Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2013 o 20:19, Sigu napisał:

Nie pamiętam jaką strategią turową była ta, w której jeździłem czołgami po hexagonach (nie PG)...


Steel Panthers?

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie to. Tamta gra wyglądała ładnie...

A co do Cywilizacji, to na pewno była Cywilizacja. Zapewne II. Jedyne co pamiętam to okno wyboru technologii, jeśli je kiedyś zobaczę, to będę wiedział, że to ta gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę na jakiś naprawdę dobry symulator lotniska. Gra ekonomiczna/tycoon w stylu SimCity. Jest w ogóle coś takiego na rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 15:17, Sandro napisał:

Mam ochotę na jakiś naprawdę dobry symulator lotniska. Gra ekonomiczna/tycoon w stylu
SimCity. Jest w ogóle coś takiego na rynku?


Dawno dawno temu była taka ciut przygłupia pod względem humoru produkcja o wdzięcznej nazwie Airline Tycoon Evolution. Zła nie była, ale też nie urywała żadnej części ciała- ot, średniak, grałem bo dostałem z jakąś gazetą. Z tego, co mi google powiedziały to wyszła nawet druga czesć- Airline Tycoon 2. Może warto zainteresować się tym tytułem? :)
Bo symulator lotniska to dość wąski typ gry, i szczerze mówiąc- nie kojarzę nic innego poza właśnie tymi grami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Nie do końca to czego oczekiwałem, ale konkurencja faktycznie zerowa. Wydawało mi się, że można jednak trochę powybrzydzać, szczególnie że są już symulatory farmy, wózka widłowego i kombajnów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 16:37, Sandro napisał:

Hmm.. Nie do końca to czego oczekiwałem, ale konkurencja faktycznie zerowa. Wydawało
mi się, że można jednak trochę powybrzydzać, szczególnie że są już symulatory farmy,
wózka widłowego i kombajnów :P


Cóż, znalazłem również symulator lotniska właśnie z tej serii (zaskakująca nazwa "SYMULATOR LOTNISKA" wzbudziła moje szczere zainteresowanie :D), co wszystkie opowiadające o kombajnach i innych traktorach, ale ze względu na to, iż wszelkie komentarze mieszały go z błotem (nuda, szybko się kończy i do tego wszelkie opisy są kłamstwem- gra nie posiada pewnych zapowiedzianych funkcji) a sam żadnych doświadczeń nie mam- postanowiłem go nie proponować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 20:19, Sigu napisał:

Nie zauważyłem twojej wiadomości.
Gra wydawała się być 3D, rzut izometryczny.
Nie sci-fi, nie fantasy, dżipek z ckm-em, żołnierzyk z karabinem.
Nie jest to żadna z popularnych serii, co znaczy, że to nie jest Army Men RTS, Starcraft,
Warcraft, Dune i C&C.


No to żeś mi zabił ćwieka :D. W realiach nie sf i nie fantasy to przychodzi mi na myśl tylko Real War, ale to zapewne nie to (C&C Generals i Act of War na pewno za nowe są, poza tym zalatują lekko futurystyką i są dość znane). A tak to tylko sf mi na myśl przychodzi - WarZone 2100, Earth 21x0, Armor Command, seria BattleZone, seria Dark Reign... Przyznaję się do porażki :).

Dnia 29.06.2013 o 20:19, Sigu napisał:


Nie pamiętam jaką strategią turową była ta, w
której jeździłem czołgami po hexagonach (nie PG)...


Jak nie PG to pewnie też nie Allied General (jk :)). Może któraś gra z serii Battleground TalonSoftu? Np. Battleground: Ardennes (IIWŚ)? Albo, zatkać nosy, bo zaleci naftaliną ;), Tigers on the Prowl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie było nic nawet blisko C&C. Muszę przejrzeć wszystkie strategie.

A druga gra nie odbywała się w czasie IIWŚ, a przynajmniej nie wydaje mi się. Gra nie tylko nie była PG, nie wyglądała jak PG. A swoją drogą... może znajdę gdzieś CD z PG :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, seria Battleground załapała się też na czasy późniejsze, niż IIWŚ - Battleground 10: Middle East - ale coś szczegółów nie mogę znaleźć dot. tej pozycji.
Przyszły mi do głowy jeszcze The Operational Art of War, People''s General i Battle Isle, ale to zapewne też żadna z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadna z nich. Ja chyba skupię się na poszukiwaniu zawartości samych płyt dołączanych do czasopism (Chip/PC World), bo jestem pewien, że obie gry były na nich. Wiem, że był też SWAT 2 i Grim Fandango...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, znalazłem coś idealnego - facebookowa gra "Airline Management" :D Darmowa gra, a oferuje więcej niż oczekiwałem od płatnych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 03:29, Sigu napisał:

Widzę, że wysoko celujesz :D

Cóż, poziom Football Managera to nie jest, ale jako entuzjasta lotnictwa cywilnego dostrzegam w tej browserówce wiele ciekawych detali. Mimo wszystko, to tylko browserówka - ciekawe po ilu dniach mi się znudzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry na facebooku idą w wyczerpanie. Grasz, grasz, grasz, grasz, nagle w ogóle nie chce się tobie grać. Jest to nie do przewidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 09:33, Sigu napisał:

Gry na facebooku idą w wyczerpanie. Grasz, grasz, grasz, grasz, nagle w ogóle nie chce
się tobie grać. Jest to nie do przewidzenia.

To chyba domena wszystkich browserówek, nie tylko tych z Facebooka. Początki są zawsze wciągające - rozbudowywanie swojego imperium, odkładanie kasy na lepsze środki itp. Ale po chwili wypływa na wierch powtarzalność całego schematu i co za tym idzie, nuda. Mimo wszystko, z braku laku i kit dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 03:13, Sandro napisał:

O, znalazłem coś idealnego - facebookowa gra "Airline Management" :D Darmowa gra, a oferuje
więcej niż oczekiwałem od płatnych tytułów.


Haha~
No cóż, to gratuluję :) Osobiście nie mam wyrobionego zdania o poziomie gier na fb (jako, że konta nie posiadam :P), ale skoro mówisz, że nie jest zła to ufam, że masz rację ;)

Swoją drogą, naprawdę chętnie bym zobaczył grę o prowadzeniu lotniska na wysokim poziomie. Takim naprawdę wysokim, jak wspomniany przez Ciebie wyżej Football Manager. To byłoby ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na bodajże PS2 był taki "symulator lotu", coś jak Ace Combat, tylko to było takie dziwne połączenie współczesnych maszyn wojskowych i jakichś nowoczesnych, bodajże latających lotniskowców. Wszystko w klimatach pustynnych. Gra z bodajże 2003 (generalnie okres 2002 - 2004). Ktoś kojarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się