Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2013 o 15:11, arthyp napisał:

@gemGreg Tak, coś w tym stylu, tylko, że w Tyrianie leci się z dołu do góry, a w tej
gierce leciało się w prawo >
Te gierki miały nawet swoją nazwę, wiecie jak nazywa się ten gatunek, było by mi łatwiej
szukać?


"top down shooter" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to może być za gra o tematyce skoków narciarskich. Wiem, że na pewno byli w niej prawdziwi zawodnicy, jest ona dosyć stara, komentatorami byli Szpaku i Szaran i trzeba było hamować podczas lądowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam gry TPS/FPS w klimacie średniowiecza, koniecznie z multiplayerem. Coś typu Mount&Blade lub Chivlary. Mile widziane darmowe tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema! szukam starej mini gry.. taka prosta platformowka. gra na 2 osoby badz vs pc. latalo sie statkiem kosmicznym po mapie i staralo zestrzelic wroga. konczylo sie paliwo, po wyladowaniu na platformie startowej uzupelnialo sie paliwko i HP. pamietam jeszcze ze zdobywalo sie nowe bronie, jakies chyba odznaki itp... chetnie bym sie w to jeszcze pobawil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka.ja szukam taką gierkie jest ona przygodowa nie pamietam z jakiego roku ale dosyc stara z tego co pamietam ma sporo już latek.
Problem w tym ze mam jej nazwe na koncu jezyka i chcialbym waszej pomocy co do nazwy gry.
W tej grze chodziło się takim jakby smokiem ktory jak dobrze pamietam mial jakby irokeza na glowie ,nie posiadal rąk tylko same dłonie tak samo tylko stopy,robilo sie rozne misje,byly rozne jak sie nie myle tam plansze ,zbieralo sie chyba nawet monety itp
Z tamtych czasów byla znaną grą.Może ktoś kojarzy o co mi chodzi i zna nazwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 16:51, zeeo napisał:

<ciach>


Z irokezem na głowie i samymi dłońmi kojarzy mi się Rayman. Nie tak dawno wyszła nowa część (Origins bodajże), więc nie będzie problemów z jej odpaleniem na nowszym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 17:09, Tajemnic napisał:

> <ciach>

Z irokezem na głowie i samymi dłońmi kojarzy mi się Rayman. Nie tak dawno wyszła nowa
część (Origins bodajże), więc nie będzie problemów z jej odpaleniem na nowszym sprzęcie.

No własnie o to mi chodziło :D Wielkie dzięki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei poszukuję dość starej gry, w którą grałem za młodu... Prawdopodobnie był to RPG, choć głowy nie dam sobie uciąć. W każdym bądź razie była to przygodówka z widokiem z góry (coś jak jRPGI na gameboya), świat teraz wydawał się być dość spory i ogólnie sama gra nieprzeciętnie rozbudowana jak na datę produkcji (okolice Warcrafta I). Do wyboru było kilka postaci, jedna z nich była zielonym wielkim czymś, może orkiem, albo w każdym bądź razie przypakowanym czymś. ;P Choć tutaj nie jestem pewny, bo być może jeszcze wtedy miałem czarno-biały monitor i tylko tak sobie wyobrażam kolor tego wielkiego gościa, a to mógł być np. duży murzyn. :) W każdym bądź razie na samym początku gry wybór postaci coś jak w Diablo (czyli widzimy jakby kilka osób stojących obok siebie i zmieniamy między nimi). Później w grze podróż pomiędzy wieloma miastami, walka z potworami, wszystko widoczne z góry, chyba żadne miasto nie było przedstawione "osobiście" jako miasto (czyli ulice itd), tylko jako obrazek na mapie, po której się poruszaliśmy. To raczej pytanie do starszych graczy, którzy pamiętają trochę więcej z tamtego okresu niż ja. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,a ja szukam gry prawdopodobnie logicznej,wyszła z jakąś gazetą ok.6 lat temu.Polegała na jak najszybszym dopasowaniu symboli egipskich do poruszających się pasków z ramką owych symboli.Może ktoś kojarzy i pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 17:24, Choinix napisał:

A ja z kolei poszukuję dość starej gry, w którą grałem za młodu... Prawdopodobnie był
to RPG, choć głowy nie dam sobie uciąć. W każdym bądź razie była to przygodówka z widokiem
z góry (coś jak jRPGI na gameboya), świat teraz wydawał się być dość spory i ogólnie
sama gra nieprzeciętnie rozbudowana jak na datę produkcji (okolice Warcrafta I). Do wyboru
było kilka postaci, jedna z nich była zielonym wielkim czymś, może orkiem, albo w każdym
bądź razie przypakowanym czymś. ;P Choć tutaj nie jestem pewny, bo być może jeszcze wtedy
miałem czarno-biały monitor i tylko tak sobie wyobrażam kolor tego wielkiego gościa,
a to mógł być np. duży murzyn. :) W każdym bądź razie na samym początku gry wybór postaci
coś jak w Diablo (czyli widzimy jakby kilka osób stojących obok siebie i zmieniamy między
nimi). Później w grze podróż pomiędzy wieloma miastami, walka z potworami, wszystko widoczne
z góry, chyba żadne miasto nie było przedstawione "osobiście" jako miasto (czyli ulice
itd), tylko jako obrazek na mapie, po której się poruszaliśmy. To raczej pytanie do starszych
graczy, którzy pamiętają trochę więcej z tamtego okresu niż ja. ;)


A czy to nie przypadkiem Disciples of steel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to, ale to musi być coś bardzo blisko. Generalnie gatunek niemalże ten sam, choć nie jestem pewny, czy była aż taka kontrola statystyk postaci. Wydaje mi się, że wybierało się też tylko jedną postać, a nie drużynę, choć tu nie jestem pewny na 100%. I wybór postaci był chyba obrazkowy, w sensie, że jak zaznaczaliśmy postać to ona się chyba podświetlała. Ale późniejszy etap gry tzn. chodzenie po mapie itp. właśnie w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Poszukuję starej gry (co najmniej 2001 rok, ale raczej jeszcze starsza ), prawdopodobnie przygodowej. W grze szło zginąć, na dole był pasek żyć, a generalnie z każdą osobą szło się bić. Mimo to celem gry nie były bójki, tylko odpowiednie prowadzenie rozmów, zbieranie przedmiotów itp.
Gra była grą typu click & point.
Główną postacią był jakiś jaszczur, chodzący na dwóch nogach, którego było widać cały czas. W grze były wstawki wideo i chyba postacie i tła w 3d.

Charakterystyczne elementy które pamiętam :
- jakiś człowiek z dłonią na głowie, rozmawiało się z nim ,albo on z niej uderzał
- pasek życia na dole ekranu w kształcie rozwiniętego jelita
- była jakaś mała skacząca wróżka. Po kliknięciu na nią żeby z nią pogadać zamieniała się w pakera który uderzał bohatera, i zamieniał się z powrotem.
- jakaś babcia huśtająca się na fotelu na biegunach na ganku, a obok wisząca klatka z ptaszkiem.

Pamiętam jeszcze tylko dużo nie dokładnych szczegółów, jak na przykład jakiś przedmiot w bagażu z guzikiem po którego naciśnięciu pokazywał się filmik wybuchającej bomby atomowej. Grałem w wersję demo po angielsku.
Gry szukam od dość dawna, i będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się