Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Black Desert Online do wypróbowania za darmo przez 7 dni

12 postów w tym temacie

Kupiłem Black Desert na premierę bo szukałem czegoś co zaspokoi mój głód mmo po początkowym pokochaniu a pół roku później znienawidzeniu Archeage. Gry z otwartym światem w któym będę mógł się zająć łowieniem ryb, pływaniem statkiem, uprawianiem ogródka itd. Do tego dochodziło zarządzanie nieruchomościami i pracownikami! Nie potrafiłem się do BDO przekonać. Pod piękną grafiką i ciekawą walką kryje się mały przekombinowany potworek którego ciężko zrozumieć. Nacisk na tradycyjny mobkowy grind, AFK łowienie ryb/handlowanie i autotracker sprawiły, że naprawdę żałuje wydanych wtedy pieniędzy. A nie dotknąłem nawet endgame PvP na które tak wszyscy narzekają. Może nadszedł czas powtórnego przetestowania gry, może przez te miesiące zmieniła się na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś w jakiś sposób aktywować ten trial na istniejącym już wcześniej koncie? Na nowe założone z linku działa ok, ale na stare nie da rady, nie pojawia się tam w "Account" info że jest trial aktywny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gumiaczek napisał:

To jest ta gra która jest free to play w japonii, korei i rosii. A u nas trzeba za nią płacić?

Dokladnie ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam gry, chyba że lubicie się frustrować. Spedziłem w niej z 6 miesięcy doszedłem do 56 lvl ale żeby wbić następny to nie wiem co trzeba zrobić (z różnymi buffami 200% exp przez ostatnie 2 tyg grindowania - jedyny sposób lvlowania zarobiłem ok 5% exp potrzebnego na lvl57. Zaznaczę że biłem mobki na wyższym lvl lub równym mojemu tak z 400szt sziennie). Podróżowanie w grze masakra jedyny sposób koń lub własne nogi. Tylko na podróży z punkyu a do b spędzisz dziennie ok1 godz.  Do tego dodam, że gra jest mocno nastawiona na sklepik, a ten jest zajebiście drogi np. nakładka na ciuszek żeby jakoś wyglądać bo bez tego wygląda się jak łachmaniasz + bonus luck lub inny bonus kosztuje 30 euro. Takich chorych żeczy jest cała masa. Chyba że ktos leci tylko na super grafę i animacje to wtedy polecam, w innym przypadku omijajcie tytuł z daleka  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam te grę :) aktualnie mam 58 lvl  wizard ( własnie jadę expić daily buffa kiedy to piszę ;) ) i nie widzę problemu w expieniu po 56 lvlu jeżeli umie się explorować świat i znajdować dobre spoty. Co do ceny gry to gra nie kosztuje 30 czy jak to bonus pack, dlatego że gra ma cene aktualnie 5 euro wiec to jest nic jak za tak dobrą gre, Combat w samej grze jest przyjemny że ać po 8-13h expienia gra się nie nudzi. a co do kolegi który piszę ze bił 400 szt dziennie to malutki gdyż na samym spocie moby są po 20-30 sztuk ( chodzi o spoty na Desert/ewt klasztor) , i padają z AoE na hita na armorze PRI/ DUO. 400 szt to jest w 5 min luzem :) osobiście polecam dużo polskich gildii, world bossów i community samej gry na discord. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna tylko wymaga dużo czasu. I ma mnóstwo aktywności. Znudzi Ci się bicie mobków? idź łowić ryby. W tej grze łowienie jest przyjemne. Możesz kupować domy, możesz rozwijać biznes, łapać i rozmnażać konie i całą masę innych rzeczy. Warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Axorin tylko za mobki w klasztorze (patrz biały napis, lub szary czyli niższy lvl od posiadanego to jakie expo masz?. Ja uderzyłem konkretnie do Valencji gdzie q masz np na zabicie 600 naga (na czerwono lub różowo dla mnie). Apropo 30 euro - to po ile masz Daum cash 3000 - 30 euro, a ile kosztuje nakładka 3200 więc co ty piszesz o jakiś 5 euro chyba w Rosji. Owszem przyznam, że pierwsza część gry jest ok ale do momentu kiedy masz wyższy lvl i q wywalają cię w kierunku Valencji poprostu wieja tam nudą

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Gumiaczek

Taa, F2P z masą mikropłatności typu Pay2Win. Społeczność domagała się modelu Buy 2 Play w wydaniu europejskim i taki właśnie dostaliśmy co wyszło tej grze na dobre. Płacisz raz, grasz do woli, a w Pearl Shopie są same kosmetyczne pierdoły. Jedynie pety dają jakąś formę przewagi, a są odpłatne, aczkolwiek można je zdobyć w eventach więc i tak tragedii nie ma.

@tonho

Z racji świątecznej przeceny grę aktualnie można kupić za 5 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wcale nie wygląda się jak łachmaniarz, bo podstawowy wygląd jest znośny, pancerze z bossów mają swój unikatowy skin, całkiem przyjemny dla oka, a skórki z Pearl Shopa możesz zakupić w Markecie. Za kosmiczną ilość srebra - fakt, ale jednak można. Podobnie jak chociażby w SW:TOR gdzie praktycznie wszystko z Cartel Shopu można kupić na aukcji za kredyty. Wszelkie aktualizacje, w tym rozszerzenia świata są darmowe, a serwery z czegoś trzeba utrzymać, więc koniec końców lepiej, że sprzedają skórki niż elementy ekwipunku z wysokimi statystykami.

 

//Drugi komentarz, bo nie wiedzieć po co wprowadzono ograniczony czas na edycję poprzedniego. Brawo Gram.pl 10/10 za pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

@tonho  Gra jest aktualnie za 4,99 Euro już od miesiąca i cena dalej taka sama, I nie uwierzysz ale to u nas a nie w ROSJI...

 Na co ci daum cash ? w grze wszystko jest do osiągniecia za golda który wpada szybko ( nawet nie grając bo samo daily logowanie i black spirit adventure daje dużo itemów na sell, a z mobów na desert lecą itemy po 1m na sell albo same zbroje po 300k ), gdzie potem na marketplace możesz kupić wszystko z item shopa. 
te 600 questów na naga fangi to było tylko za 1m normalnie expi się gdzie indziej, uwierz mi przebiegnij przez pustynie, wchodź pomiędzy skały a znajdziesz i ukryte Devil karma miasto , + niedaleko wspianiałe spoty expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować