Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2014 o 17:35, Wolha napisał:

Cześć :)
Szukam gry z dzieciństwa - wyścigi małymi samochodzikami po kuchni, pamiętam duże gofry
i kanapki. Ktoś to kojarzy?

Może któraś z części Micro Machines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 17:38, DarkWolf_PL napisał:

> Cześć :)
> Szukam gry z dzieciństwa - wyścigi małymi samochodzikami po kuchni, pamiętam duże
gofry
> i kanapki. Ktoś to kojarzy?
Może któraś z części Micro Machines.


Zgadza się. Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej,

nie mogę sobie przypomnieć do jakiej gry jest pewien trailer. O ile dobrze pamiętam siły zła :) szturmują jakieś miasto, a jakaś czarodziejka samotnie walczy. Przegrywa z jakimś bosme, ale na pomoc wychodzi jej ktoś z miasta... na końcu podnosi się i walczy dalej.
Filmik z tego całkiem niedawno był chyba nawet na gram.pl. ale za chiny ludowe nie mogę sobie przypomnieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2014 o 15:45, wolverine napisał:

nie mogę sobie przypomnieć do jakiej gry jest pewien trailer. O ile dobrze pamiętam siły
zła :) szturmują jakieś miasto, a jakaś czarodziejka samotnie walczy. Przegrywa z jakimś
bosme, ale na pomoc wychodzi jej ktoś z miasta... na końcu podnosi się i walczy dalej.
Filmik z tego całkiem niedawno był chyba nawet na gram.pl. ale za chiny ludowe nie mogę
sobie przypomnieć ?


Elder Scroll online https://www.youtube.com/watch?v=DVMNQozxqos to chyba ten, o ile sie nie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 15:45, wolverine napisał:

hej,

nie mogę sobie przypomnieć do jakiej gry jest pewien trailer. O ile dobrze pamiętam siły
zła :) szturmują jakieś miasto, a jakaś czarodziejka samotnie walczy. Przegrywa z jakimś
bosme, ale na pomoc wychodzi jej ktoś z miasta... na końcu podnosi się i walczy dalej.
Filmik z tego całkiem niedawno był chyba nawet na gram.pl. ale za chiny ludowe nie mogę
sobie przypomnieć ?

Z twojego opisu wynika na to żę to cinematic z Neverwintera Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś grę, nie wiem czy dość starą ale na pewno kilka latek ma, było się takim przyjaznym chyba robotem, ogólnie środowisko było takie cybernetyczne ulepszało się go chyba jakoś, widok zza pleców był jak się nie myle, więcej nie kojarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od jakiegoś czasu szukam gry, w którą grałem jakieś 4-5 lat temu.

Był to shooter, z widokiem z pierwszej osoby na PC. Grafika była dosyć kanciasta. Gra trochę podobna do System Shock 2. Była po angielsku.

Podczas całej gry towarzyszył nam żołnierz taki sam jak my. W jakimś menu można było wybrać sobie z kim chce się "chodzić", domyślnie był to gość o imieniu Joker. Kiedy zginał trzeba było sobie wybrać innego.
Fabuła opierała się na eksterminowaniu kosmitów, małych i dużych pająków (przynajmniej do momentu do którego ja doszedłem).

Pająki te potrafiły kontrolować ludzi. W pierwszej misji postać, którą sterowaliśmy i jej towarzysz (Joker) zostali przysłani do jakiegoś odludnego miejsca, w którym rozbił się meteoryt. W kraterze były jaja tych kosmitów-pająków. Atakowali ich ludzie, którzy pierwsi byli na miejscu zdarzenia i niefortunnie zostali opanowani przez te pająki.

Akcja do momentu w którym skończyłem grać toczyła się w dżungli, w jakimś centrum badawczym, w bazie wojskowej i na statku.

Jeżeli ktoś kojarzy będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że moderatorzy nie obrażą się, że umieszczam ten post w dwóch tematach. Jednak naprawdę szukam tej gry od długiego czasu, zachodnie fora nie dały NIC, jedyną nadzieją jest już, że ktoś w Polsce skojarzy tę grę, ponieważ była ona na płycie z CD Action. Dlatego zataczam szerszy krąg pisząc zarówno tu, jak i w temacie o CDA- w ten sposób jest szansa, że więcej osób przeczyta tego posta.

Przechodząc do sedna- od lat mam w głowie obraz pewnej gry, która NA PEWNO była dodana do CD Action. Ponieważ był to jeszcze etap, gdy nie miałem internetu, nie kupowałem gier, wszystko co znalazło się na pc pochodziło z CDA. Sprawa byłaby ułatwiona, gdyby to był jakiś pełnia. Ale to była niewielka gra, prawdopodobnie dodana jako jakieś freeware czy bonus.

Było to na pewno gdzieś w 2003-2006 roku. W tym okresie nie miałem internetu, kupowałem regularnie CD Action. Co więcej o samej grze? Pamiętam niestety niesamowicie mało. Był to na pewno side-scroller 2D z pikselowatą grafiką. Kojarzę, że występowały jednak jakieś dialogi, fabuła była obecna. Jak teraz o tym pomyślę, to kojarzy mi się trochę z Cave Story.

Jednak główny element rozpoznawczy i obraz, który utknął w mojej głowie jest widok w tle głównego menu tej gry. Znajdowała się tam dziewczynka czytająca książkę pod drzewem na wzgórzu. Było to podczas zachodu słońca, dominował pomarańczowy kolor. W tle chyba było widać jakąś wioskę. Spróbowałem nawet odtworzyć tę scenę przy pomocy moich szalonych umiejętności w paincie. Efekt na załączonym obrazku.
Aha- historia w tej grze to była właśnie najprawdopodobniej fabuła książki, którą ta dziewczynka czytała.

Mało prawdopodobne, ale może jednak ktoś też w to zagrał? Nie mam już kompletnie pojęcia jak odnaleźć tę grę, a nie daje mi to spokoju.

20140530174600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla was trudne zadanie, bo niewiele pamiętam, ale strasznie mnie to męczy.

Gra jest na konsolę, ale "do ręki" ;) chyba nie gameboy, ale głowy nie dam.

Pamiętam, że postać raczej nie przypominała człowieka. Chodziło się i zbierało jakby diamenty. Przeskakiwało oczywiście przez przeszkody. Jak w to grałam miałam ok 13 lat, więc powinniście szukać w grach które by się spodobały mi wtedy (choć teraz też :P).

Na początku myślałam, że to Klonoa, ale oczywiście nie, więc ta gra ma może ma podobny tytuł z nazwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się