuły ACS, w tym kilka naprawdę nostalgicznych misji, jak ta w posiadłości Kenwayów. Natomiast Unity to jakieś nieporozumienie fabularne. Gra co chwile próbuje udawać remake AC2, ale robi to kompletnie nieudolnie. Do tego wątki Asasyni-Templariusze są kompletnie niewytłumaczone. Zostajemy wrzuceni w nowe realia, bez większych informacji. Jedyny interesujący tam wątek to Arno i Elise, szczególnie to jak go wyciągnięto w DLC Dead Kings, ale poza tym, nie znalazłem tam w 100% tej gry, której szukałem. Syndicate za to mi to zrekompensował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować