FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2008 o 17:33, AdamJam napisał:

Mam takie zapytanie. Czy Jade Empire jest warte zachodu?


Nie za cenę 59,90. Marna fabuła, niska grywalność, bardziej irytuje niż bawi, jak pojawi się w XKN to już możesz śmiało kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W które z tych gier warto zagrać, jeżeli oczekuję po nich akcji, dynamicznej rozgrywki, (ewentualnie) wciągającej fabuły itp.: Painkiller, Raibow Six Vegas, Far Cry, Crysis czy S.T.A.L.K.E.R. ? Powiem jeszcze, że moją ulubiną grą tego typu jest Call of Duty 4. Jeśli CoD mi się podoba, to czy do gustu przypadną mi te gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Painkiller - masa akcji, masa rozpierduchy, masa radochy, to taki polski Serious Sam - mam i polecam

R6 Vegas - to raczej taktyczny FPS - trudno powiedzieć - nie wiem, nie grałem :(

Far Cry - jeden z kamieni milowych FPSów ,ale moim zdaniem mutanty psują nieco rozgrywkę, niemniej wart uwagi :).

Crysis - raczej warto kupić - polecam demo jeżeli nie grałeś

STALKER - tu bardziej stawiam na klimat, to raczej gra gdzie sporo biegania, i kampienia aczkolwiek klimat jest niezły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 18:59, czerwonypies napisał:

W które z tych gier warto zagrać, jeżeli oczekuję po nich akcji, dynamicznej rozgrywki,
(ewentualnie) wciągającej fabuły itp.: Painkiller, Raibow Six Vegas, Far Cry, Crysis
czy S.T.A.L.K.E.R. ? Powiem jeszcze, że moją ulubiną grą tego typu jest Call of Duty
4. Jeśli CoD mi się podoba, to czy do gustu przypadną mi te gry?


Jeśli masz w miarę dobrego kompa to polecam Far Cry.Crysis a jeśli nie to kup Call of Duty 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych gier najmocniej mógłbym polecić Ci R6: Vegas i Far Cry''a. W Stalkera i Crysis''a nie grałem. R6 oferuje przede wszystkim dużą widowiskowość (jak choćby zjeżdżanie liną po wieżowcu, aby za chwilę wybić szybę i wskoczyć do pomieszczenia pełnego niczego nie spodziewających się terrorystów) przy odrobinie taktyki (to nie to samo co poprzednie części, ale trochę się różni od innych gier). Do tego ma nadal ładną grafikę. Ogólnie jest bardzo grywalna, różnorodna i ma świetny klimat. Far Cry z kolei stawia na swobodę (powinno być grafika, wiem, ale już jednak takiego wrażenia nie robi) w realizacji celu. Możesz używać pojazdów, czy to pływających, czy nawet lotni. Trochę nie spodobał mi się wątek z mutantami (niezbyt lubię takie mieszane klimaty) ale też to jest dobra propozycja. Co do Painkiller''a to też jest bardzo dobra gra, ale nie spodziewaj się po niej wielowątkowej fabuły, choć ta zachowuje kilka prostych mechanizmów (np. zwrot akcji). Atutem jest na pewno szybka akcja czy dobra fizyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 18:59, czerwonypies napisał:

W które z tych gier warto zagrać, jeżeli oczekuję po nich akcji, dynamicznej rozgrywki,
(ewentualnie) wciągającej fabuły itp.: Painkiller, Raibow Six Vegas, Far Cry, Crysis
czy S.T.A.L.K.E.R. ? Powiem jeszcze, że moją ulubiną grą tego typu jest Call of Duty
4. Jeśli CoD mi się podoba, to czy do gustu przypadną mi te gry?


R 6 Vegas - gra jest świetna. Wspaniały taktyczny shooter, ja kupiłam i mnie strasznie wciągnął. Jak kupisz to nie pożałujesz. Polecam!!

Far Cry - bardzo dobry FPS, również godny polecenia, ale oczywiście nie jest aż tak taktyczny jak R6V ;) Mimo to warto zagrać.

STALKER - gram w niego obecnie i jeśli zalezy Ci na klimacie i fabule to bierz STALKERA i się ciesz :P

Painkiller - szczerze mówiąc nie polecam. Teraz, kiedy są inne lepsze FPS przy Painkillerze można się trochę nudzić.

Podsumowując: jeśli chcesz pobawić się w wydawanie drużynie komandosów rozkazów - kup R6 Vegas.
Jeśli chcesz postrzelać bez większych elementów taktycznych i zrobić rozwałkę - bierz FarCry.
Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałym klimatem i fabułą - kupuj STALKERA.
Painkiller - wg nie warto na niego zwracac uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naszła mnie ochota na jakąś klimatyczną strzelanie którą można długo przechodzić . Tak naprawdę to już wybrałem STALKER''a w opisie pisze że 7 zakończeń i 400 h gry i tu chce sie zapytać czy naprawde aż (jak na fps''a to dużo) tyle zabiera czasu z życiorysu ? I jeszcze chce się zapytać o tryb multi czy dobry i duzo osób gra ?
Ewentualnie doradzcie też jakąś dobrą strzelanke. Z góry dziękuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 22:20, lszos napisał:

Ostatnio naszła mnie ochota na jakąś klimatyczną strzelanie którą można długo przechodzić
. Tak naprawdę to już wybrałem STALKER''a w opisie pisze że 7 zakończeń i 400 h gry i
tu chce sie zapytać czy naprawde aż (jak na fps''a to dużo) tyle zabiera czasu z życiorysu
? I jeszcze chce się zapytać o tryb multi czy dobry i duzo osób gra ?
Ewentualnie doradzcie też jakąś dobrą strzelanke. Z góry dziękuję .


400H to przesada ale gra jest długa a multiplayer jest bardzo dobry i gra dużo osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe sam mam chętkę na STALKERa ale z tego co słyszałem to gra warta jest uwagi. Z tego co wiem jest 7 zakończeń ale czy naprawdę chciałoby Ci się je wszystkie zobaczyć ;P. Co do multi to nie wiem. Ostatnio FPSów się namnożyło i jest w czym wybierać:
- CoD 4
- Time Shift
- GoW
- najnowszy UT
- Orange Box
- Kane and Lynch ( co prawda to nie FPS ale też warty uwagi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 18:59, czerwonypies napisał:

W które z tych gier warto zagrać, jeżeli oczekuję po nich akcji, dynamicznej rozgrywki,
(ewentualnie) wciągającej fabuły itp.: Painkiller, Raibow Six Vegas, Far Cry, Crysis
czy S.T.A.L.K.E.R. ? Powiem jeszcze, że moją ulubiną grą tego typu jest Call of Duty
4. Jeśli CoD mi się podoba, to czy do gustu przypadną mi te gry?


Jak lubisz dynamiczne gry to Far cry ci sie nie spodoba, strzasznie dużo chodzenie po tej dżungli, a fabuła też nie za ciekawa. Najbardziej dynamiczne bedzie Raibow six i Painkiller w STALKERZE jest dużo biegania(ale z drugiej strony fabuła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakieś porządnej "szczelanki" o II wojnie światowej. Medal of Honor i Call of duty już mam za sobą, więc poszukuję jakieś ambitnej pozycji. Wymagania nie grają roli ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 22:44, Smoczy Wilq napisał:

Szukam jakieś porządnej "szczelanki" o II wojnie światowej. Medal of Honor i Call of
duty już mam za sobą, więc poszukuję jakieś ambitnej pozycji. Wymagania nie grają roli
;P


Wszystkie MoH i CoD? To co przychodzi mi na myśl to może Brothers in Arms...

A muszą byc koniecznie o II WŚ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 22:44, Smoczy Wilq napisał:

Szukam jakieś porządnej "szczelanki" o II wojnie światowej. Medal of Honor i Call of
duty już mam za sobą, więc poszukuję jakieś ambitnej pozycji. Wymagania nie grają roli
;P

Może spróbuj zagrać w UberSoldier II, podobno dobra gra - nie grałem w nią, ale recenzje czytałem i gameplay''a widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić Brothers in Arms (obojętnie którą część). Naprawdę dobry tytuł, a do tego można kupić za grosze. Ostatnio wyszedł Hour of Victory, ale jeszcze chyba nie miał polskiej premiery. Ponoć niezły, ale jeszcze nie grałem. Inne drugo wojenne strzelanki nie przychodzą mi na myśl (pomijam tu Mortyra czy "genialny" Wilczy Szaniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brothers in Arms? Sam tytuł mi coś mówi.. Ach widziałam intro i kuzyna postraszyłam co mu zrobię jak mi kabelki w kompie podcinać będzie >:], ale my tu nie o tym xD Z pewnością się skuszę, bo ostatnio grałam w MoH:A i mam nie dosyt ;P Ogólnie coś ostatnio w bydgoskim empiku o dobrego FPSa, ale cóż zrobić (teraz to im tylko Simsy w głowie xD)
Z góry uprzejmie dziękuję, buziaczki przesyłam i pozdrawiam! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 22:44, Smoczy Wilq napisał:

Szukam jakieś porządnej "szczelanki" o II wojnie światowej. Medal of Honor i Call of
duty już mam za sobą, więc poszukuję jakieś ambitnej pozycji. Wymagania nie grają roli
;P


Najnowszy Medal grałeś a jak nie to polecam Brothers in Arms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc
Zamówiłem Settlers II 10-lecie wydana w serii EKN i dodatek Wikingowie w serii TS, i mam dylemat, czy ten dodatek jest warty swojej ceny.

Prosze o Wasze opinie o tej grze i dodatku.

Czy w tej grze sa łańcuszki ekonomiczne? Bo w Settlers V tego mi brakuje(są jak Empire Earth II)
Kupiłbym Settlers VI, gralem w pl demo, super są, ale cena juz nie tak bardzo ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 10:36, adamzio napisał:

Czesc
Zamówiłem Settlers II 10-lecie wydana w serii EKN i dodatek Wikingowie w serii TS, i
mam dylemat, czy ten dodatek jest warty swojej ceny.

Prosze o Wasze opinie o tej grze i dodatku.

Czy w tej grze sa łańcuszki ekonomiczne? Bo w Settlers V tego mi brakuje(są jak Empire
Earth II)
Kupiłbym Settlers VI, gralem w pl demo, super są, ale cena juz nie tak bardzo ;)
Pozdrawiam


Nie grałem w to ale słyszałem że gra jest dobra ale bardziej polecam Settlers Dziedzictwo Królów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 10:38, Pawlo09 napisał:

> Czesc
> Zamówiłem Settlers II 10-lecie wydana w serii EKN i dodatek Wikingowie w serii TS,
i
> mam dylemat, czy ten dodatek jest warty swojej ceny.
>
> Prosze o Wasze opinie o tej grze i dodatku.
>
> Czy w tej grze sa łańcuszki ekonomiczne? Bo w Settlers V tego mi brakuje(są jak
Empire
> Earth II)
> Kupiłbym Settlers VI, gralem w pl demo, super są, ale cena juz nie tak bardzo ;)

> Pozdrawiam

Nie grałem w to ale słyszałem że gra jest dobra ale bardziej polecam Settlers Dziedzictwo
Królów.


Grałem w demo, dziwnie sie gra, robia co chcą :/

Moim marzeniem jest Test Drive Unlimited, juz mialem zamówiona, ale anulowalem zamowienie, bo mam tylko Radeona 9200 64mb 64bit
Proc i inne ok bo P4 2.4 HT i 768 RAM
I raczej moje wymarzone TDU nie pojdzie nawet na 640x468 i minimalnych? :(
Prosze o rade

Settlersy VI sa super, ale 80 zl na 1 gre to troche duzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 10:36, adamzio napisał:

Czy w tej grze sa łańcuszki ekonomiczne? Bo w Settlers V tego mi brakuje(są jak Empire
Earth II)
Kupiłbym Settlers VI, gralem w pl demo, super są, ale cena juz nie tak bardzo ;)
Pozdrawiam

Jeśli lubisz Settlersów, oraz klasyki to na pewno jest warty swojej ceny :). Jeśli lubisz dobrą grafikę to Settlers II cię nie zadowoli :], grałem w III i grafika nie była taka super :P. Ale jeśli chodzi o klimacik i "fabułę" jest świetna :]. Tak czy siak doradzam Ci Settlers VI :PP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się