Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2006 o 12:10, ddd-d2 napisał:

> Akcji nie mogę sobie przypomnieć i nie pamiętam czy byli bossowie w demie, ale możliwe
że byli
> malowani pędzlem. Jak sobie coś przypomnę to napiszę...
A pamiętasz na jakim sprzęcie grałeś?
Gra o której myślałem w poprzednim poście to Premiere, ale wyszła tylko na Amigę. Twoim zadaniem
było znalezienie skradzionych rolek filmowych.


Na innym forum dowiedziałem się, że ta gra co szukam to "Time Commando" z 1996. Screeny pasują do tego co kojarze, ale nie wiem skąd to wziąść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2006 o 22:08, Arxel napisał:

I też rozwiązywało się tam zagadkę kryminalną. Wszystko by się zgadzało, ale chyba się już
nie dowiemy czy o tą grę właśnie chodzi, bo sama Shelion nie zagląda już do tematu.


A kuku! :P Właśnie zajrzałam. A tak jakoś zapomniałam o tej grze, bo w sumie mieliście rację, na początku tego wątku, ze jest sporo takich gier - no, podobnych w każym razie. A kuzynka chyba i tak w nic nie zagra, więc sobie odpusciłam. Miło mi, że ktoś jeszcze próbuje rozgryźć tę połamaną zagadkę. :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam, może ktoś będzie wiedział...
Wiem na pewno:
1. Dominował odcień czerwony
2. Inne realia
3. FPS
4. Można było wsiadać do aut (były bronie na autach)
5. Było dużo broni.
6. Były bossy (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 21:22, Ballonik napisał:

Ponawiam, może ktoś będzie wiedział...
Wiem na pewno:
1. Dominował odcień czerwony
2. Inne realia
3. FPS
4. Można było wsiadać do aut (były bronie na autach)
5. Było dużo broni.
6. Były bossy (chyba)


Czy chodzi o grę pt. "Red Faction"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 21:24, des1og napisał:

> Ponawiam, może ktoś będzie wiedział...
> Wiem na pewno:
> 1. Dominował odcień czerwony
> 2. Inne realia
> 3. FPS
> 4. Można było wsiadać do aut (były bronie na autach)
> 5. Było dużo broni.
> 6. Były bossy (chyba)

Czy chodzi o grę pt. "Red Faction"?

Nieee, to działo się w mieście... No i była troszkę starsza niż RF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 21:22, Ballonik napisał:

Ponawiam, może ktoś będzie wiedział...
Wiem na pewno:
1. Dominował odcień czerwony
2. Inne realia
3. FPS
4. Można było wsiadać do aut (były bronie na autach)
5. Było dużo broni.
6. Były bossy (chyba)


A czy to czasem nie jest Redline?Grałem kiedyś w demo,przeciwnikami byli jacyś tacy czerwoni goście podobni do demonów,jak się ich zabiło to po pewnym czasie ich ciała wybuchały...To ta gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 07:07, Skywalker560 napisał:

> Ponawiam, może ktoś będzie wiedział...
> Wiem na pewno:
> 1. Dominował odcień czerwony
> 2. Inne realia
> 3. FPS
> 4. Można było wsiadać do aut (były bronie na autach)
> 5. Było dużo broni.
> 6. Były bossy (chyba)

A czy to czasem nie jest Redline?Grałem kiedyś w demo,przeciwnikami byli jacyś tacy czerwoni
goście podobni do demonów,jak się ich zabiło to po pewnym czasie ich ciała wybuchały...To ta
gra?

Taak! Dzięki, z tego co pamiętam nie była zła, ale żeby coś teraz o niej znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 07:03, Ballonik napisał:

Taak! Dzięki, z tego co pamiętam nie była zła, ale żeby coś teraz o niej znaleźć...


Nie ma za co:).Jakbyście chcieli przypomnieć sobie tytuł jakiejś gry,to wam chętnie pomogę:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 07:04, Skywalker560 napisał:

> Taak! Dzięki, z tego co pamiętam nie była zła, ale żeby coś teraz o niej znaleźć...

Nie ma za co:).Jakbyście chcieli przypomnieć sobie tytuł jakiejś gry,to wam chętnie pomogę:).

hmm wyścigówka :)
pod dosa z grafiką 16 kolorów zdaje się, można było robić własne trasy jak w trackmanii za pomocśą kwadracików np. sręt, most i tak dalej, pamiętam że były tak pół ciężarówki :) grałem w to w 2000 roku ale gra była z bodajże 95 roku chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 10:34, Dark SMG napisał:

hmm wyścigówka :)
pod dosa z grafiką 16 kolorów zdaje się, można było robić własne trasy jak w trackmanii za
pomocśą kwadracików np. sręt, most i tak dalej, pamiętam że były tak pół ciężarówki :) grałem
w to w 2000 roku ale gra była z bodajże 95 roku chyba

Jeżeli jazdę zaczynało się wyjeżdżając z ciężarówki, to tą grą jest Stunts (4D Sports Driving).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 12:55, ddd-d2 napisał:

> hmm wyścigówka :)
> pod dosa z grafiką 16 kolorów zdaje się, można było robić własne trasy jak w trackmanii
za
> pomocśą kwadracików np. sręt, most i tak dalej, pamiętam że były tak pół ciężarówki :)
grałem
> w to w 2000 roku ale gra była z bodajże 95 roku chyba
Jeżeli jazdę zaczynało się wyjeżdżając z ciężarówki, to tą grą jest Stunts (4D Sports Driving).

hmm nie wiem czy z ciężarówki ale to chyba ta gra :D dzięki zaraz sobie ściągne :D
tylko 1 mega :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka mam problem z okresleniem tytulu jednej gierki :
> Jest to strategia RTS.
> Podobna do Homeworld.
> Akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej.
> Odwzorowanie jednostek... wedłóg mnie bardzo dobre.
> Jednostki podczas wykonywania manewru ( chodzi o duże statki ) uzywają silników kierunkowych ( na dziobie i rufie , tak to pamiętam ).
> Z tego co jeszcze pamiętam to nie budowało się jednostek jak w homeworld tylko na początku misji dostawalo sie kilka statków i trza było se nimi poradzic w misji.

Kiedys grałem w demo tej gry.

Jeśli ktoś wie co to za gra prosze o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 16:04, Watermaster1983 napisał:

Hejka mam problem z okresleniem tytulu jednej gierki :
> Jest to strategia RTS.
> Podobna do Homeworld.
> Akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej.
> Odwzorowanie jednostek... wedłóg mnie bardzo dobre.
> Jednostki podczas wykonywania manewru ( chodzi o duże statki ) uzywają silników kierunkowych
( na dziobie i rufie , tak to pamiętam ).
> Z tego co jeszcze pamiętam to nie budowało się jednostek jak w homeworld tylko na początku
misji dostawalo sie kilka statków i trza było se nimi poradzic w misji.

Kiedys grałem w demo tej gry.

Jeśli ktoś wie co to za gra prosze o informacje.


Jakiś screen?Przybliżony rok premiery?Bo taką grą może być np. Fading Suns:Noble Armada,o ile dobrze pamiętam:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 18:54, Skywalker560 napisał:

> Hejka mam problem z okresleniem tytulu jednej gierki :
> > Jest to strategia RTS.
> > Podobna do Homeworld.
> > Akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej.
> > Odwzorowanie jednostek... wedłóg mnie bardzo dobre.
> > Jednostki podczas wykonywania manewru ( chodzi o duże statki ) uzywają silników kierunkowych

> ( na dziobie i rufie , tak to pamiętam ).
> > Z tego co jeszcze pamiętam to nie budowało się jednostek jak w homeworld tylko na
początku
> misji dostawalo sie kilka statków i trza było se nimi poradzic w misji.
> > > Kiedys grałem w demo tej gry.
> > > Jeśli ktoś wie co to za gra prosze o informacje.

Jakiś screen?Przybliżony rok premiery?Bo taką grą może być np. Fading Suns:Noble Armada,o
ile dobrze pamiętam:).

>Niestety nie posiadam zadnych screenów z tej gry, wiem ze na moim starym kompie nie chodziła za dobrze ( celeron 300Mhz , 88 ram , 8 mb grafika zintegrowana na płycie głównej ) wiem że był to rok 99 - 01 jakoś tak. Wcześniej ktoś podał mi tytuł Conquest Frontier Wars ale nie mam pewności czy to ta... nawet raczej jestem pewny ze to nie to, ze screenów tej gry mi wcale nie przypomina :( . Wydaje mi sie ze gra miała dwie częsci, w tytule była chyba " II " ale nie mam 100% pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 23:30, Piotrek K. napisał:

No to moze Starmageddon :)? Opis pasuje, wymagania tez moga sugerowac, ze na 300MHz
Ci niezbyt dobrze chodzilo. Masz tutaj screeny:
http://starmageddon.gry-online.pl/galeria.htm



Ok thx za helpa :) okazało sie że gra jednak jest nowsza jak mi sie wydawało. Przez przypadek na nią trafiłem dzisiaj jest to Nexus The Jupiter Inciden (Imperium Galactica III Generation ) sorki za błedne dane ... byłem przekonany że jest starsza .. i grałem w nią już na drugim kompie Athlon 1000 z 256 ram i 32 Mb graf, i właśnie na nim nie chodziło za dobrze ... Jeszcze raz Thx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w CDA przeczytałem o grze w której mieliśmy przeżywać różne największa kataklizmy. Czytałem to gdzieś po 2001 bo była wzmianka o zamachu na WTC czy to nie za wcześnie po by to umieścić w grze. Wie ktoś coś o tej grze ?? W grze mieliśmy też dokonywać wyborów moralnych. Czy komuś pomóc czy coś zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie wiedziałem nawet, że taki temat istnieje :). Ale do rzeczy (żeby nikt mnie o OT nie posądził ;)), od dłuższego czasu bezskutecznie poszukuję pewnej gry, co najgorsze, nie znam nawet jej tytułu :(.
A oto, co o niej pamiętam:
- była często dołączana (może to było tylko demo - nie wiem) do kart S3 (tych starych - S3 Virge, S3 Trio itd.), na płycie ze sterownikami,
- przy jej włączaniu (o ile miało się kartę S3) pojawiało się logo "S3 Onboard detected" (lub coś w ten deseń - wyglądało to podobnie, jak logo 3DFX pojawiające się przy uruchamianiu gier na kartach VooDoo),
- gra była strzelanką podobną do Wild Metal Country, z tym, że sterowało się poduszkowcem, a nie czołgiem i grafika była spoooooro gorsza (mało tekstur, przeciwnicy to, o ile dobrze pamiętam, były różnego rodzaju nieoteksturowane bryły),
- nie jest to ani Terminal Velocity ani Hellbender.
Jeśli ktoś byłby w stanie zidentyfikować tą grę (może ktoś gdzieś ją ma, np. na płytce ze sterownikami do S3 Virge) i chociaż podać jej tytuł, to byłbym niezmiernie wdzięczny :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat popadł w zapomnienie :D. Cóż tak bywa :). Ale odgrzebuję go nie bez powodu. Dawno, dawno temu pykałem na chińskiej podróbce pegasusa w grę wyglądającą na którąś z kolei część przygód Maria(na). W każdym razie jedyne, co pamiętam, to wygląd sterowanej postaci, która przypominała Maria trzymającego w rękach wielki młotek (!), który służył do pacyfikacji niemilców (tradycyjna metoda skakania im na głowę nie działała :)).
Jakby ktoś skojarzył tytuł, rzucił linkiem do jakiś screenshotów etc., to byłbym niezmiernie dźwięczny :).

PS. Do mojego posta wyżej - wciąż jest aktualny, w kwestii uzupełnienia - nie chodzi mi też o żadną część Descenta :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się