Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam - 38% gier wydanych w ramach usługi zadebiutowało w tym roku

8 postów w tym temacie

Nieźle.

Steam przeszedł długą drogę. Od znienawidzonej platformy (również przeze mnie) do ulubionego miejsca wszystkich graczy (również mnie).
Kiedyś jak gra wymagała Steam, to byłem wkurzony, a teraz jak jakiejś nie ma na Steam, to jakby nie istniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś jak gra wymagała Steam, to byłem wkurzony, a teraz jak jakiejś nie ma na Steam,
> to jakby nie istniała.

Coś w tym jest, ale jest też druga strona medalu. Wczoraj bardzo duża osób (nie tylko w Polsce) miała problemy z Origin tzn. brak dostępu do sklepu, brak dostępu do sklepu itp. Już nie będę pisał o tym, że EA nawet nie wystosowało żadnego komunikatu a o tym, a od pomocy technicznej człowiek dowiadywał się, że musimy czekać, pracują nad tym. Do czego zmierzam - co będzie jak Valve wyjmę wtyczkę :D Ja miałem mały przedsmak tego wczoraj na Origin i nie jest to fajna sprawa, gdy się człowiek uświadomi, że tak naprawdę nie ma żadnych gier!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Kiedyś jak gra wymagała Steam, to byłem wkurzony, a teraz jak jakiejś nie ma na
> Steam,
> > to jakby nie istniała.
>
> Coś w tym jest, ale jest też druga strona medalu. Wczoraj bardzo duża osób (nie tylko
> w Polsce) miała problemy z Origin tzn. brak dostępu do sklepu, brak dostępu do sklepu
> itp. Już nie będę pisał o tym, że EA nawet nie wystosowało żadnego komunikatu a o tym,
> a od pomocy technicznej człowiek dowiadywał się, że musimy czekać, pracują nad tym. Do
> czego zmierzam - co będzie jak Valve wyjmę wtyczkę :D Ja miałem mały przedsmak tego wczoraj
> na Origin i nie jest to fajna sprawa, gdy się człowiek uświadomi, że tak naprawdę nie
> ma żadnych gier!
Różnica polega na tym, że brak połączenia czy niedostępność serwerów steam nie blokuje ci możliwości grania (z wyjątkami gdy stany gry trzymasz w chmurze itp.). W przypadku Origin czy Ubi-cośtam już tak miło nie jest. I dlatego gracze kochają Steam - bo nie przeszkadza, a dodaje sporo rzeczy - znajomi, osiągnięcia, automatyczne aktualizacje itd. A te pozostałe serwisy... tak jak napisałeś - pada połączenie i nie da się grać, mimo że gra single player.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To polecam sprawdzić w ile gier uda się zagrać bez dostępu do internetu. I ile gier można zainstalować/odtworzyć z backupu na nowym PC offline - bez dostępu do jednorazowej aktywacji.
Wtyczkę wyciągną i gówno z tego będzie. Im mniej steam tym lepiej. Opcjonalna nakładka dla graczy umożliwiająca kontakt ze znajomymi - tak. Ale nie przymusowy sklep i klucze do aktywacji zamiast płyt w pudełkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S. 38% gier wydanych w tym roku? To oznacza, że 95% z tego to szajs poniżej 1 dolara w którego nikt nigdy nie zagra... Zapychanie sklepu badziewiem to powód do chwalenia się? Niech się chwalą liczbą wydanych gier AAA, a nie gier w ogóle bo dla mnie to odwrotność prestiżu - bylejakość, a konkretnie wydawanie byle czego byle zarobić choćby parę centów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale Steam idzie w ilość, nie jakość. Na platformę dostają się straszne kaszany. Ostatnio bawiłem się w sprawdzanie kolejki odkryć. Na ~3000 zaciekawiło mnie ~100, a mam raczej szerokie spektrum ulubionych gatunków ;). Masa gier wygląda jakby była wytworem na potrzeby jakiegoś konkursu w stylu: "Gra zrobiona w tydzień".
Niemniej jednak, nie wyobrażam sobie jakby przestał istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczba imponująca na pierwszy rzut oka. Lecz gdy sobie człowiek uświadomi że jakieś 4000 z tych gier to jakieś tandetne małe gierki a nie pełnoprawne gry... no już nie fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować