Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2012 o 18:36, Lucas01 napisał:

Znacie jakieś gry podobne do spore ale wcześniej wydane


Seria Populouse, Black & White, From Dust i jeśli chodzi Ci o możliwość tworzenia w miarę unikalnych jednostek- seria Earth :)

Edit. From Dust zostało wydane potem, ale jest podobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale chyba nie ma juz gier takich jak stare i dobre age of empires II lub seria CoD ( np 2 , nie liczac juz serii moder :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 17:00, Darthsmith napisał:

Witam, szukam pewnej dość starej gry, najprawdopodobniej z lat ''90, platformówka w której
poruszało się małym czarodziejem w szpiczstej czapce.


Discworld?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam pewnej gry... Ale nie znam nazwy. ;>

Akcja rozgrywała się w niewielkim windowsowym okienku (przynajmniej ja tak to u siebie pamiętam). Poruszaliśmy się małym pojazdem w przestrzeni kosmicznej 2D. Statek znajdował się u dołu ekranu i leciał "w górę". A z kolejnymi metrami na ekranie pojawiało się coraz więcej różnych wrogich pojazdów ostrzeliwujących nas i poruszających się według określonych schematów. Nieprzyjaciela należało niszczyć przy pomocy działka z naszego statku, którego upgrade'u mogliśmy dokonać poprzez zbieranie po drodze pewnych elementów. Gra dzieliła się na poziomy. Każdy kończył się bossem - dużym statkiem.

Gra jest już stara i zdaje się być dość popularna w swoim typie. Czy ktoś wie, o jakim tytule mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gier tego typu jest naprawdę sporo i jeśli szukasz tylko tej konkretnej mogą być z tym problemy, strzelając w ciemno wymienię jednak Lost Vikings (nie mylić z plaformówką z 1993 o tej samej nazwie) - minigrę dołączoną do StarCrafta II (można w nią zagrać poprzez kliknięcie na automat umieszczony w kantynie Hyperiona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale niestety, tytuły nietrafione.
Próbuję przypomnieć sobie coś charakterystycznego dla tej gry, ale nie przychodzi mi do głowy nic specjalnie konkretnego... Pamiętam, że na niektórych poziomach nie latało się na czarnym tle z gwiazdami (w przestrzeni kosmicznej), tylko nad powierzchnią jakieś planety. Pamiętam, że na pewnym poziomie statek poruszał się nad powierzchnią typowo marsjańską i oprócz pojazdów latających musiał niszczyć np. działka zamontowane na ziemi.

Może po prostu wymieńcie mi takie tytuły, jakie znacie, jakie przychodzą Wam do głowy. Pamiętam bardzo dobrze, jak ta gra wyglądała. Rzut oka na screen w internecie i poznam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 18:48, darkwind21 napisał:

Może Tyrian 2000 lub Raptor, screeny do looknięcia na GOG-u.

To nie te tytuły, ale dziękuję za przypomnienie mi o Raptorze. Kiedyś w to również grałem. :)

Szperałem jeszcze trochę w internecie i znalazłem poszukiwany przeze mnie tytuł - Demonstar. Jak zobaczyłem tę nazwę, to już mi zadzwonił dzwon w jakimś kościele. :)

20120907185754

20120907185757

20120907185801

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz takie gry, to ja szczerze od siebie polecę Banshee. Gra na Amigę, więc albo sprzęt, albo emulator, ale naprawdę warto. Świetny gameplay, oprawa audiowizualna, a do tego humor tu i ówdzie.

Screenów armia w Google Grafice po wpisaniu ''Banshee Amiga''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Szukam gry gdzies z lat 1996-2000 na PSXa. Strzelanka FPS/TPP(nie pamietam czy samemu sie kamere wybieralo czy od etapu gry zalezalo, albo trybu FPS w ogole nie bylo, nie pamietam, maly gnojek bylem i biegalem do sasiada zeby pograc w pierwsze gran turismo, spyro, tony hawki) Pamietam ze byl wybor postaci, byly chyba ze 3, byl na 100% taki stary siwy twadziel co mial wielka bron zamiast przedramienia i chyba bylo go trzeba wpierw odblokowac.
Od wyboru postaci przechodzilo sie poziomy w innej kolejnosci, ale chyba pierwszy level byl zawsze taki sam - wygladal on tak, ze szlo sie po jakims takim miescie jak de_dusty w CSie i strzelalo sie do takich robakow jak kosmici z filmu Starship Troopers. Na końcu każdego levela byl boss. Pamietam jeszcze poziom ktorego finalem byla walka na szczycie wieży z latajacym robakiem, poziom gdzie jezdzilo sie czolgiem po pustyni(raz byl dzien, raz noc - w obu przypadkach widocznosc byla tylko na pare metrow z powodu ciaglej burzy piaskowej), poziom, ktory kojarzyl mi sie z "rozpadajaca sie atlantyda" że tak powiem i byl jeszcze jakis level w podziemnym labiryncie-laboratorium. Mialem moze z 7 lat jak w to gralem, wiec pamietam jak przez mgle.

Moze ktos skojarzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dwóch gier, grałem w nie w roku 2001.
Pierwsza polegała na obronie bazy. "Było się" swego rodzaju wieżyczką i zestrzeliwalo się wrogów, gra miałą grafikę 3D.
Druga to strategia czasu rzeczywistego, ktora działa się w kosmosie. Rozbudowywaliśmy bazy. Pamiętam jedynie, że statki budujące np. budynki czyniły to za pomocą lasera, który tworzył kolejne części szkieletu budynków i potem pokrycia (nie, to nie Cybranie z SC :))
Proszę o pomoc, bo chętnie bym do nich wrócił.
A: Obie gry są z PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się