Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2013 o 17:40, astradamus napisał:

Witam poszukuje gry która była sandboxem Lego czyli można było tworzyć sobie budowle
z lego ja w realnym zyciu. Gierka stara grałem w nia jakieś 8 lat temu.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to seria Lego Creator.
Sam grałem w Lego Creator: Knights'' Kingdom, który świetnie pasuje do Twojego opisu, też jakieś 10-11 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nadzieje, że ktoś w tym temacie mi pomoże, bo szukam nazwy gry, która jest z rocznika pomiędzy 96 a chyba 98 (nie pamiętam dokładnie, wiem tylko, że grałem w demo, które było albo w Gamblerze, albo w jakimś starym CDA).

To więc tak, akcja gry rozgrywa się po zagładzie, nie pamiętam czy atomowej, czy coś spadło z nieba i wszystko rozwaliło (ale był filmik z wielkim wybuchem, który pokazał skasowanie metropolii). Natomiast ludzkość zdołała się odbudować do tego stopnia, że żyli w lepiankach czy w jakiś małych pałacykach (i głównie większość posługuje się bronią sieczną, choć broń palna jak wiem też była dostępna). Główny bohater był strażnikiem jakiegoś miasta, gdzie wysłany został do karczmy, w której został otruty (objawem były, że na jego skórze były widoczne wszędzie ogromne żylak)i. Fabuła polegała na tym, że biedak musiał odnaleźć lekarstwo na swoją chorobę i jak wiem, podczas zabawy zaraza coraz bardziej ogarniała postać.

Dodam, że w demie zaczynaliśmy w sypialni z żoną bohatera, przebieraliśmy się, braliśmy broń i schodziliśmy na dół w jakimś pałacyku, gdzie byliśmy szkoleni w walce. Pamiętam, że kobietę głównego bohatera można było zaatakować, gdzie wpierw reagowała ostrzeżeniami, a jak ją uderzaliśmy na poważnie, to zjawiał się trener naszej postaci, która zabijała gracza.

Rozrywka wygląda podobnie jak w RE1, kamera była często w jednym punkcie, chyba, że była zmiana lokacji.

Kojarzy ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 04:00, Karharot napisał:

Niemal na 100% chodzi o Dark Earth.


Tak! To właśnie ta gra! Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 10:47, Osiol napisał:

Tak! To właśnie ta gra! Dziękuję.


Ta gra była zamieszczona jako pełniak w Świat Gier Komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy na tym forum i bardzo Was proszę o pilną pomoc!
Poszukuję gry z mojego dzieciństwa. Niestety nie pamiętam wielu szczegółów. Wiem tylko, że mieliśmy widok z oczu (no taki jak w np. counter strike). Nie było broni palnych, siekaliśmy chyba jakimś mieczem, ale nie jestem pewien. Naszymi przeciwnikami (przynajmniej na początku) były takie niewielkie stwory, może gobliny, może jakieś impy. Jak byłem mały były to dla mnie takie małe diabełki :). W grze na pewno panował mroczny klimat, było ciemno. Zaczynaliśmy (chociaż tu też nie jestem pewien) w zamkniętym pomieszczeniu, w czymś na kształt jaskini. I bodajże dużo się skalało w tej grze. Niestety nie wiem z którego roku jest ta gra, ale grałem w nią jakieś 10-12 lat temu. Jeśli ktoś kojarzy - bardzo proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 20:08, Mashromallow napisał:

Witam! Jestem nowy na tym forum i bardzo Was proszę o pilną pomoc! (...)
z którego roku jest ta gra, ale grałem w nią jakieś 10-12 lat temu. Jeśli ktoś kojarzy
- bardzo proszę o pomoc :)

Dark Messiah mi się kojarzy z tym opisem, więc może chodzić o jego duchowego poprzednika w dorobku Arkane Studios. Arx Fatalis się to zwało i zaprawdę mroczne było;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obczaiłem tą grę o której wspomniałeś - niestety, ta gra wygląda na zbyt "nową".
Tak, to było coś w stylu Dark Messiah :). Tylko raczej nie pamiętam tam żadnych postaci, tylko ja i przeciwnicy :). I gra polegała raczej tylko na parciu naprzód i zabijania potworów. Coś jak Hexen, tylko bez zagadek ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 20:35, Mashromallow napisał:

Obczaiłem tą grę o której wspomniałeś - niestety, ta gra wygląda na zbyt "nową".
Tak, to było coś w stylu Dark Messiah :). Tylko raczej nie pamiętam tam żadnych postaci,
tylko ja i przeciwnicy :). I gra polegała raczej tylko na parciu naprzód i zabijania
potworów. Coś jak Hexen, tylko bez zagadek ;).

No, jak ma być jeszcze starsze to pozostają jeszcze
Heretic (również bez goblinów i bez miecza na początku)
http://www.giantbomb.com/heretic/3030-10469/images/
i wynalazki typu Thief (choć goblinów tam nie ma, walki też tyle co kot napłakał)
http://www.giantbomb.com/thief-the-dark-project/3030-4523/images/
The Elder Scrolls Arena
http://www.giantbomb.com/the-elder-scrolls-arena/3030-7513/images/
czy obie części Witchheaven
http://www.giantbomb.com/witchaven/3030-2134/images/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś pomoże też odnaleźć dwie gry w obie grałem tylko w demo daaawno temu. Mianowicie w jednej latało się na smoku, widok z drugiej osoby. Można było z niego schodzić, zbierało się jakieś skarby czy coś.

W drugiej jesteśmy jakimś gościem w bazie, mamy do wyboru chyba dwa statki do latania jeden szybki a drugi heavy do atakowania, tak samo były do wyboru zbroje chyba 3 jak dobrze pamietam, lekka medium i ciężka, można było samym gościem latać mając jet packa. Po drugiej stronie rzeki była baza wroga i trzeba było ją atakować ale jak mówię to było demo i nie wiele się tam robiło i to była tylko jedna plansza jak dobrze pamiętam.

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2013 o 22:54, Squit napisał:

Mianowicie w jednej latało się na smoku, widok z drugiej osoby. Można było z niego schodzić,
zbierało się jakieś skarby czy coś.

Jedyna gra z dosiadaniem smoka jeśli się nie mylę Drakan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2013 o 22:54, Squit napisał:

Witam, może ktoś pomoże też odnaleźć dwie gry w obie grałem tylko w demo daaawno temu. Mianowicie w jednej latało się na smoku, widok z drugiej osoby. Można było z niego schodzić, zbierało się jakieś skarby czy coś.

Może chodzi o Drakan: Order of the Flame
http://www.youtube.com/watch?v=wPfbETCLGEc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2013 o 22:54, Squit napisał:

Witam, może ktoś pomoże też odnaleźć dwie gry w obie grałem tylko w demo daaawno temu.
Mianowicie w jednej latało się na smoku, widok z drugiej osoby. Można było z niego schodzić,
zbierało się jakieś skarby czy coś.

W drugiej jesteśmy jakimś gościem w bazie, mamy do wyboru chyba dwa statki do latania
jeden szybki a drugi heavy do atakowania, tak samo były do wyboru zbroje chyba 3 jak
dobrze pamietam, lekka medium i ciężka, można było samym gościem latać mając jet packa.
Po drugiej stronie rzeki była baza wroga i trzeba było ją atakować ale jak mówię to było
demo i nie wiele się tam robiło i to była tylko jedna plansza jak dobrze pamiętam.

Z góry dzięki za odp.

Może któreś Tribes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od dłuższego czasu poszukuję gry, lecz nie pamiętam jak się nazywa :D
Z tego co pamiętam był to sandbox, w którym budowało się pojazdy, samoloty z kwadratowych, okrągłych lub trójkątnych tekstur. Jedna z map to był stadion piłkarski otoczony wodą. Gra nie zajmowała dużo (ok 50 mb).
Pamiętam też, że można było ustawić moc silnika, prędkość i kierunek obracającego się koła.
Z tych płaskich kwadratów budowało się modele 3D.
Jeżeli ktokolwiek coś kojarzy, proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam mało popularnej gry o samolotach w czasach II Wojny Światowej. Była to typowa zręcznościówka. Można było latać kilkoma rodzajami samolotów, a kampania składała się z paru historycznych misji. Na koniec była bitwa nad Berlinem. Ktoś coś kojarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 12:53, Orion napisał:

Ja szukam mało popularnej gry o samolotach w czasach II Wojny Światowej. Była to typowa
zręcznościówka. Można było latać kilkoma rodzajami samolotów, a kampania składała się
z paru historycznych misji. Na koniec była bitwa nad Berlinem. Ktoś coś kojarzy?

Combat Wings: Bitwa o Anglię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2013 o 13:02, HerMetic napisał:

Combat Wings: Bitwa o Anglię?


Hmm.. Chyba nie, ale nie jestem pewien. Słabo pamiętam tę grę, grałem w nią ok. 6 lat temu. Wiem, że na 100% były tam misje zimowe i można było również walczyć po stronie Niemców. Sterowało się myszką i klawiaturą. Kupiłem tę grę w jakimś wydaniu "na tekturce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się