Myszasty

Witajcie na nowym forum gram.pl!

188 postów w tym temacie

23 minuty temu, maniekk napisał:

Hmm, gdzie można znaleźć swoje przypięte stare tematy? W obserwowanych nie ma nic.

Niestety, tematy trzeba poprzypinać (a właściwie zacząć obserwować) od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2016 o 12:38, Dared00 napisał:

Coś super nawala z pisaniem postów - regularnie widzę niedokończone, ucięte posty.

Rzeczywiście w niektórych przypadkach mogło się tak zdarzyć. Błąd został właśnie naprawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się: czy to tylko u mnie bez znacznego powiększenia małe, oraz duże "I" - czcionka treści postów- wyglądają niemal tak samo? Zupełnie jakby kropka w małym "I" zlewała się ze słupkiem - i generalnie wygląda jakby wspomniany słupek wystawał nieco ponad poziom małych liter, przez co przestrzeń między kropką i słupkiem jest malutka, dużo mniejsza niż w np "Ż". 

Ciekawostka: po znacznym zmniejszeniu skali obrazu małe "I" ma wyraźną kropkę.

Edytowano przez zadymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zadymek napisał:

Ciekawostka: po znacznym zmniejszeniu skali obrazu małe "I" ma wyraźną kropkę.

 

Mam dokładnie to samo, więc pewnie reszta użytkowników ma podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie windowsy czy linuxy? bo na Macu wsio gra.

Ale to o czym mówicie to raczej wina fontu, i nawet chyba już to zgłosiliśmy do usługodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Prince_Miki napisał:

Czy tylko mi poniżej tego posta wyskakuje jakaś bezczelna reklama Interii?

Coś się mocno popsuło - okienko edycji posta wyglądało tak:

lis 23.png

Zwróćcie uwagę na grubość liter - autor posta prawdopodobnie wkleił jakiś link, ale w jakiś sposób formatowanie sprawiło, że na jedną linijkę postu przypadała jedna literka, ponadto były one na siebie nałożone. Po skopiowaniu całości posta do notatnika treść wyglądała już normalnie. Dam znać o tym niecodziennym przypadku Igorowi.lis 23_2.png

Wołam też @lis_23 - powiedz coś więcej o swoim poście, po prostu wkleiłeś link i wtedy zrobił się taki miszmasz?

Natomiast co do reklamy, to u mnie nic nie wyświetlało - Mozilla Firefox 50.0.2, bez żadnych programów blokujących reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lis_23 napisał:

O, o ile mnie pamięć nie myli, żadnego linku tam nie wklejałem ... u mnie wszystko wygląda normalnie.

Przy kopiowaniu treści z niektórych serwisów i wklejeniu jej gdzie indziej wyskakują podobne adnotacje, mające na celu reklamę.

EDIT:

@Gumisiek2: Spokojnie, miałem na myśli tylko tamten niecodziennie wyglądający link. Po Twojej modyfikacji już nie widzę, aby problem występował. ;) 

Edytowano przez Prince_Miki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na wielu forach i portalach tak jest, ale mimo to zwrócę uwagę na niepoprawne datowanie postów. Przykładowo, zamiast: "Napisano 20 Grudzień" powinno być: "20 Grudnia" Dzisiaj jest 28 grudnia, a nie 28 grudzień.

Edytowano przez Damlon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Damlon napisał:

Wiem, że na wielu forach i portalach tak jest, ale mimo to zwrócę uwagę na niepoprawne datowanie postów. Przykładowo, zamiast: "Napisano 20 Grudzień" powinno być: "20 Grudnia" Dzisiaj jest 28 grudnia, a nie 28 grudzień.

Wątpię, żeby ktoś to poprawił bo to jest taka BARDZO paskudna rzecz, której programiści nienawidzą. Tu jest to dobrze wyjaśnione:

 

Ale tak w skrócie - silnik tego forum jest rozwiązaniem wielojęzycznym. A to oznacza, że realnie data napisania posta to pewnie coś w stylu <%nr dnia %> <% miesiac %>. Więc zmiana słowa Grudzień na Grudnia zapewne sprawi, że gdzie indziej pojawi się błąd. Zrobienie dobrze systemu który działałby dobrze w więcej niż 1 języku to koszmar bo inne są zasady gramatyki, sposoby odmiany słów, sposób wyświetlania daty (w USA jest MM-DD-YYYY a nie DD-MM-YYYY lub YYYY-DD-MM) i tak dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ziptofaf napisał:

Wątpię, żeby ktoś to poprawił bo to jest taka BARDZO paskudna rzecz, której programiści nienawidzą.

Tak przypuszczałem, że błąd pewnie wynika z "wielojęzyczności" narzędzi użytych do tworzenia forum. Nie jestem programistą, ale domyślałem się, że musi za tym stać jakaś przyczyna techniczna, skoro na różnych witrynach ten błąd językowy się powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd dodawania komentarza

FF 50.1.0 Win10

Przy próbie dodania komentarza pod artykułem "Największe klęski rynku gier w 2016 roku" wyświetlił się komunikat błędu (coś w rodzaju: " wystąpił problem, ale komentarz został dodany, na wszelki wypadek odśwież stronę). Po kliknięciu OK obszar edycji komentarza był szary i obracała się ikonka. Po odświeżeniu strony komentarz nie został dodany ani pod artykułem ani na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół roku się nie logowałem bo nie ma takiej możliwości u mnie z firefoxa. Klikam na zaloguj się i nic się nie dzieje. Jakoś mnie to nie przejmowało bo forum opustoszało, ale teraz widzę nowości więc zalogowałem się z edge. Ktoś mi wytłumaczy dlaczego jest problem z firefoxem? Swoją drogą jak widzę na profilu, że dołączyłem w sierpniu 2004 roku to poczułem się staro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się