FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2007 o 21:20, ufo344 napisał:

No to niewiem czy obliviona cz Never Winter Nights 2? Błagam o pomoc


Neverwiner Nights 2 bardzo polecam jeden z lepszych RPG na zasadach D&D świetna grafika fabuła. Oblivion ma dobrą grafike swobode duży świat działania tylko gildii troche mało w poruwnaniu do Morrowinda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wybiorę NWN2 no bo przecież jest jeszcze edytor ;)
Ps.Sebo7 mam THAM jest czadowy ale nie mogę przejść 2 misji z 2 miasta.
E co to za skrót ekn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 21:43, ufo344 napisał:

Dzięki wybiorę NWN2 no bo przecież jest jeszcze edytor ;)
Ps.Sebo7 mam THAM jest czadowy ale nie mogę przejść 2 misji z 2 miasta.
E co to za skrót ekn?


Chyba chodziło o Extra Klasyka Next, ale normalnie to się trochę inaczej pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytasz co to za skrót juz wyjasniam. Poradnik skrutów:
EK - edycja kolekcjonerska
EKN - extra klasyka next (wydawana przez CDP seria za 20 zł gier które maja kilka lat lub rok i są dośc dobre)
EKG - extra klasyka gold (seria gier wydawana przez CDP za 25 zł. Zawierająca kultowe stare gierki czyt. Hity)
CDP - CD projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:02, muniok napisał:

Co lepiej kupić Fable czy Neverwinter nights 2 ??????

Oczywiście że never winter nights 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fable j est krótkie i liniowe
a never winter nights 2:fascynująca fabuła, edytor map, rozgrywka one-line sam teraz kupuje never winter nights ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:02, muniok napisał:

Co lepiej kupić Fable czy Neverwinter nights 2 ??????


Fable gra z grafiką fantastyczno - śmieszną gra zrencznościowo - cRPG duży plus gry to możliwość zminiania wyglądu bohatera typu fryzier itp. fabuła śrenia raczej swobodne działanie a neverwinter nights 2 to tak jak napisałem wcześniej " bardzo polecam jeden z lepszych RPG na zasadach D&D świetna grafika fabuła".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:02, muniok napisał:

Co lepiej kupić Fable czy Neverwinter nights 2 ??????


Neverwinter Nights 2 zdecydowanie, Fable jest bardzo krótką grą (około 10 godzin grania), natomiast Neverwinter Nights 2 masz mnóstwo grania jeszcze mody i dodatkowe przygody. Po prostu full wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 17:41, ShadowG napisał:

> Jaka wg.Was jest nafajniejsza gra ekonomiczna ? Że ma się własną firmę ,którą trzeba prosperować.
> Coś a''la Pizza Connection..

>

Dnia 15.07.2007 o 17:41, ShadowG napisał:

Pizza Syndicate, albo Airline Tycoon. Z tych bardziej "hardcore''owych" może być jeszcze Capitalism.


Capitalism?? Z jego poprzedniego postu wnioskuję, że on dopiero zaczyna zabawę ze strategiami, gdyż szuka łatwych gier... Capitalism jest chyba najtrudniejszą i najbardziej skomplikowaną strategią jaka ujrzała światło dzienne. Gra jest świetna, ale jej poziom trudności jest oszałamiający.

CIEKAWOSTKA: Bodajże swego czasu, ta gra była wstępem (nieoficjalnym) do jednego z egzaminów na pewnej uczelni ekonomicznej (nie pamiętam czy w Polsce). Podobno student, który poradził sobie w tej grze, miał spore szanse zdać później oficjalny egzamin - po prostu się nadawał.
Jednym słowem, żeby dobrze grać w Capitalism, trzeba mieć łeb jak sklep i nie od parady ;-)
Lepiej niech tą grę zostawi sobie na poźniej, bo może się nieźle zrazić do całego gatunku :)

Z fajnych, łatwych i przyjemnych, polecam Transport Giant (ta jest w serii EKN), albo Transport Tycoon Deluxe (tą ciężko będzie kupić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 14:07, raven91 napisał:

Czy ktoś mógłby poradzić jaką grę RPG warto kupić.Interesują mnie tytuły w cenie do 30zł.Z
góry dziękuje za pomoc!

Z pewnością Gothic II (jeśli nie grałeś w Gothic to radzę kupić najpierw - są powiązane dość mocno fabułą). A z innych to tradycyjnie - Baldur''s Gate, Icewind Dale (teraz wyjdą w Extraklasyka Gold za 24 zeta) i Neverwinte nights. W te ostatnie trzy ja nie grałem - ale dużo osób je poleca. A jeśli chciałbyś "troszkę" przekroczyć 30 zeta, to polecam Fable za 59 zeta. To samo do gramowicza Kolumb22 , choć mógłbyś podać kartę graficzną - to najważniejsze jeśli chodzi o gry. Ale wszystkie tytuły powinny odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 14:13, kolektor napisał:

> Czy ktoś mógłby poradzić jaką grę RPG warto kupić.Interesują mnie tytuły w cenie do 30zł.Z

> góry dziękuje za pomoc!
Z pewnością Gothic II (jeśli nie grałeś w Gothic to radzę kupić najpierw - są powiązane dość
mocno fabułą). A z innych to tradycyjnie - Baldur''s Gate, Icewind Dale (teraz wyjdą w Extraklasyka
Gold za 24 zeta) i Neverwinte nights. W te ostatnie trzy ja nie grałem - ale dużo osób je poleca.
A jeśli chciałbyś "troszkę" przekroczyć 30 zeta, to polecam Fable za 59 zeta. To samo do gramowicza
Kolumb22 , choć mógłbyś podać kartę graficzną - to najważniejsze jeśli chodzi o gry.
Ale wszystkie tytuły powinny odpalić.

W Gothic i Neverwinter Nights grałem i mogę wszystkim polecić.Zastanowie się nad Icewind Dale i Gothic2.Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 14:29, raven91 napisał:

Zastanowie się nad Icewind Dale i Gothic2.Dzięki za pomoc.

W Icewind Dale nie grałem. A Gothic II przed kilkoma godzinami ukończyłem po raz pierwszy i szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi coś powiedzieć o grze Etherlords II.Wcześniej nie słyszałem o tej grze i nie wiem czy opłaca się ją kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się