Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Witam.

Poszukuję gry ze starej Extra Klasyki, coś w czasy Lwa Leona - chyba. Grało się z widoku pierwszej osoby jakiegoś rodzaju wojownikiem. Lądowałeś w jakiejś nadwodnej osadzie jaszczuroludzi. Wiem także, że niedaleko byli jacyś piraci z białymi elementami garderoby, z którymi walczyłeś. Była to chyba duża wyspa, pierwsza mapa...

Grafika raczej słaba, chyba to było 2D. Coś w stylu Elder Scrolls 2. Niestety więcej nie pamiętam, bo bardzo młody byłem... Dzięki za wszelką pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, szukam zapowiedzi pewnej gierki.
Miał to być scrollowany crpg, grafika 2d, drużyna postaci zapuszczająca się w głęboki loch, specyficzny system zaufania i relacji miedzy członkami drużyny miał wpływać na ich zachowanie.
Charakterystyczna postać healera wyglądała nieco jak medyk z Assasin Creed 2 [tutaj screen poglądowo : http://faqsmedia.ign.com/faqs/image/article/113/1136640/doctor_gear.jpg]

Kojarzy ktoś o która grę chodzi ? Zapowiedź była nawet tu na gramie - mam totalne zaćmienie a nigdzie nie mogę wyszperać jej na moich listach obserwowanych...


@edit

Objawienie xD
Chodziło o Darkest Dungeon. Czasem nawet napisanie posta potrafi rozjaśnić nieco pod kopułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra RPG z lat około 2005. Startujemy w zniszczonym klasztorze i po wejściu w "mrok" (po kliknięciu wchodzimy w świat mroku) mamy zamknąć szczelinę z której wychodzą stwory. (Tu mogłem coś pominąć) Później trafiamy do zaatakowanej wioski którą oczyszczamy z wrogów, pamiętam mniej więcej tylko tyle, dodam jeszcze ze bohater to młoda dziewczyna, oraz że skille można zdobyć używając broni, każda bron ma przypisany żywioł. Mam nadzieje że ktoś coś skojarzy po tym co napisałem. ;)

Ps. Jak sobie coś przypomnę to dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 23:59, Anjinsan napisał:

> Witam.
>
> Poszukuję gry ze starej Extra Klasyki, coś w czasy Lwa Leona - chyba.

To Might & Magic 8.


Tak, poznaję!! Szaman w wiosce wygląda tak samo(gameplay)!! Chłopie, jak mieszkasz w Szczecinie to podaj jakiś swój kontakt - na przykład numer gg - i Ci wysyłam kratkę browarków! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję gry grałem w to jakieś 8/9 lat temu co pamiętam to że można było budować było
-Bunkry
-Czołgi
-Samoloty
-Żołnierzy
Mapka była chyba kwadratowa Widok z góry
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 10:11, eru3 napisał:

Chłopie, jak mieszkasz w Szczecinie to podaj jakiś swój kontakt


Jam poznańska pyra, ale cieszę się, że pomogłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę więcej skupienia. :) Alexei wymienił tylko jedne z najbardziej znanych serii RTSów, a Twoje kryteria podpinają się pod KAŻDEGO RTSa, więc równie dobrze można Ci dać link do encyklopedii gier. :P Sprecyzuj coś bardziej jeśli możesz, będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qetu5
Moze to być Kult: Heretic Kingdoms. Duzo rzeczy pasuje z opisu.


Ppatryk90
Chociazby jaka byla grafika 2d, 3d-gorsze czy lepsze. Chociaz rts''ow w czasach okolo wspolczesnych bylo malo chociazby starocie jak c&c czy red alert, ale tam glownie byla piechota i czolgi, ze opcja przejrzenia encyklopedia gier np z na golu moze byc szybsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 17:16, Sarinew napisał:

qetu5
Moze to być Kult: Heretic Kingdoms. Duzo rzeczy pasuje z opisu.


Wow! Dzięki! Dokładnie o to mi chodziło ;D Już się pobiera z GOG''a, będzie zajęcie na kilka tygodni ^^.
Jeszcze raz dzięki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Szukam gry platformowej na PC z lat 90 gdzie chodziło się młodym chłopakiem i unikało czarnych duchów czy potworów, które wychodziły z cienia. Jak duch złapał głównego bohatera trzeba było wciskać na przemian strzałki lewo-prawo, żeby go zrzucić. W pewnym momencie wspinało się po skale a gdy doszło się na szczyt to pojawiał się jakiś filmik ze stworkami. Wydaje mi się, że w menu głównym był jakiś teleporter czy wehikuł czasu. Niestety grałem w to z 15 lat temu nie nie pamiętam dokładnie rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 12:42, Ja68 napisał:

Cześć
Szukam gry platformowej na PC z lat 90 gdzie chodziło się młodym chłopakiem i unikało
czarnych duchów czy potworów, które wychodziły z cienia. Jak duch złapał głównego bohatera
trzeba było wciskać na przemian strzałki lewo-prawo, żeby go zrzucić. W pewnym momencie
wspinało się po skale a gdy doszło się na szczyt to pojawiał się jakiś filmik ze stworkami.
Wydaje mi się, że w menu głównym był jakiś teleporter czy wehikuł czasu. Niestety grałem
w to z 15 lat temu nie nie pamiętam dokładnie rozgrywki.


Heart of Darkness

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam gry z młodzieńczych lat, gry podobnej do Gorky Zero, pamiętam że kamera była osadzona na górze, w grze pomagała nam jakaś kobieta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 16:19, Firefly94 napisał:

Może Gorky 02? Wszak rozgrywka bliźniacza, a panna pomocna się tam pojawia.

Nie, nie przed chwilą sb przypomniałem:D Ta gra nazywała się Cold Zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się