Zaloguj się, aby obserwować  
xRaphaelx

Monkey Island - Temat ogólny

30 postów w tym temacie

Tu można zachwalać tą, już kultową w wielu kręgach serie;)

Jednak główny powód założenia tego tematu było pytanie:

Gdzie można jeszcze kupić 1/2/3 ? Gra mimo swoich lat nie jest abandoware, gdyż jest chronie przez coś tam bla bla. Szukałem na allegro i jest tylko Curse of Monkey Island, licytowany narazie za <b> uwaga </b> 99 zł!
Wie, ktoś czy gdzieś dostane tą gre taniej? Gdyż wstyd, bo grałem kiedyś tylko w demo 3 ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż prosi się by wydano te gry ponownie w jakiś reedycjach. Wiele jest takich gier, które mimo upływu czasu nadal dostarczają świetnej rozrywki, ale już nigdzie nie można ich kupić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 20:40, xRaphaelx napisał:

Szukałem na allegro i jest tylko Curse of Monkey Island, licytowany
narazie za <b> uwaga </b> 99 zł!


W sumie to już klasyk, niemalże legenda, nie dziwne że osiąga taką cenę. Ciekawe ile za jakieś 50 lat będzie warta moja pudełkowa edycja Baldurs Gate 2. ;)

A co do samej serii, to jestem za młodym graczem, żeby pamiętać te tytuły, ale słyszałem o nich tyle dobrego, że chętnie bym się z nimi zapoznał. Faktycznie, jakaś reedycja bardzo by się przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 11:18, Szynek Z. napisał:

ej słyszałem że seria Monkey Island ma być wydana w polskiej wersji właśnie przez CDP. To prawda
czy tylko plotki jakieś?

Gry lucasa wydaje chyba Lem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 11:47, Qbli napisał:

> ej słyszałem że seria Monkey Island ma być wydana w polskiej wersji właśnie przez CDP.
To prawda
> czy tylko plotki jakieś?
Gry lucasa wydaje chyba Lem...


Chodziło mi o reedycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 20:40, xRaphaelx napisał:

Wie, ktoś czy gdzieś dostane tą gre taniej?

Można kupić ją w Empiku, za 29.99. Przynakmniej stoii w Starogardzkim Empiku. Jest wydana w serii wraz z "Esacape from Monkey Island", starego "Sam & Max" i "Grim Fandago" Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Curse of Monkey Island. Mianowicie po zainstalowaniu gry i kliknieciu "Play Curse of Monkey Island" pojawia sie okienko "zainstaluj directx 5.0". Ale ja go nie chce instalowac!! Nie wiem jak to obejsc. Ktos wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Curse of monkey island i zaliczyłem ją.Dla mnie to już klasyk ale sporo się śmiałem przy tej grze.Mianowicie ta gra jest dla znających angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 21:32, Erton napisał:

Mam problem z Curse of Monkey Island. Mianowicie po zainstalowaniu gry i kliknieciu "Play Curse
of Monkey Island" pojawia sie okienko "zainstaluj directx 5.0". Ale ja go nie chce instalowac!!
Nie wiem jak to obejsc. Ktos wie??


Niestety musisz to zainstalować inaczej się nie da.To dosyć stara gra i czasem wymaga takich rzeczy.Ale jak zaliczysz to i tak z powrotem zainstalujesz najnowszego DirectX 9.c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 20:35, Revan007 napisał:

Grałem w Curse of monkey island i zaliczyłem ją.Dla mnie to już klasyk ale sporo się śmiałem
przy tej grze.Mianowicie ta gra jest dla znających angielskiego.


Jak wszystkie stare przygodówki LucasArtsu nie zostały wydane po polsku i może lepiej... Curse of Monkey Island... Echh jedna z moich ulubionych przygodówek. Z przygodówek LA poleciłbym także Grim Fandango i Sam & Max: Hit the Road, które moim zdaniem są jeszcze lepsze niż Curse of Monkey Island :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 20:45, Marcin321 napisał:

> Grałem w Curse of monkey island i zaliczyłem ją.Dla mnie to już klasyk ale sporo się śmiałem

> przy tej grze.Mianowicie ta gra jest dla znających angielskiego.

Jak wszystkie stare przygodówki LucasArtsu nie zostały wydane po polsku i może lepiej... Curse
of Monkey Island... Echh jedna z moich ulubionych przygodówek. Z przygodówek LA poleciłbym
także Grim Fandango i Sam & Max: Hit the Road, które moim zdaniem są jeszcze lepsze niż Curse
of Monkey Island :)

Ja wołe ogólnie gry po angielsku bo zawsze spolszczenia psują klimaty:P
Szczerze mówiąc nie grałem ani Grim Fandango i Sam & Max ale Monkey Island bradziej mnie przekonał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję Małpią Wyspę, a to pewnie dlatego, że to była pierwsza przygodówka LucasArtsu - ech, to były czasy, kiedy humor stawiany był ponad wszystko x]
I nie wyobrażam sobie wersji PL jakiejkolwiek części Monkey Island - przecież tu jest tyle pięknych gier słownych, głosów, etc., że tego nie da się przenieść na nasz język. A piosenka z Curse of Monkey Island - A pirate I was meant to be? Ktoś ją przetłumaczy? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 20:45, Marcin321 napisał:

> Grałem w Curse of monkey island i zaliczyłem ją.Dla mnie to już klasyk ale sporo się śmiałem

> przy tej grze.Mianowicie ta gra jest dla znających angielskiego.

Jak wszystkie stare przygodówki LucasArtsu nie zostały wydane po polsku i może lepiej... Curse
of Monkey Island... Echh jedna z moich ulubionych przygodówek. Z przygodówek LA poleciłbym
także Grim Fandango i Sam & Max: Hit the Road, które moim zdaniem są jeszcze lepsze niż Curse
of Monkey Island :)

NO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 15:44, Helldorado napisał:

> > Grałem w Curse of monkey island i zaliczyłem ją.Dla mnie to już klasyk ale sporo
się śmiałem
>
> > przy tej grze.Mianowicie ta gra jest dla znających angielskiego.
>
> Jak wszystkie stare przygodówki LucasArtsu nie zostały wydane po polsku i może lepiej...
Curse
> of Monkey Island... Echh jedna z moich ulubionych przygodówek. Z przygodówek LA poleciłbym

> także Grim Fandango i Sam & Max: Hit the Road, które moim zdaniem są jeszcze lepsze niż
Curse
> of Monkey Island :)
NO


Co to za post?Jeśli chcesz o czymś pisać do nas to pisz konkretniej a nie jakieś "NO":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować