Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Szukam nazwy starej gry pod Amigę, w której budowało się z części robota, który potem wyskakiwał z krzaków i straszył w celu sprawdzenia jak bardzo strasznego robota zrobiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was kolejne ciężkie zadanie, szukam gry z NESa/Pegazusa, w której przemieszczaliśmy nawiedzone domy/zamki. Była to platformówka albo przygodówka. Walczyliśmy przeciwko duchom, chyba był tez tam Frankenstein... Nie pamiętam kim był nasz bohater. Gra była dosyć ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2014 o 09:38, T3de napisał:

Mam dla was kolejne ciężkie zadanie, szukam gry z NESa/Pegazusa, w której przemieszczaliśmy
nawiedzone domy/zamki. Była to platformówka albo przygodówka. Walczyliśmy przeciwko duchom,
chyba był tez tam Frankenstein... Nie pamiętam kim był nasz bohater. Gra była dosyć ładna.

Jak dla mnie brzmi to jak jakaś Castelvania, a wyszło ich kilka części więc może znajdziesz coś wśród nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oby Ktos odpowiedział :p
szukam gry podobnej do Supreme Ruler 2020 lub podobnej podobnej chodzi o tematyke wiecie świat itp ale nie chodzi mi o serie hearts of iron bardziej współczesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej odpowiedni wydaje się ten temat: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21085&u=2415
Niemniej, odpowiadając na Twoje pytanie: ciężki orzech do zgryzienia. Zapewne Supreme Ruler 2010, czyli poprzednią część, obcykałeś. Słyszałem o grze GlobalPower, z tego co wiem to te klimaty. Ewentualnie ogarnij mody do którejś części z Europy Universalis/Hearts of Iron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję gry w której zbierało się kolorowe kule z przeciwnikami i strzelało się z nimi(nie zabijalo się ich), po zebraniu kól wstrzeliwało się je do jakiegoś wyznaczonego otworu. Gra ta jest na platformę PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 01:57, NorekWWA napisał:

jest na wagę złota. Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam.


Mnie mocno kojarzy się z Die by the Sword, zagrywałem się jako smark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś aby nie szukał tej gry przede mną, ale zaryzykuje nie szukając wśród tych 35 stron, otóż :

Szukam gry która dawno temu była dodana do CD-Action , to była gra turowa, mianowicie grało się wynajętą przez siebie grupą ludzi, którzy na celu mieli zniszczenie wrogów. Pamiętam , że na początku przeglądało się ich CV w laptopie i kompletowało, początek gry wyglądał tak , że pilot rozbił się i wylądowali na planszy gdzie panowała Zima . Turówka, Strategia, Strzelanina .

2. Rodzaj, Styl gry na podobnej podstawie , tylko początkowa akcja toczyła się w Tybecie , tej nazwy już całkiem nie pamiętam, ale grało się na początku takim brunetem z wąsami, jeździło na osiołku ... I zabijało Faszystów . Grafika bardzo ładna jak na te czasy, powiedziałbym Cukierkowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jak wspomniał poprzednik - to jedna z części Jagged Alliance, konkretnie Unfinished Business.
2. Ta gierka to Grom: Terror w Tybecie! - polska myśl techniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 13:29, Firefly94 napisał:

1. Tak jak wspomniał poprzednik - to jedna z części Jagged Alliance, konkretnie Unfinished
Business.
2. Ta gierka to Grom: Terror w Tybecie! - polska myśl techniczna.


Tak !!! Dziękuję ! Co ja bym bez Was zrobił ! :) Tak stare gry, a jednak chce się do nich wracać :)

Dziękuję Firefly94 i zarówno Tobie ManweKallahan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sprawa.

Szukam pewnego RTSa z lat 2000-2004. Pseudo historyczne realia, standardowa izometryczna kamera. Gameplay skupiał sie wokół przejmowania wiosek( budynków ) na większej mapie. Wysyłało sie jednostki atakując te budynki, a one poruszały się po mapie idąc charakterystycznym ''szlakiem''. W grze z tego co pamiętam byli jacyś wikingowie, samuraje i Bóg wie co jeszcze. Pogrywałem w to za dzieciaka i pamiętam że gierka sprawiała ogromną frajdę dlatego chętnie odgrzałbym kotleta. Niestety w tamtym okresie jako chłystek grało się we wszystko co popadnie i za cholere nie pamiętam ani litery z nazwy. Oferuję browar w Gdańsku dla tego kto ogarnie mi nazwę tego klasyka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Settlersów to nawet na półce mam :) Ta gra była swego czasu dołączona do jakiegoś czasopisma z grami, zapewne jeszcze jako demo.

EDIT: Wydaje mi się że nie było tam jakiś bardziej zaawansowanych opcji stawiania budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie doublepost ale w natchnieniu przefiltrowałem bazę danych RTS na wikipedii i udało mi sie znaleźć moje cudo: Seven Kingdoms: Ancient Adversaries. Dzięki za pomoc i polecam grę, jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka szuka gry:

Grało dwóch graczy, widok z góry. Jeden latał śmigłowcem, drugi jeździł czołgiem (?).
Gra raczej na Amigę/Commodore niż na PC, koleżanka grała w nią co najmniej 20 lat temu.

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 22:45, Arclight napisał:

Koleżanka szuka gry:


Seek and Destroy (z 1993, nie 2002!)? Ewentualnie "Return Fire", ale raczej ten pierwszy tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się