Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Jakieś dobre 12 lat temu grałem w takiego mrocznego Pinballa. Pojawiały się tam jakieś potwory i inne diabły. Kojarzy ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 18:48, Orion napisał:

To chyba nie to... Tamto było bardzo stare.


Udało się, sam znalazłem! Creep Night Pinball!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu ( jakoś z 10 lat ) dostałem od wujka przygodówke na pc która ogromnie mi sie spodobała ale jakoś teraz nie moge sobie przypomnieć jej nazwy ani jej znaleźć w necie w dodatku nigdzie nie widze też płytki z nią.
Pamiętam że głownym bochaterem był taki blondyn chyba w czerwonym ubraniu i miał towarzysza coś na kształt różowego stwora który mógł się zmieniać w różne rzeczy jakby był z plasteliny.
Mam też przebłysyki o jakiejś księżniczce która to miała by się w bohaterze zakochać i pamiętam jakiś etap w którym nasz bohater wzorem Guliwera został związany przez jakieś skrzaty.
Poszlaką może też być to że wujek kupił pare razy CD-Action i chyba w jednym było coś na kształt poradnika do owej gry.
Będe ogromnie wdzięczny temu który mi pomoże odnaleźć tą gre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie może taką platformówkę TPP (na bank była w CD-A), w której sterowaliśmy niebieskim cyborgiem?
Jej akcja miała miejsce w otoczeniu robotów, pamiętam, że na początku jeden nas prowadził na przesłuchanie do pracy.

Ok, to Scrapland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Gra była na wzór wszystkich mordobić, niczym specjalnym pod tym względem się nie wyróżniała. 2 graczy staje na przeciwko siebie. Z tego co pamiętam, postacie były charakteryzowane na różne regiony świata. Na przykład samuraj, wiking, stary mistrz kung fu, gladiator, Kleopatra itp. Każdy miał swą arenę, odpowiadającą swemu pochodzeniu, czyli np. wiking gdzieś wysoko w górach. Doskonale pamiętam każdy szczegół z tejże gry, aczkolwiek nie pamiętam nazw, które by mnie mogły naprowadzić na jakikolwiek trop. Gra była dość stara, początek XXI albo koniec XX wieku na pewno. Można było używać broni, na krańcu map, przeważnie znajdowały się miejsca, do których można było wepchać gracza, co kończyło się śmiercią. Boss to był taki gość z dynią na głowie, Will bodajże. Gra miała cząstkę warrior w sobie, ale nie jestem pewien czy aby na pewno.
Szukałem tej gry szmat czasu, bez skutku. Mam nadzieje, że ktoś zna tą grę, byłbym cholernie wdzięczny : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem, o jaką grę Ci chodzi :). Ale też tytułu nie mogłem sobie przypomnieć, na szczęście leżące w szafie sikrety po raz kolejny na coś się przydały :). Wygląda na to, że ta gra występuje pod paroma tytułami - Warriors, Warriors: Savage i Savage Warriors. Dale już sobie dasz radę, dodam jeszcze tylko, że recka była w SS #28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie to, ale wpisałem na YouTube, co doprowadziło mnie do innych gier tego typu, aż w końcu... TAK ZNALAZŁEM! Szukałem tego na prawdę cholernie długo. Gra zwie się Time Warriors. Ile ja czasu przy tej grze spędziłem i tej fotorealistycznej grafice (no, wtedy jeszcze tak o tym myślałem). Dzięki Blackhand. Teraz trzeba znaleźć gdzieś to cudo.

Ps. Grafika mimo wielu lat wciąż trzyma poziom, solidna, niedoceniona gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mimo wszystko jednak w jakiś sposób pomogłem :). Choć jakbyś napisał, że chodzi o grę w 3D, to pewnie bym zaczął szukanie od "świeższych" sikretów i na TW bym pewnie trafił przed Warriors :D.
BTW, jeśli dobrze pamiętam, to Gulash na TW nie zostawił suchej nitki, ale dla pewności jeszcze poszukam recki :). Choć już nie dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie taka jedna gra w którą grałem.Był to chyba RTS z dość ładną grafiką.Grało się tam bodajże japończykami ale chyba można było też wybrać inne nacje.Budowało się chyba osadę, eksplorowało mapę,walczyło.Po każdej misji w kampanii był przerywnik filmowy opowiadający historię danej potyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 22:57, Karfein napisał:

Poszperałem w necie po Twoim opisie i dotarłem do czegoś takiego: Torin''s Passage. Opis
bohatera pasuje, jak ulał.



Stary mam u ciebie wielki dług wdzięczności, szukałem tej gry przez szmat czasu i wpisywałem dziesiątki haseł w Googlach żeby ją znaleźć a ty tak ot po prostu dajesz mi jej tytuł. :D
Ta gra była moją ulubioną (obok Metal Sluga) w dzieciństwie nawet pamiętam że rodzice mi w niej pomagali a dzięki tobie sobie przypomniałem sobie że zawsze mówiłem że chce grać w Torina, była dla mnie naprawdę niesamowita.
Teraz kiedy na nią popatrzyłem na screenach w necie uświadomiłem sobie jak ogromnie dużo moja wyobraźnia dodała do niej, zupełnie co innego w myślach a jednak to samo.
Ściągnąłem ją ale Vista ma jakieś problemy z odpaleniem, pokombinuje z tym.
Dużo się rozpisałem bo i wielkie przeżycie to dla mnie jest taka konfrontacja z przeszłością (chociaż to tylko gra)
ale chciałem napisać że jeśli mogę ci w jakikolwiek sposób pomóc to z chęcią spróbuje. :D
Dzięki.

PS. Jakie hasła konkretnie wpisałeś w Google? Bo zastanawiam się czego to nie wymyśliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 20:00, Szyneczka007 napisał:

PS. Jakie hasła konkretnie wpisałeś w Google? Bo zastanawiam się czego to nie wymyśliłem.


Wiesz, że nie umiem teraz tej strony znaleźć? W każdym razie znalazłem to gdzieś na angielskim forum - dałem coś adventure games, pink change shapes i obok takich słów pojawił się tytuł gry. Sprawdziłem skriny, pasowało, więc podałem.
Może daj propozycję na GOG.com, by dodali? Może nawet wpadnie za darmo, jak parę innych tytułów? Wtedy byłoby kompatybilne. Jeśli to pod DOS-em działa, spróbuj DOSBoksem potraktować grę.

PS. I skończmy z tym 'to tylko gra'. Nie traktujmy tego jak zabawek. Przez takie podejście ludzi do dziś nie wyszło Six Days in Fallujah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. 7 lat temu grałem w taką grę na ps1 w której można było być chłopcem lub dziewczynką, można było pływać, ścigać się z czarownicą na miotle i chyba były tam jakieś stwory, aha były tam pająki.
2. dawno grałem w taką grę gdzie jeździło się chyba czterema rodzajami radiowozów. Wybirałeś radiowóz w garażu i wyjeźdzałeś na ulicę ale nie pamiętam czy się strzelało z auta.
3. Jeździło się na motorze typu charley takim człowiekiem(gangsterem) miało się łańcuch i biło się chyba też innych gangsterów na motorach.
Wszystkie te gry są na ps.
dzięki za fatygę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam jednej gry wyścigowej, na PC, podobnej do serii TOCA. Pamiętam że menu to był taki pokój, jakby biuro. Pamiętam jeszcze że wybór samochodu to taka ściana z wiszącymi kluczykami z nazwami samochodów.

Aha, i jeszcze jedna gra wyścigowa. Było w niej czarne menu. Pamiętam że w tej grze był Dodge Viper. Była stara (1999-2001) i chyba na PSX''a i PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 12:07, kubakubala napisał:

3. Jeździło się na motorze typu charley takim człowiekiem(gangsterem) miało się łańcuch
i biło się chyba też innych gangsterów na motorach.
Wszystkie te gry są na ps.
dzięki za fatygę

To może być Road Rash

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś mgliste wspomnienia na temat pewnej gry. Jedyne czego jestem niemal pewien jest to, że w grze był wskaźnik życia podobny do tego z Deus Ex (podział na części ciała). Ba - mógłbym nawet powiedzieć, że nazywało to się właśnie "Deus", ale raczej to mało prawdopodobne. W tej chwili mogę namieszać, proszę nie brać tego jako pewniki - jakoś dziwnie mi się wydaje, że było to coś związanego z prehistorią, a sama gra była utrzymana w zielonych kolorach.

Teraz pewniejsze info - demo gierki było w okolicach 1997-1999 roku na coverze CD-A albo Gamblera, z naciskiem na to drugie czasopismo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się