Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Szukam starszej gry, coś przygodowo-platformowego, chodziło się po biurze ludzikiem i robiło kawały kolegom, wpuszczało wirusy do kompa, psuło express do kawy etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2014 o 22:15, Mafioso_PL napisał:

Szukam starszej gry, coś przygodowo-platformowego, chodziło się po biurze ludzikiem i
robiło kawały kolegom, wpuszczało wirusy do kompa, psuło express do kawy etc.

Zemsta Urzędasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam poszukuje pewnej gry w którą grałem jakoś pomiedzy 1999-2002 pamiętam że gra bardzo podobna do giants:citizen kabuto grało się ludkiem co miał plecak odrzutowy który umożliwiał latanie(przez jakiś czas) do tego miało się dwóch towarzyszy jednego po lewej drugiego po prawej stronie z tego co pamietam jak sie najechalo celownikiem na któegoś z nich to widać było jego imię i podczas każdego obrotu ludka ktorym sie sterowało w lewo czy prawo to nasi towarzysze ustawiali się zawsze w pozycji lewa/prawa tak że nie można im było się przyjrzeć. Widok gry zza pleców może była również opcja trybu FPP nie pamiętam. Pamiętam że mapa to były takie kaniony czy wąwozy gdzie można było spaść w czeluści i zginąć Bardzo długo sie w to zagrywałem choć to była tylko demonstracyjna wersja gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
od jakiegoś czasu skacze po najróżniejszych grach MMO F2P, ale w żadnej nie jestem w stanie zagrzać miejsca na dłużej. Większość produkcji, jakie widziałem jest niskobudżetowymi klonami WoWa (za którym nie przepadam), opartymi na aktywowaniu skilli z klawiatury i z pustymi mapami, na których włóczą się rozleniowine moby.
Chciałbym znaleźć jakąś grę, w której interakcja ze światem nie ograniczałaby się do chaotycznego maltretowania klawiszy, mapy aż prosiły się o eksplorację, a gracze tworzyli żywą społeczność. Szukam świata, który nie byłoby singleplayerem z npcami, sterowanymi przez innych graczy - takiego, do którego fajnie byłoby wejść nawet tylko po to, by posiedzieć z innymi w karczmie. Znacie może coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 18:41, NHFL napisał:

zginąć Bardzo długo sie w to zagrywałem choć to była tylko demonstracyjna wersja gry.


Troszkę kojarzy mi się z Armed & Dangerous. Twórców wspomnianego Giantsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2014 o 21:15, Viear-StareKonto napisał:

Znacie może coś takiego?


Znacie. Nazywa się EVE Online i wprawdzie karczmy raczej nie uświadczysz, ale to chyba jedyny tytuł, o którym z czystym sumieniem można powiedzieć, że gracze tworzą społeczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wieki temu, jak nie miałem jeszcze Internetu, a ja biegałem jeszcze do podstawówki, kiedyś dorwałem się do dema pewnej, ciekawej (tak sądzę), gry. Była to strategia czasu rzeczywistego, zaczynaliśmy z jednym domkiem, który jak dobrze pamiętam miał taki słomiany, okrągły dach. Na starcie dostawaliśmy paru ludzików, był to jeden piechur, mag (jego kwestie brzmiały: "Yes?" "ahaaa!"), wieśniak i wieśniaczka, oraz dzieci (chłopiec i dziewczynka). Budując więcej domów umożliwialiśmy rozmnożenie mieszkańców, ale z powodu ograniczenia przez demo, mogliśmy robić tylko to. Pamiętam tylko, że w tle można było usłyszeć śpiew chłopca ("La la la laaa laaa"), a dziewczynka też coś śpiewała. Można było zrobić armie wieśniaków, którzy jedynie rzucali kamieniami. Każda postać, prócz maga nie miała zbyt poważnego, męskiego głosu, tylko bardziej jakąś karykaturę.

Misja dema polegała tylko na zniszczeniu dwóch budynków wroga.

Graficznie, 2D, kolorowo i wszystko w 640x480.

Kojarzy ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saga: Rage of the Vikings/Saga: Gniew Wikingów o tej grze slyszalem, ze konieczne bylo rozmnożenie mieszkańców. ewentualnie sprawdz serie grier Cultures?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2014 o 06:57, Firefly94 napisał:

Może chodzi o Swarog?


Niestety, to nie to.

Sarinew, też pudło.

Gra miała bardziej kreskówkową grafikę i wyglądała na bardziej humorystyczną (portret dziecka przypominał nieco typa z "Głupi i Głupszy", miał szeroko otwarte oczy i gałki były skierowane w dół).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2014 o 12:16, Sarinew napisał:

Saga: Rage of the Vikings/Saga: Gniew Wikingów o tej grze slyszalem, ze konieczne bylo
rozmnożenie mieszkańców. ewentualnie sprawdz serie grier Cultures?


Ale tam dzieci nie było, no i wieśniaków rzucający kamieniami o których wspomniał Osiol.

Mnie (nie mam pojęcia czemu) przychodzi na myśl Twierdza: Legendy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę strzelał w ciemno ale może chodzi o Beasts and Bumpkins? Grałem tylko w demo na płytce z Gamblera albo ŚGK ale wydaje mi się że były tam dzieci co jest dość rzadkie w grach tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2014 o 17:15, Karharot napisał:

Będę strzelał w ciemno ale może chodzi o Beasts and Bumpkins? Grałem tylko w demo
na płytce z Gamblera albo ŚGK ale wydaje mi się że były tam dzieci co jest dość rzadkie
w grach tego typu.


Rewelacyjna gra, pamiętam jak dorwałem wersję demonstracyjną (chyba z CD-A), to zagrywałem się jak szalony. Do monitora przykuła mnie komiksowa grafika oraz humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje gry w której jeździ się pojazdem który się ulepsza dokupując np karabiny bądź kupuje się nowe pojazdy, na początku bodajże zaczynamy nieuzbrojoną ciężarówką na jakiejś farmie i musimy zawieść do miasta jakieś towary gdy wracamy farma jest zniszczona. I wtedy zaczyna się cała fabuła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam juz dłuższy czas gry wyścigowej w którą grałem już dobre parę lat temu z kumplem.

Kamera była zorientowana z góry, możliwe że była to dokładnie kamera izometryczna. Wyglądało to raczej wszystko na 2D ale głowy bym nie dał teraz.
W grze nie było widać postaci tylko małe sportowe samochody, można po drodze chyba było zbierać różne dodatki jak np. olej który można było wylać za siebie. Nie pamietam czy można było zniszczyć samochód ale chyba tak. Plansze były różnorodne - od pustynnych po jakieś fabryczne/futurystyczne miasta
Dodatkową rzecz którą pamiętam że w grze był tryb HotSeat - mogliśmy z kumplem grać na jednej klawiaturze w splitscreenie.

Gra prawd. była wydana przed 2005.

Przeszukując internet znalazłem parę podobnych gier ale według mnie to żadna z nich :
- Tiny cars 2( to prawie ta gra tylko grafika niepasuje - dodając grafike z Mad Cars albo Little Racers to by była chyba ta gra którą szukam )
- Mad cars ( grafika podobna tylko nie przypominam sobie żeby można tam było strzelać itp)
- Little Racers Street( bardzo podobna graficznie, brakuje mi tylko w niej tych dodatków które mozna bylo zbierac po drodze, poza tym niedawno dopiero została wydana)
- Death Rally ( to także napewno nie ta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się