FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2008 o 20:48, Sad Statue napisał:

> A może jakąś nieco starszą. Bo ja mam kompa:
> Proc:(1.4 Ghz) Antlon XP 1700+
> Grafika: (64 mb) Nvidia Geforce 2 mx 400
> Dźwięki: Jakiś Sound Blaster Live
> Ram: 768 mb DDR
> Dysk: 40 gb
> Napęd: Dvd
>
> Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś strategię (RTS) i jakiegoś RPG po za Gothic''em, bo całęgo

> po za GIII przeszedłęm kilkadziesiąt razy, a Morrowind trochę nudnawy.

No więc tak...
Fable - doskonała gra, ale ma specyficzny styl. Jest naprawdę zabawna, zarówno dosłownie
jak i w przenośni. Ale nie oczekuj że zostanie Twoim ulubionym eRPeGiem. To po prostu doskonała
rozgrywka, w przerysowanym "klasycznym"* stylu z nutką oryginalnych pomysłów Petera M.
*Przede wszystkim fabuła, nakreślona w typowo fantastyczny sposób, sztampowa, ale fajna :]
KOTORy - nie grałem ani w jedynkę, ani w dwójkę, ale wiele osób wymienia je wręcz jako
swoje ulubione gry cRPG, więc coś w tym musi być.
No i klasyka - Baldurs Gate przede wszystkim, no może jeszcze Fallouty i Arcanum
:P
Świątynia Pierwotnego Zła - gra całkiem długa, piękna. Ma niesamowity klimat D&D. Po
za tym to po prostu bardzo dobry cRPG.

Ze strategi, to zdecydowanie Warcraft 3. Bardzo interesująca moim zdaniem kampania,
a w multi zabawa jest naprawdę kapitalna...
Black & White z dodatkiem - kolejna gra Petera. Oryginalna, grywalna. Ale zabrakło jednak
tego ostatecznego szlifu żeby uznać ją za obiekt kultowy.
Spellforce 1 - doskonałe połączenie RTSa i cRPG. Polecam wszystkim. To naprawdę długa
i wciągająca gra, z ogromną ilością przedmiotów do zebrania, dodatkowych kłestów do wykonania...
jak i ciekawych przygód w wątkach głównych.

Kotor mu nie pójdzie(w każdym razie będzie się cięło że cholera):( Sam grałem w jedynkę i myślę że gdybym nie grał w BG to była by moja ulubiona gra ,nie tylko crpg.Ale resztę polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 15:26, kedzior141 napisał:

Mac Cry
A made man''a można dostać np. w empikach?

Sorry że odpowiadam zamiast Mac Cry .
Co do Made Man, to chyba nie, ale możesz kupić w jakimś kiosku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 15:21, Aragloin napisał:

Kotor mu nie pójdzie(w każdym razie będzie się cięło że cholera):( Sam grałem w jedynkę i myślę
że gdybym nie grał w BG to była by moja ulubiona gra ,nie tylko crpg.Ale resztę polecam:)


Nie strasz chłopaka xD. Powinno pójść i działać całkiem dobrze, przynajmniej jedynka, o ile tylko te wymagania minimalne są prawdziwe ...

Procesor 1GHz
128MB RAM
akcelerator 3D 32 MB
Win9x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie można (ale w dziale czasopism). Jestem tylko ciekaw jakie to wydanie będzie. Bo jak takie jak TT2 lub Mortyr 3 to lipa. Lepiej coś a la AoM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 15:29, Sad Statue napisał:

> Kotor mu nie pójdzie(w każdym razie będzie się cięło że cholera):( Sam grałem w jedynkę
i myślę
> że gdybym nie grał w BG to była by moja ulubiona gra ,nie tylko crpg.Ale resztę polecam:)


Nie strasz chłopaka xD. Powinno pójść i działać całkiem dobrze, przynajmniej jedynka, o ile
tylko te wymagania minimalne są prawdziwe ...

Procesor 1GHz
128MB RAM
akcelerator 3D 32 MB
Win9x

sorry .Ja pamiętam że były dużo wyższe(żeby nie być goło słowny MIN.Radeon 9200(który ja posiadam)lub GeForce 4(któryś tam) 128 mb więc nie jest tak różowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 15:29, Sad Statue napisał:

/..../

Tnij posty ;]

A mi jakiego rpg''a, crpg''a, rts''a byście polecili ? Jakby co to mówię, że mam Diablo II (żaden gatunek z wymienionych ale powiem że mam :P), Gothic I i II, Morrowind, Medieval : Total War.
No i lepiej coś starszego, bo mój komputer tak się prezentuje :
Intel Celeron 1.7 Ghz
256 RAM
Ati Radeon 9600pro 256mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 15:38, maciek999 napisał:

A mi jakiego rpg''a, crpg''a, rts''a byście polecili ? Jakby co to mówię, że mam Diablo II
(żaden gatunek z wymienionych ale powiem że mam :P), Gothic I i II, Morrowind, Medieval : Total
War.
No i lepiej coś starszego, bo mój komputer tak się prezentuje :
Intel Celeron 1.7 Ghz
256 RAM
Ati Radeon 9600pro 256mb


Tnę xP. A co do polecania - spójrz na moje powyższe posty ;] . Tobie to KOTOR powinien już zadziałać. No i jeszcze dorzucił bym Jade Empire, bo też powinno Ci pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 15:30, kedzior141 napisał:


> Co do Made Man, to chyba nie, ale możesz kupić w jakimś kiosku ;)

Aha. Czyli to jest coś takiego jak Painkiller kiedyś tak?:)

Tak, jestem niemal pewny że będzie tekturka z płytą, ewentualnie coś przypominające instrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy brać Settlers II 10-lecie w platynie z dodatkiem, czy kupić w EKN samą podstawkę
Czasem mam takie dylematy czy kupić zestaw z dodatkiem czy samą podstawkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 17:10, Ratefi napisał:

Zastanawiam się czy brać Settlers II 10-lecie w platynie z dodatkiem, czy kupić w EKN samą
podstawkę
Czasem mam takie dylematy czy kupić zestaw z dodatkiem czy samą podstawkę ;)


jak lubisz serie Settlers to mozesz chyba wziąśc z dodatkami bo i opakowanie ładniejsze itp.
a jak nie jestes fanem to bym wzioł EKN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 15:38, maciek999 napisał:

A mi jakiego rpg''a, crpg''a, rts''a byście polecili ? Jakby co to mówię, że mam Diablo II
(żaden gatunek z wymienionych ale powiem że mam :P), Gothic I i II, Morrowind, Medieval : Total
War.
No i lepiej coś starszego, bo mój komputer tak się prezentuje :
Intel Celeron 1.7 Ghz
256 RAM
Ati Radeon 9600pro 256mb


Heroes 3 :) jako strategia turowa
warcraft 3 jako RTS więcej niewymyśle dzisiaj ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić GH 3 na PC?? bo po filmikach na youtube.com strasznie się na tą grę nakręciłem ale nie wiem czy faktycznie może długo sprawiać frajdę bo nie chcę płacić 220zł za grę którą odstawie po 5 godzinach:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu o poradę bo jeszcze nic nie kupiłem: No to tak nie wiem co kupić:
Orange box, WiC''a czy NWN2 ZE czy Diablo 2 (bo jeszcze w to o dziwo nie grałem).
Albo poradźcie mi jakiegoś porządnego RPG bo ostarnio nie wyszło duż RPGów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 19:06, kedzior141 napisał:

Dobre rpg-i: Wiedźmin, Jade empire, Fable.
Z tych co napisałeś to najlepiej Orange Box.


Do wiedźmina mnie nie ciągnie a wręcz odpycha, w Fable grałem, a JE to chyba bardziej siekanka? która ma jakieś fragmenty RPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 19:04, trutututu napisał:

...

Polecam Ci World in Conflict- jeśli lubisz dynamiczne RTS-y, to WiC jest najlepszy w tej kategorii. Potem Diablo II- sam niedawno kupiłem :P. Następnie The Orange Box- świetny zestaw z wieloma równie świetnymi gierkami.
Z RPG-ów na pewno ciekawy jest Jade Empire: ES. Niesamowity klimat, szybka walka, wciągająca fabuła i w miarę rozbudowane opcje rozwoju postaci. Aha, o Wiedźminie i serii Gothic nie wspominałem, bo to oczywiste, że to najlepsze RPG-i :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 19:13, czerwonypies napisał:

> ...
Polecam Ci World in Conflict- jeśli lubisz dynamiczne RTS-y, to WiC jest najlepszy w tej kategorii.
Potem Diablo II- sam niedawno kupiłem :P. Następnie The Orange Box- świetny zestaw z wieloma
równie świetnymi gierkami.
Z RPG-ów na pewno ciekawy jest Jade Empire: ES. Niesamowity klimat, szybka walka, wciągająca
fabuła i w miarę rozbudowane opcje rozwoju postaci. Aha, o Wiedźminie i serii Gothic nie wspominałem,
bo to oczywiste, że to najlepsze RPG-i :P.


Zależy dla kogo Gothic dla mnie to jest... no dobra ni ejest fajną grą IMO, a Widźmin no to już pisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się