Gram.pl

Recenzja Westworld, serialu cudownie nudnego

8 postów w tym temacie

No bez przesady z tą nudą... W takiej grze o tron przez większość czasu też niezbyt wiele się dzieje. Tutaj twórcy zastosowali ciągle narastające napięcie które zachęca do śledzenia dalszej historii.
Anthony Hopkins był świetny i także nie widzę gdzie niby miałby przynudzać, jego dialogi, każde, zdanie wypowiedziane przyprawia o co najmniej dreszczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie nudziłem oglądając Westworld.
Według mnie bardzo ciekawy serial, z ciekawym zakończeniem sezonu, zapowiadającym jeszcze ciekawszą kontynuację ;)
Zależy czego się oczekuje i na co się nastawia.
Nie wszystkie filmy musza się "kręcić" na obrotach Transformers, Iron Man''a czy Avengers ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że "nudne" - jak wyżej Laston wspomniał w Grze o Tron też niezbyt wiele się dzieje. Większość czasu gadają. To tak jakby lubiąc "akcję" usiąść do filmu psychologicznego i ziewając krzyczeć "nudy".

"W żadnym wypadku nie można o Westworld powiedzieć, że zrobi dla science-fiction to samo, co zrobiła Gra o Tron dla fantasy, aczkolwiek to warte uwagi widowisko. "

A co zrobiła Gra o Tron? Widocznie mało oglądałeś filmów i jeszcze mniej czytałeś książek. Gra o Tron jest po prostu dobrze wypromowana i tyle. Tak samo Wilkozacy są bardzo ciekawą fantastyką ale nigdy nie dogoni np. Wiedźmina bo za słaba reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie Westworld oczarował tym, że jest serialem filozoficznym. Wszystko to, co dotyczy hostów, czyli gospodarzy, zwłaszcza kwestie, jak pochodzenie świadomości oraz wolność vs predestynacja można z powodzeniem transponować na nas, ludzi. Również jesteśmy stworzeniami, czy to samej natury, czy jakiejś wyższej siły i to wszystko dotyczy nas tak samo. A jeśli sięgnąć po filozofię dalekowschodnią i motyw uwięzienia w świecie zmysłowym, w błędnym kole reinkarnacji robi się jeszcze ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nudny serial ??? Ręce opadają, jak ktoś nie kuma o co chodzi to nic na to nie poradzimy, ale żeby od razu nudny? Może oglądaliśmy różne wersje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Mefisto napisał:

Nudny serial ??? Ręce opadają, jak ktoś nie kuma o co chodzi to nic na to nie poradzimy, ale żeby od razu nudny? Może oglądaliśmy różne wersje...

This ^

Jeden z niewielu seriali, który ma sens wykraczający poza szeroko pojętą rozrywkę. Pewnych spraw (trzy prawa robotyki Asimova) nie da się póki co wprowadzić do debaty publicznej jako poważnie traktowanego tematu. Z jednej strony zrozumiałe, bo nie poradziliśmy sobie z żadnym z problemów podobnej skali z przeszłości; z drugiej przykre, bo to dowodzi że jesteśmy skazani na podobne konsekwencje. Zresztą o tym chyba jest ten serial między innymi: o braku gotowości ludzi na to, by dostąpić rangi boskiego kreacjonizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia zielonego nie mma, o co mogło chodzić autorowi tej recenzji. Ja w 10 odcinkach pierwszego sezonu żadnej nudy nie uświadczyłem. Powiedziałbym wręcz, że tempo serialu jest perfekcyjne. Jest akcja, są niespodzianki, jest czas na ekspozycję. Ma wszystko, co powinien - rzadko się zdarza tak dobrze zaplanowany i zbilansowany serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się