Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Mam pytanie raczej do weteranów. Bo szukam gry z lat 90-tych, nietypowego RTSa w 2D na peceta. Gralo sie dziwnymi stworami, cos a la overlordy z SC. Trzeba było gromadzic jakies kulki czy cos. W tle byly rozne rosliny, ogolnie klimat był dosc "organiczny", taki zielono-brązowy. Ta gra nie byla chyba nigdy zbyt popularna... Kojarzy ktos tytuł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 10:34, Xelnager napisał:

Mam pytanie raczej do weteranów. Bo szukam gry z lat 90-tych, nietypowego RTSa w 2D na
peceta. Gralo sie dziwnymi stworami, cos a la overlordy z SC. Trzeba było gromadzic jakies
kulki czy cos. W tle byly rozne rosliny, ogolnie klimat był dosc "organiczny", taki zielono-brązowy.
Ta gra nie byla chyba nigdy zbyt popularna... Kojarzy ktos tytuł ?

Przypomina mi się "exterminacja", ale nie pamiętam zbyt wiele szczegółów o samych obcych. Jednak na mapach było sporo roślinności.
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=662

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o Eksterminacji, ale to nie to, bo tam zbierało się normalne surowce za pośrednictwem kopalni i generalnie aż tak bardzo "organiczna" nie była. Nie jestem też pewien co do Dark Colony, autor posta mógłby w sumie podać jeszcze więcej informacji, jeśli jest w stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Vital Device?
Były 2 rasy i wszystko się działo w organizmie człowieka. Zbieranym materiałem budowlanym były proteiny (takie zielone ruchome kule) i rzeczywiście jednostki nieco przypominają starcrafta.
Demo oferowało chyba 2 mapy z czego jedna była brązowa (wątroba), a druga bardziej "sina".
Podrzuciłbym screen, ale google nawet nie chce wyszukać niczego większego od znaczka pocztowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Demagol, Fun_g...1_2_3, hans_olo

Niestety to nie jest zadna z tych gier. Byc moze RTS to za duzo powiedziane bo ta gra wygladała troche jak typowa planszowka (bez izometrii, heksów itd). Mowiac o "organicznym klimacie" nie mialem na mysli organizmu ludzkiego - raczej roslinno-zwierzęcy (tylko ze sci-fi albo fantasy). Tam nie bylo zadnych jednostek ziemskich/ludzkich. "Budowle" w tej grze przypominaly "mieszkania" troglodytów w zamku Lochy/Dungeon z HMM3 (takie zielone o nieregularnych kształtach). Nie pamietam czy byl podzial na rasy ale wiele jednostek wygladało jak overlordy ze starcrafta itp. Nic wiecej sobie raczej nie przypomne.

Tak czy inaczej dzieki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jednostki nie wyglądały czasem trochę jakby były zrobione z plasteliny? Jak tak, to mogę wiedzieć, o co chodzi, szkopuł w tym, że tytułu nie pamiętam i musiałbym pogrzebać po starych CDA :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Demagol
Dzięki za linka, ale szukalem juz na wielu portalach (np. abandonia, squakenet). Pewnie i tak nie ma tej gry nigdzie w necie ani w sklepach.


@ Blackhand
Może i tak wyglądały. Jeśli Ci sie chce poszukac to mógłbys, ale to nic pilnego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilkę, to na pewno przerzucę swoje archiwum :). Jestem na 99% pewien, że gra, o której myślę, była zrecenzowana w którymś z CDA z lat 98-99, pamiętam też, że grałem w demo :). Niestety, za ChRL nie przypomnę sobie tytułu, był raczej jednowyrazowy i zaczynał się na "n", "f" lub "p". Ale, jak napisałem, jak znajdę chwilkę, by pogrzebać w tej stercie makulatury, to na pewno znajdę tytuł i Ci go podam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obyś to znalazł, bo jeszcze się okaże, że sam w to grałem, chociaż generalnie zapamiętuję wszystko, w co gram (a do zapamiętania mam naprawdę sporo...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten organiczny klimat skojarzył z Command & Conquer: Tiberian Sun, ale skoro gra nie miała być popularna to chyba nie o to Ci chodzi - zresztą byś pewnie pamiętał. Ale może komuś się skojarzy przez to z odpowiednim tytułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stara gra - w tym uniwersum wyszedł RTS o nazwie Space Colony. 2D, strzelanka, po lewej mamy bazę, po prawej wychodzą kosmici, akcja chyba na księżycu, z góry dzięki za pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry która ma powyżej 5 lat. Była to gra cRPG w której wcielano się w jednego z trzech smoków. Specjalizowały się one w różnych dziedzinach. Nie pamiętam dokładnie jakie to były, ale określę wam mniej więcej jakie to były: ogień, zimno, śmierć/nekromancja. Głównym celem gry było podróżowanie od krainy do krainy, żeby chronić miasta przed atakami przeróżnych potworów. Tracąc życie można było je odzyskać poprzez zjadanie napastników. Wiem, że miasta można było rozbudowywać tylko nie wiem dokładnie w jaki sposób. Gra raczej nie była popularna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się