Gram.pl

W Watch Dogs 2 na PC gra o ponad połowę mniej osób niż w pierwszą część

13 postów w tym temacie

Tak się składa że koniec w końcu WD2 kupiłem. Kawałek po premierze i porządnym namyśle i muszę stwierdzić że o ile jest to nadal gra Ubisoftu (tzn - pusty, sztuczny świat najeżony aktywnościami copy-pastego) o tyle widać że wyciągnęli jakieś wnioski z WD1.

- zamienili białego ponuraka który morduje niewinnych ludzi, rozjeżdża kobiety z dziećmi na ulicy i okrada ludzi w imie walki z niesprawiedliwością na czarnego śmieszka który morduje niewinnych ludzi, rozjeżdża kobiety z dziećmi na ulicy i okrada ludzi w imie walki z niesprawiedliwością.

- ale w przeciwieństwie do pierwszej części, dali graczowi wybór. W WD1 lwią część gry przejdziecie nie strzelając ani razu. Skradanie, zabawa dronami i walka wręcz pozwalają na ukończenie niemal każdej misji. To jest duży plus. W tej grze można grać jako "haker" pomimo że nadal sprowadza się to do idiotycznego naciskania kwadratu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Feldegast napisał:

Cena wersji PC 190-200 zł.

Cena wersji konsolowej 220-230 zł.

Nie ma się co dziwić, że liczba graczy na PC nie powala.

Polska jest tak małym procentem rynku, że te 190-200 zł ma prawie zerowy wpływ na ogólną sprzedaż. Za granicą gry na PC kosztują $60, jak zwykle. Cena nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dared00 napisał:
4 minuty temu, Feldegast napisał:

Cena wersji PC 190-200 zł.

Cena wersji konsolowej 220-230 zł.

Nie ma się co dziwić, że liczba graczy na PC nie powala.

Polska jest tak małym procentem rynku, że te 190-200 zł ma prawie zerowy wpływ na ogólną sprzedaż. Za granicą gry na PC kosztują $60, jak zwykle. Cena nie ma tu nic do rzeczy.

Ma. Ja zrezygnowałem z kupna z powodu ceny. W Auchanie PODSTAWOWA wersja na PC była wyceniona na prawie 300zł (!). Tak chore ceny są pewnie spowodowane tym, że gry nie da się obecnie złamać, więc najwięksi fani kupią za jakąkolwiek cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie gracze najzwyczajniej w świecie nie byli zainteresowani tym tytułem. Ze wszystkich materiałów promocyjnych wynikało, że będzie to gra o zawartości 'hipsterskiej' dla 'ziomków' - dziwne, ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lamenre napisał:

Wg mnie gracze najzwyczajniej w świecie nie byli zainteresowani tym tytułem. Ze wszystkich materiałów promocyjnych wynikało, że będzie to gra o zawartości 'hipsterskiej' dla 'ziomków' - dziwne, ale prawdziwe.

To swoją drogą, ale z drugiej strony ostatnie listopad był przeładowany premierami. Jeśli ktoś miał z góry upatrzone pozycje do kupienia, to wytrwał (tak jak ja, kupiłem w zasadzie Dishonored 2 i Final Fantasy XV). Inni musieli podejmować decyzje na szybko. Dlatego też sprzedaż tych wielkich premier była o wiele, o wiele niższa niż ich pierwszych odsłon.

Call of Duty: Infinite Warfare - mimo "pew pew" w kosmosie i negatywnego odzewu społeczności i tak sprzedało się dobrze, ale i tak mniej pudełek zostało sprzedanych.

Titanfall 2 - padł ofiarą Battlefielda 1 i w zasadzie gra, która przez wielu była nazywana świetną sprzedała się średnio i teraz można ją dorwać za małe pieniądze wszędzie.

Dishonored 2 - niektórzy mówią, że niepotrzebny sequel, najlepsza gra action/adventure na TGA, ale sprzedała się gorzej od jedynki.

Watch Dogs 2 - przez media branżowe nazywany ulepszoną jedynką - sprzedał się gorzej od poprzedniczki.

Jedyne obroniło się Final Fantasy XV, które trafiło na większą przerwę wydawniczą i sprzedało się zaskakująco dobrze. Dlatego też zawód po wcześniejszej odsłonie to jeden z czynników, innym na pewno jest przesycenie rynku grami z tej najwyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zojfa napisał:
Dared00 napisał:
4 minuty temu, Feldegast napisał:

Cena wersji PC 190-200 zł.

Cena wersji konsolowej 220-230 zł.

Nie ma się co dziwić, że liczba graczy na PC nie powala.

Polska jest tak małym procentem rynku, że te 190-200 zł ma prawie zerowy wpływ na ogólną sprzedaż. Za granicą gry na PC kosztują $60, jak zwykle. Cena nie ma tu nic do rzeczy.

Ma. Ja zrezygnowałem z kupna z powodu ceny. W Auchanie PODSTAWOWA wersja na PC była wyceniona na prawie 300zł (!). Tak chore ceny są pewnie spowodowane tym, że gry nie da się obecnie złamać, więc najwięksi fani kupią za jakąkolwiek cene.

Buhahaha. Dobrze, że nie w Żabce albo innym Piotrze i Pawle. Jezu, kto kupuje gry w takich marketach O.o A potem płacz, że cena wysoka, bo jakiś gówniany market narzucił sobie 200% marży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać w tym plusy i minusy... plusy - może ubi zauważy że warto wreszcie oferować coś więcej niż monotonne sprawdzone metody... minusy - widząc większą popularność ich tytułów multi mogą zupełnie zaprzestać rozwój singla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • WD2 podobnie jak pierwszą część ograłem na PS. Wrażenia z najnowszej części znacznie gorsze. Owszem fajne są pomysły dotyczące drona, jumpera itd. ale postać głównego bohatera zwyczajnie nie pozwalała mi cieszyć się grą. Głupawy imprezowicz hipster, który właściwie po co robi to co robi. Aiden był prosty jak cep, ale posiadał przynajmniej jakiś osobisty powód do działania, które z szukania zabójców dzieciaka eskaluje do walki z megakorporacją. A Marcus? Kto jest mi w stanie powiedzieć po co robi to co robi? Oprócz tego że nawalony jak szpak z kilkoma kumplami w czasie ogniska na plaży zdecydował się zbawiać świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się