• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
tygrysowyy

Mam problem z fps pomoże ktoś?

Pytanie

Otóż gram w pewne pare gier a mianowicie: rocket league, h1z1 kotk,cs:go. Wczoraj rano zagrałem w rocket league - 55 fps , potem zrobiłem maraton 7 godzinny z kolegą w h1z1 kotk. Po tym czasie zaczeło mi tnąć (co 10 sekund z 40 fps w h1z1 obniżało mi na 2-3 sekundy do 10-15 fps). Pomyślałem że komp sie przegrzał- wyłącze niech się troche ostudzi. Zainstalowałęm CCleaner i przeczyściłem se przy okazji kompa. Na drugi dzień wbijam - no kurde znowu co 10 sekund  mam ścinki i fps w każdej grze spadły mi o 20 klatek. I niewiem czy to przez to że grałem 7 godzin (na grafice low-medium) czy przez to że wyczyściłem coś źle CCleanerem. Proszę o pomoc dziękuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 1

To raczej nie CCleaner, bo problem wystąpił przed jego użyciem.

Może być przegrzanie, bo po przekroczeniu określonej temperatury włącza się throtling, sprzęt traci sporo na wydajności i pojawiają się spadki FPS. W pierwszej kolejności sprawdź czy chłodzenie procesora i karty graficznej w ogóle działa. Możesz też sprawdzić temperatury podzespołów np. przy pomocy MSI Afterburner.

Napisz jaką masz konfiguracja komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Stawiam na zapchanie się radiatora kurzem. Tak jak @fenr1r napisał zachodzi throrling i sprzęt automatycznie obniża wydajność.

Rozwiązanie: Przeczyścić radiator.

Najprostsze rozwiązanie, to przedmuchać sprężonym powietrzem od strony wylotu, ale bardziej polecam rozebrać obudowę, by dostać się do wentylatora i dopiero wtedy użyć sprężonego powietrza, by kurz nie osadzał się na układach elektronicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

konfiguracje czyli paramtery? dodam że mam lapka. asus a555l

i3-5010-U 2.1Ghz

6GB ram

nvidia geforce 920m

mam jeszcze karte intel hd graphics ale nie pamietam jaką chyba 5000 albo 5500

edit: czy jak po tym trothilng komputer stracił na wydajności to da się to jakoś cofnąć czy już na zawsze bedę miał lagi :C

Edytowano przez tygrysowyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

oj jeszcze dodam że mam podkładke chłodzącą pod niego bo to nie pierwszy raz kiedy mam spadki co 10 sekund fps do 10 i lekkie klatkowanie tylko że wcześniej zakup płyty chłodzącej pomógł i potem tego niemiałem ale teraz to niedość co mam to klatkowanie to fps mi sie o połowe obniżyły, jak mogłem grać w lola na 160 fps to teraz gram na 60. cs:go z 90-100 na 60 , rocket league z 50-60 na 30, h1z1 z 40 na 20-25 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pietrus_von_drackus tak jak wyżej wspomniałem mam laptopa i boje się troche rozebrać obudowę w jaki sposób to zrobić aby nic się niezepsuło? 

edit: radiator w laptopie mam zaraz z tyłu pod ekranem i czy moge tak po prostu sprężonym powietrzem tam podmuchać i wszystko będzie okej?

Edytowano przez tygrysowyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować