Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Cześć, szukam nazwy dwóch stary gier. Dokładnych dat wydania nie pamiętam wiem, że kupiłem je z gazetami (nazw też nie pamiętam). Jakoś w latach 2002-2006? niestety nie pamiętam.

1. Była podobna do cywilizacji tylko, że była prostsza ten system wynalazków w armii itd. był prostszy (pamiętam również, że były kody do niej), można też było łączyć ilość jednostek, np. łodzie podwodne były i można było zrobić jakąś ilość i w jednej "kupce"je mieć, do tego można było nazywać swoje miasta jak się chciało i chyba tyle co z niej
pamiętam.

2. ....zaś była trochę jakby fanstasy/bajkowa, były w niej jakby dwa światy taki na powierzchni i podziemia/lochy, też coś podobne do cywilizacji/heroes, były też krasnale jakieś słabo pamiętam nie wiem czy cokolwiek będzie dało się wskórać z tych opisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 13:22, Borko95 napisał:

1. Była podobna do cywilizacji tylko, że była prostsza ten system wynalazków w armii
itd. był prostszy (pamiętam również, że były kody do niej), można też było łączyć ilość
jednostek, np. łodzie podwodne były i można było zrobić jakąś ilość i w jednej "kupce"je
mieć, do tego można było nazywać swoje miasta jak się chciało i chyba tyle co z niej
pamiętam.

Nie chodzi Ci tutaj przypadkiem o Call to Power?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak tak patrze na google o niej to jednak trochę się różni, to jeszcze nie ta, też mi się podczas tego przypomniało, że w tamtej ruchy jednostek nie były takie jak w tej Call to Power taką linią zieloną ile mogę przejść tam było to płynniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 13:46, Borko95 napisał:

Niestety jak tak patrze na google o niej to jednak trochę się różni, to jeszcze nie ta,


Jest Civilization: Call to Power i sequel Call to Power II , a nie wiem czy google-grafika prawidlowe obrazki daje, bo moze miesza obrazki, Civilization: Call to Power bylo w cdaction.
Inne gry moze Rise of Nations(byly 2 czesci i dodatki?), Empire earth(byly 3 czesci) jezeli to walki byly bardziej rts.

2. Moze dragonshard, moze age of wonders 1 lub 2. pamietasz czy Grafika 2d czy 3d, walka turowa czy rts?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. grafika była 2d a co do walki nie jestem pewien wydaję mi się ze rts, ale nie na 100%.
Co do 1. to najbardziej podobna jest ta Call to Power/Call to Power2, ale jednak trochę się różni od tej co szukam,
jakbyś miał jeszcze jakieś tytuły podobnych gier to podaj sprawdzę bo z tych innych, które podałeś wyżej to nic z wymienionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość długo planowałem napisanie w tym temacie, ale jakoś nigdy się na to nie zdobyłem... aż do teraz.

Ale do rzeczy.

Szukam gry. Był to RPG, nie pamiętam czy aRPG, cRPG czy co... w każdym razie, setting fantasy. Grafika zdaje się była w 3D, widok jakby izometryczny. W grę dużo grywał mój kumpel, samemu mi nie specjalnie podchodziła. Raczej na pewno nie był to Baldur''s Gate. Platforma? PSX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do opisuje pasuje mi Darkstone: Evil Reigns dostępny na PSX/PC. Aktualnie do zgarnięcia m.in. na Steam czy GOG.com. Oczywiście to taki strzał, bo sam grałem, ale ten ogólny opis może doprowadzić do wielu tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam w zasadzie 2 gier obie z mojej mlodosci w jedna gralem gdy skrecilem noge a 2 z ok rok wczesniej .

Pierwsza gra zaczyna sie od intro jak to jakis wladca wysyla nas do podziemi zamku by oczyscic je z potworów smokow i calego zala widok z za plecow poslugujemy sie eliksirami i lukami kuszami i czym tam znajdziemy . byla chyba mozliwość grania kobieta lub facetem .

Druga gra to podobna do hexena a moze to byl hexen gra w kturej schodzimy do podziemi by uwolnic ksiezniczke bodajze sterowanie ciekawe bo walczylo sie za pomoca klawiatury numerycznej rozne udezenia miecza i bloki .

Jesli ktos wie i pomoze i to bedzie to czego szukam. Jestem w stanie wyłozyc 50 do 100 zl w zamian za ich znalezienie i sprawienie ze beda dzialac na nowym mym kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 20:54, Karfein napisał:

Do opisuje pasuje mi Darkstone: Evil Reigns dostępny na PSX/PC. Aktualnie do zgarnięcia
m.in. na Steam czy GOG.com. Oczywiście to taki strzał, bo sam grałem, ale ten ogólny
opis może doprowadzić do wielu tytułów.


O widzisz. Opis ogólnikowy bardzo (bo za wiele nie zapamiętałem) ale prawie na pewno o tę grę mi chodziło. Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


moze chodzi o Heretic II bo w tym tytule widok jest zza plecow. a moze
1. DEATHTRAP DUNGEON ale jakbys przypomnnial sobie jakis charakterystyczny szczegol moze byloby latwiej jak to nie bylo to
2. die by sword bo walka przy uzyciu numerycznej klawiatury.

na gogu do kupienia, zreszta oryginal pudelko chyba ciezko i pewnie wiecej niz 100 za sztuke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wyścigowa: 3D; widok z góry; trasa w sceneri wulkanu, zimy (i jeszcze inne których nie pamiętam); rozlana ropa na trasie powodowała poślizg naszego samochodu; możliwość ulepszania samochodu wyposażając go w działka, rakiety itp.; myślę że pochodziła z okolic roku 2006 (mogę się mylić); nie jest to tytuł AAA; chyba była dodawana w jakiejś gazecie lub coś w ten deseń; oczywiście na PC

Napisałem wszystkie cechy gry, przynajmniej te które pamiętam. Jakieś propozycje? Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 18:33, Sarinew napisał:


moze chodzi o Heretic II bo w tym tytule widok jest zza plecow. a moze
1. DEATHTRAP DUNGEON ale jakbys przypomnnial sobie jakis charakterystyczny szczegol
moze byloby latwiej jak to nie bylo to
2. die by sword bo walka przy uzyciu numerycznej klawiatury.

na gogu do kupienia, zreszta oryginal pudelko chyba ciezko i pewnie wiecej niz 100 za
sztuke.

Ok to masz polowe napisz mi jeszcze czy mi to na nowym kompie pojdzie.
nr konta pay pal
tez wyslij :)
dane mojego kompa .
Amd phenom 2 X4 945 quad core
patriot ddr 3 4 gb 1333mhz 2x2gb cl 9 gaming elk intel
gigabyte Ati radeon hd 5770 1giga
windows 7 64 bit
jak da sie to jakos na tym odpalic to mi napisz jak .
a co gier to na t...... poszukam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Szukam dla kumpla gry, w którą kiedyś tam sobie grywał w coopie z drugą osobą. Pamięta z tej gry tyle, że było się tynkarzem/murarzem i zamalowywało się prostokątne okienka. Trzeba było to zrobić szybciej, niż komputer, który miał inny kolor. Co jakiś poziom pojawiali się bossowie. Była to gra freeware. Jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2015 o 16:14, doctorwho napisał:

Wie ktoś może jak nazywała się taka gra jeszcze z Atari 2600 która polegała na obronie
przed asteroidami?

Możliwe że "super asteroids & missile command".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2015 o 16:47, hans_olo napisał:

> Wie ktoś może jak nazywała się taka gra jeszcze z Atari 2600 która polegała na obronie

> przed asteroidami?
Możliwe że "super asteroids & missile command".


To jest to czego szukałem dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 18:44, Szczep07 napisał:

Gra wyścigowa: 3D; widok z góry; trasa w sceneri wulkanu, zimy (i jeszcze inne których
nie pamiętam); rozlana ropa na trasie powodowała poślizg naszego samochodu; możliwość
ulepszania samochodu wyposażając go w działka, rakiety itp.; myślę że pochodziła z okolic
roku 2006 (mogę się mylić); nie jest to tytuł AAA; chyba była dodawana w jakiejś gazecie
lub coś w ten deseń; oczywiście na PC

Napisałem wszystkie cechy gry, przynajmniej te które pamiętam. Jakieś propozycje? Dzięki
za pomoc :)

Nie przypadkiem Death Rally?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2015 o 18:44, Szczep07 napisał:

Napisałem wszystkie cechy gry, przynajmniej te które pamiętam. Jakieś propozycje? Dzięki
za pomoc :)


Moze LEGO Racers, tam się budowało całe samochody i też sie po ropie ślizgało, którą dodatkowo można było wylać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się