• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Betarwni

Problem z trybem pełno ekranowym

Pytanie

Witam, od pewnego czasu mam problem z grami na Origin (jeżeli to ważne używam Origin Beta).

Problem dotyczy nowszych produkcji, nie działa mi tryb pełno ekranowy...

W Battlefroncie to tam, bo jest okienko bez ramek, ale NFS Most Wanted i 2015 jest możliwość tylko okienka, co już uprzykrza rozgrywkę.

Wciskałem wszelkie kombinacje alt+ enter, ctr+alt+enter, oraz coś tam z f11 i nic, okienko jakby próbuje się przełączyć w full screena, mignie 2 razy i ... znowu okienko.

Nie mam już pomysłów, stery od grafiki aktualne.

Z grami na np. Steam nie mam tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Pobrałem i uruchomiłem NFS:MW od Criteriona - nie miałem problemów.

Zobaczy czy wyłączenie dla gry lub całkowite wyłączenie w aplikacji Origin 'Funkcje "Origin w grze"' nie rozwiąże problemu.

Podaj też w jakiej rozdzielczości masz pulpit oraz czy masz ustawione DPI powyżej wartości domyślnej - być może tutaj coś nie gra w Twoim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mogę dodać, że mam Windows 8.1.

Gra wygląda tak:

CvwTdMh.png

Jak wezmę alt+tab, to mogę tylko to okno zmaksymalizować, jak nacisnę alt+enter, to próbuje przejść w full screena i znowu okienko (zmaksymalizowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Być może gra próbuje uruchamiać się w wyższej rozdzielczości po czym wraca do trybu 'bezpiecznego' czyli do okna.

Uruchom grę tak jak startuje ( w oknie ) potem już z poziomu gry przejdź do jej opcji i ustaw rozdzielczość zgodną z Twoim monitorem (czyli 1920x1080 jak podałeś) i zapisz te ustawienia.

Gra albo sama przejdzie w tryb full screen albo po ponownym uruchomieniu powinna już w trybie pełnego ekranu się uruchomić.

----

Jeśli mowa o DPI, to jest to skalowanie ekranu.

Instrukcję znajdziesz tu: https://www.eightforums.com/tutorials/28310-dpi-scaling-size-change-displays-windows-8-1-a.html
Jeśli jest powyżej 100% (np. 125%), to niektóre gry mogą tak reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@RobeN

Mam lapka, mam ustawioną taką rozdziałkę w ustawieniach i nic.

Z tym DPI, mam odznaczoną opcję wymuszania, ale zaznaczyłem ją, domyślne mam 125%, zostawiłem tak, włączyłem nic... Zmieniłem na 100% i też nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A jak w grze ustawisz jakąś niższą rozdzielczość np. 1366x768?

Pamiętaj, że po zmianie DPI należy się wylogować i zalogować w systemie ponownie - w 1 sesji niestety zmiana parametru nie odnosi skutku.

 

Być może masz też coś ustawione w panelu zarządzania kartą w swoim laptopie, ale tego nie jestem w stanie potwierdzić.

Edytowano przez RobeN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W takim razie szukałbym przyczyny w ustawieniach sterownika karty graficznej lub ewentualne w czymś, co masz uruchomione w tle - jakaś aplikacja, która pozwala Ci zarządzać obrazem, etc.

Powtórzyłem doświadczenie na innym komputerze - próbowałem i na laptopie i na stacjonarnym - i w obu wypadkach gra bez problemu uruchomiła się na pełnym ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować