Zaloguj się, aby obserwować  
xRaphaelx

Monkey Island - Temat ogólny

30 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2007 o 21:32, Erton napisał:

Mam problem z Curse of Monkey Island. Mianowicie po zainstalowaniu gry i kliknieciu "Play Curse
of Monkey Island" pojawia sie okienko "zainstaluj directx 5.0". Ale ja go nie chce instalowac!!
Nie wiem jak to obejsc. Ktos wie??


Mi pomogło ustawienie zgodności z Win95. Gra się uruchomiła, pomimo że na początku też krzyczała coś o DX5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 12:17, hehe napisał:

> Mam problem z Curse of Monkey Island. Mianowicie po zainstalowaniu gry i kliknieciu "Play
Curse
> of Monkey Island" pojawia sie okienko "zainstaluj directx 5.0". Ale ja go nie chce instalowac!!

> Nie wiem jak to obejsc. Ktos wie??

Mi pomogło ustawienie zgodności z Win95. Gra się uruchomiła, pomimo że na początku też krzyczała
coś o DX5.


To stara gra i cóż by inaczej poradzić ??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ta giere tzn część drugą od baaardzo dawna i ostatnio wrzucilem na kompa i jest genialna XDDD Na razie jestem w momencie kiedy mam zrobic voodoo doll tego kolesia co terroryzuje wyspe :D
Aha skonczylem 1 i 2 część jak miałem ... 8 lat :D I mało niestety pamiętam. Ale były to pierwsze przygodówki w jakie grałem :D (BTW cz 1 też posiadam ale 3 i 4 już nie niestety)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik z włączeniem gry. Gra normalnie się instaluje, ale kiedy próbuję ją włączyć wyskakuje tabliczka:
"Unable to find The Curse of Monkey Island CD. Please insert either The Curse of Monkey Island CD into CD-ROM drive"
Próbowałem zrobić obraz płyty i z niego włączyć grę, ale to też niestety nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu planuję kupić Curse of Monkey Island i Escape from Monkey Island. Genialne przygodówki, mam nadzieję, że nie zestarzały się w ogóle. Są to najlepsze przygodówki w jakie grałem w dzieciństwie i raczej się nie zawiodę po raz kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać w jakiej to kolejności trzeba grać w Monkey Island bo zamierzam sobie kupić a nieweim którą na początek bo sporo ich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 21:44, Ploud napisał:

Mógłby ktoś napisać w jakiej to kolejności trzeba grać w Monkey Island bo zamierzam sobie
kupić a nieweim którą na początek bo sporo ich jest.


Secret of Monkey Island
LeChuck''s Revenge
Curse of Monkey Island
Escape from Monkey Island
Tales of Monkey Island

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. I jeszcze jedno pytanie. Czy angielski i żarty użyte w tej grze są trudne do zrozumienia dla, powiedzmy człowieka przeciętnie władającego angielskim? bo boje się że okaże się, że nie rozumiem żartów które są w końcu najważniejsze w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 22:15, Ostrowiak napisał:

Humor słowny to jeden z największych atutów Monkey Island, zwłaszcza stereotypowa gwara
piracka. Najlepiej grać ze słownikiem.

Nie wiem czy jest coś takiego jak polsko-angielski słownik piracki (nie mylić z piractwem komputerowym - ale też nie ma takiego słownika :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować