Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Szukam dwóch gier. Jedna to staroć, jeśli dobrze pamiętam uruchamiana pod dosem, platformówka, sterowało się jakimś dziadkiem, jakieś przejścia czy platformy uruchamiało się stuknięciem laski (to wszystko co pamiętam, ostatnio jakoś mnie męczy co to był za tytuł).
Druga gra natomiast to jakaś nowsza produkcja, ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć jej nazwy. Traktowała o drugiej wojnie światowej, bodajże shooter, na samym początku było się w bazie wojskowej, po której poruszało się łazikiem, takie zapoznanie początkowe chyba było, żadnej akcji i strzelania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam pewnej gry. Na początek powiem, że nie wiem czy to była jedna gra, czy to były dwie gry w jednej grze. Mianowicie w tej pierwszej grze, akcja toczyła się w jakiejś galaktyce (po prostu w kosmosie). Pamiętam, że były tam potwory i roboty. Nie przeszedłem tej gry, ponieważ byłem wtedy mały, a grałem w nią jakoś tak 12/13 lat temu, więc gdy miałem 4/5 lat. Wiem tylko tyle, że gdy przeszedłem tą tak jakby pierwszą "planszę" to przenosiło mnie do jakiejś lodowatej jaskini czy coś w tym stylu. Dodam jeszcze, że jak się włączało grę to pojawiał się loadscreen z takim jakby wampirem (sama głowa), a za nim jedna albo dwie zjawy (właściwie to nie było ich widać, bo były czarne te postacie).

Natomiast w drugiej grze, akcja toczyła się średniowieczu (tak mi się wydaje). W grze występowały potwory, rycerze, czarodzieje takie typowe dla takiej epoki.

W obu grach grafika była pochylona (coś jak GTA Chinatown Wars), na początku wybierało się jedną z trzech postaci jaką chce się grać (pamiętam, że stały one obok siebie w takich jakby kolumnach), w tych grach sterowało się raczej myszką, a na dole był taki długi pasek z życiem, mocą itp itd. Aha i w tych grach można było sterować albo pojedynczo albo grupowo.

Nie wiem co by tu jeszcze dodać. Podpowiem też, że to była gra taka jakby na wiele sposobów (coś jak Commandos), ale tego nie jestem pewiem.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2015 o 14:22, Szymon_998 napisał:

Natomiast w drugiej grze, akcja toczyła się średniowieczu (tak mi się wydaje). W grze
występowały potwory, rycerze, czarodzieje takie typowe dla takiej epoki.


No ba :D Smoki to wtedy latały po niebie niczym dzisiaj samoloty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amondeuszz to chyba nie to ;/

Może coś podpowiem.

W tej pierwszej grze czyli w kosmosie mieliśmy bodajże taką osadę i tam też były takie potwory, które wyrastały z ziemi (nie pamiętam już dokładnie, ale coś podobne do... kwiatów? xD)

A w tej drugiej grze była taka plansza, że nasza drużyna musiała przebić się przez zamek i nie jestem pewien, ale na tej planszy była zima, aha i w grze mogliśmy też chyba jeździć konno, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem w grę FPS, była ona dość stara, miejsce akcji było rozegrane w jakiejś dżungli/lesie ale były też budynki do których można było wchodzić aby zabić kolejnych przeciwników :). Strzelało się normalnym typem broni.

Dodam jeszcze że grając na starym lapku karta graficzna nie dawała rady i ziemia w dżungli była żółta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naszło mnie żeby znaleźć dwie gry w których dema pykałem na swoim pierwszym komputerze.
Pierwsza - sterowało się lewitującym/latającym czołgiem na jakiejś planecie. Grafika 3D dość kolorowa, trochę rozpikselowana. Różne górzyste tereny, łąki itp. Trochę jak planeta Naboo ale chyba to nie była gra Star Wars (nie jestem pewny), pojazdy też nieco Star Warsowe. Ciężko mi cokolwiek więcej napisać.

Druga gra - rozgrywka była dziwna. Też walczyło się chyba lewitującymi czołgami ale całe otoczenie było czarne, modele i ich kontury składały się z białych kresek - wszystko w 3D. Dało się wysiąść z pojazdu ale nie pamiętam czy strzelało się z karabinu. Zwykle po opuszczeniu pojazdu szybko ginąłem, postacie przypominały jakieś ufoludki. Przed rozpoczęciem należało wybrać jedną z dwóch frakcji. W wersji demo dostępna tylko jedna.

Trochę mało zapewniłem informacji ale tutaj dodam fakt który może pomóc w identyfikacji. Oba dema miałem z zielonych płyt z jakiegoś niemieckiego czasopisma. Daty wydania 1998/1999 i 2000. Na tych płytach miałem też dema Populousa, Myst i Age of Empires II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie ta gra. To czego szukam było chyba rok/dwa a może nawet trzy lata starsze od Hostile Waters.

edit:
up - dzieki! Trafiłeś z Battlezone ale druga gra to na pewno nie było Incoming.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie znaleźć mi moją grę?

Kiedyś grałem w grę FPS, była ona dość stara, miejsce akcji było rozegrane w jakiejś dżungli/lesie ale były też budynki do których można było wchodzić aby zabić kolejnych przeciwników :). Strzelało się normalnym typem broni.

Dodam jeszcze że grając na starym lapku karta graficzna nie dawała rady i ziemia w dżungli była żółta :D

Nie chodzi o far cry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 12:12, Sippih napisał:

Kiedyś grałem w grę FPS, była ona dość stara, miejsce akcji było rozegrane w jakiejś
dżungli/lesie ale były też budynki do których można było wchodzić aby zabić kolejnych
przeciwników :). Strzelało się normalnym typem broni.

Stawiam na Chrome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Tak jak w temacie nie pamiętam starej fajnej gierki, w którą grałem około 8-10 lat temu, polegała ona na tym, że chodziło się jakimś wybranym bohaterem( była taka piramidka wyboru bohaterów), można było grać małpką, płetwonurkiem i wieloma innymi, bardzo podobna do bombermana, chodziło o podkładanie bomb i zabicie wszystkich, gra była w 3d na cały ekran z tego co pamiętam.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 13:50, Robsssson napisał:

Tak jak w temacie nie pamiętam starej fajnej gierki, w którą grałem około 8-10 lat temu,
polegała ona na tym, że chodziło się jakimś wybranym bohaterem( była taka piramidka wyboru
bohaterów), można było grać małpką, płetwonurkiem i wieloma innymi, bardzo podobna do
bombermana, chodziło o podkładanie bomb i zabicie wszystkich, gra była w 3d na cały ekran
z tego co pamiętam.


Bomber Fun. Swego czasu fajnie się w to grało ze znajomymi na jednym ekranie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 15:02, Wszystkozajete napisał:

> Tak jak w temacie nie pamiętam starej fajnej gierki, w którą grałem około 8-10 lat
temu,
> polegała ona na tym, że chodziło się jakimś wybranym bohaterem( była taka piramidka
wyboru
> bohaterów), można było grać małpką, płetwonurkiem i wieloma innymi, bardzo podobna
do
> bombermana, chodziło o podkładanie bomb i zabicie wszystkich, gra była w 3d na cały
ekran
> z tego co pamiętam.

Bomber Fun. Swego czasu fajnie się w to grało ze znajomymi na jednym ekranie :)

Dnia 05.09.2015 o 15:02, Wszystkozajete napisał:

A wiesz może skąd mógłbym taką pobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się