FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2008 o 16:49, MasterHeroes napisał:

A co sądzicie o dodatku do Supreme Commandera?? Dobry jest?? Wiem że dużo nowych jednostek
ale podobno jest kilka razy trudniejszy.


Prawda. Ja ledwo przeszedłem pierwszą misję :) Ale warto w niego zagrać, bo wreszcie kampania stanowi prawdziwe wyzwanie (w podstawce była ździebko za prosta moim zdaniem). Co do nowych jednostek - każda rasa dostaje nową jednostkę eksperymentalną, wieżyczki przeciwpiechotne Tech 3 (o naprawdę dużej sile ognia!) i po kilka jednostek z Tech 3. Oczywiście jest też nowa rasa, Seraphim. Całkiem fajnie się nimi gra, jednak mają mniej jednostek niż pozostałe.
Innymi zmianami jest wygodniejszy interfejs i dużo mniejsza wydajność kreatorów masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 16:24, MasterHeroes napisał:

Szukam dobrego FPSa/RPGa w cenie nie przekraczającej 40 zł. Są jakieś fajne gry w tej
cenie?? Albo mam jeszcze 2 propozycje: zbierać na Spore albo Mass Efect. Co radzicie??



Z FPSów S.T.A.L.K.E.R tylko, że on kosztuje 50zł :/ Może Alpha Prime on chyba jest tani. Co do RPG. Neverwinter Nights 2, tylko że też kosztuje 50zł ;P Jeśli nie chcesz żadnej taniej zbieraj sobie na ME. Myślę, że przy Spore po dłuższym czasie się zanudzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 18:16, 332 napisał:

> Szukam dobrego FPSa/RPGa w cenie nie przekraczającej 40 zł. Są jakieś fajne gry
w tej
> cenie?? Albo mam jeszcze 2 propozycje: zbierać na Spore albo Mass Efect. Co radzicie??



Z FPSów S.T.A.L.K.E.R tylko, że on kosztuje 50zł :/ Może Alpha Prime on chyba jest tani.
Co do RPG. Neverwinter Nights 2, tylko że też kosztuje 50zł ;P Jeśli nie chcesz żadnej
taniej zbieraj sobie na ME. Myślę, że przy Spore po dłuższym czasie się zanudzisz.

NWN2 mam do dziś nie skończyłem I aktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 16:24, MasterHeroes napisał:

Szukam dobrego FPSa/RPGa w cenie nie przekraczającej 40 zł. Są jakieś fajne gry w tej
cenie?? Albo mam jeszcze 2 propozycje: zbierać na Spore albo Mass Efect. Co radzicie??


Max Payne Antologia - FPS, dwie części gry, może nie mają już cudnej grafiki, ale jest klimat, fabuła. Niedługo ma też wyjść film z Wahlbergiem. Gr kosztuje na gram.pl 18.90
Neverwinter Nights Diamentowa Edycja - RPG, gra razem z dużą liczbą dodatków, grafika już nie powala, ale jest wiele dodatków, można grać przez sieć i fabuła jest interesująca;) Na gram.pl 21.99
Jade Empire - RPG we wschodnich klimatach, gra twórców Mass Effecta, na gram.pl za 15.99
Mass Effect
- bardzo dobra gra RPG, ale zawierająca lelementy strzelanki. Mnie się bardzo podobała, ciekawe postacie, niemniej dość krótka
Spore - nie grałam bo jeszcze nie było premiery;)
Gears of War - FPS, sztandarowa gra na X-boxa, mroczny klimat i kosmici, na gram.pl za 46.90


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 19:05, radosiewka napisał:

> Szukam dobrego FPSa/RPGa w cenie nie przekraczającej 40 zł. Są jakieś fajne gry
w tej
> cenie?? Albo mam jeszcze 2 propozycje: zbierać na Spore albo Mass Efect. Co radzicie??


Max Payne Antologia - FPS, dwie części gry, może nie mają już cudnej grafiki,
ale jest klimat, fabuła. Niedługo ma też wyjść film z Wahlbergiem. Gr kosztuje na gram.pl
18.90
Neverwinter Nights Diamentowa Edycja - RPG, gra razem z dużą liczbą dodatków,
grafika już nie powala, ale jest wiele dodatków, można grać przez sieć i fabuła jest
interesująca;) Na gram.pl 21.99
Jade Empire - RPG we wschodnich klimatach, gra twórców Mass Effecta, na gram.pl
za 15.99
Mass Effect
- bardzo dobra gra RPG, ale zawierająca lelementy strzelanki. Mnie się
bardzo podobała, ciekawe postacie, niemniej dość krótka
Spore - nie grałam bo jeszcze nie było premiery;)
Gears of War - FPS, sztandarowa gra na X-boxa, mroczny klimat i kosmici, na gram.pl za
46.90

Maxa Payne pożyczałem od kuzyna nie raz, fajna giera. NWN mam obie części bez Maki zdrajcy i Kingsmakera. JE - niewiem co o tej grze sądzić, jako dziwna mi się wydaje ale nie grałem. ME podobno świetny ale te sklinanie dobija. Spore - trzeba czekać. GoW kupiłem w wersji premierowej w marcu xD

A co ądzicie o Masce zdrajcy?? Dodatku wo NWN2. Trochę nowych klas by się przydało. Seria Warhammer 40k DoW jest teraz w TopSellerze, opłaca się?? Grafika odstrasza ale od dawna myślałem o tej serii. F.E.A.R. Perseus Mandate też by mi się podobał, jedynka miała świetne multi. A może Settlers 2 X lecie?? Co sądzicie o tych grach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 10:16, songohanssj2 napisał:

Mam zamiar kupić którąś z tych 2 gier:
-Feable,
-Jade Empire;
Która z niech jest lepsza. Proszę o podanie mocnych jak i słabych punktów owych gier.


zdecydowanie Fable - wieksza dowolnosc, klimat, mozliwosc przejscia gry na kilka sposobow...
zaczynasz jako dzieciak a mozesz skonczyc jako siwy starzec lub np. niesmiertelny demon ];->>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 10:16, songohanssj2 napisał:

Mam zamiar kupić którąś z tych 2 gier:
-Feable,
-Jade Empire;
Która z niech jest lepsza. Proszę o podanie mocnych jak i słabych punktów owych gier.


jeśli nad grąchcesz spędzić więcej niż jeden dzień (~10h) to bierz Jade Empire, mi osobiście Fable strasznie się podobało, przechodziłem kilka razy, ale zdecydowanie za krótka, JE nie zaszedłem za daleko, chociaż mam EK to wypadałoby przejść, lecz walki były dla mnie strasznie trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 20:28, Mac Cry napisał:

Krotko i tresciwie: Bournout Dominator czy Revenge? Na PS2 oczywiscie.



Bournout: Dominator zdecydowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić jakąś strategię ale nie wiem na co się zdecydować moje typy to :

Władca Pierścieni: Bitwa o Środziemie 2

Warcraft III Złota Edycja

Company of Heroes: Kompania Braci

Którą warto kupić i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:35, MagikT napisał:

Chciałbym zakupić jakąś strategię ale nie wiem na co się zdecydować moje typy to :

Władca Pierścieni: Bitwa o Środziemie 2

Warcraft III Złota Edycja

Company of Heroes: Kompania Braci

Którą warto kupić i dlaczego?

W te co podałeś nie grałem, tylko w WC3. Polecam go bardzo, świetny single player, a multi to wspaniały jeszcze bardziej! Będziesz mieć rozrywkę na długo. :)
btw. czy WP: BoŚ 2 nie wyszedł na Xbox 360? Kiedyś w markecie była konsola do wypróbowania i demko tego chyba. ^^ Głupio na konsoli się grało, a poza tym nie lubię za bardzo świata Śródziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:35, MagikT napisał:

Chciałbym zakupić jakąś strategię ale nie wiem na co się zdecydować moje typy to :

Władca Pierścieni: Bitwa o Środziemie 2

Warcraft III Złota Edycja

Company of Heroes: Kompania Braci

Którą warto kupić i dlaczego?

No to masz EKSTREMALNIE ciężki wybór

Władca Pierścieni - ładna grafika, możliwość stworzenia własnego bohatera, świetny single, niezłe multi.
Warcraft III - bardzo dobra fabuła, doskonałe połączenie RPG i RTS. Genialne multi (ale ciężko spotkać na nim początkujących...)
Company of Heroes - też bardzo dobra gra.
Ja bym brał wszystkie trzy :) Ale pewnie to nie wchodzi w grę, więc mój wybór padłby na Warcraft III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc mam cięzki wybór do podjęcia.
a) kolejny miesiąc gry WoWa
b) zbierać na polską EK Age of Conan (czy da się już jako tako w to grać czy cały czas zabugowana?)
c) King''s Bounty: the Legend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:35, MagikT napisał:

Chciałbym zakupić jakąś strategię ale nie wiem na co się zdecydować moje typy to :

Władca Pierścieni: Bitwa o Środziemie 2

Warcraft III Złota Edycja

Company of Heroes: Kompania Braci

Którą warto kupić i dlaczego?

Wszystkie gry bardzo dobre, ale ja bym brał Władcę, lecz tylko dlatego, że bardzo lubię Śródziemie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:22, zoltriks napisał:

A więc mam cięzki wybór do podjęcia.
a) kolejny miesiąc gry WoWa

Nie, trzeba się oduzależnić od tej gry :)

Dnia 20.08.2008 o 23:22, zoltriks napisał:

b) zbierać na polską EK Age of Conan (czy da się już jako tako w to grać czy cały czas
zabugowana?)

Nadal ma sporo problemów.

Dnia 20.08.2008 o 23:22, zoltriks napisał:

c) King''s Bounty: the Legend

Tak! Bierz, bierz, bierz (a ona już w ogóle wyszła?). Wszystkie gry podobne do HoMM są super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:35, MagikT napisał:

Chciałbym zakupić jakąś strategię ale nie wiem na co się zdecydować moje typy to :

Władca Pierścieni: Bitwa o Środziemie 2

Warcraft III Złota Edycja

Company of Heroes: Kompania Braci

Którą warto kupić i dlaczego?

Władca Pierścieni: BoŚ 2 - świetna gra dla fanów WP.
WIII - świetna gra wieloosobowa i świetna fabuła.
CoH: KB - nie grałem, ale wybierz ją jeżeli chcesz wojenne i "prawdziwe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:22, zoltriks napisał:

A więc mam cięzki wybór do podjęcia.
a) kolejny miesiąc gry WoWa

Zależy, czy bardzo cię wciągnął. Mnie osobiście 10dni triala, a można by było poświęcić ten 50zł na grę dobrą.

Dnia 20.08.2008 o 23:22, zoltriks napisał:

b) zbierać na polską EK Age of Conan (czy da się już jako tako w to grać czy cały czas
zabugowana?)

Cóż... powiem tak: nie wiadomo, czy do 2 października poprawią dużo. Ta gra jest dla fanboyów Ery Hyboryjskiej bardziej.

Dnia 20.08.2008 o 23:22, zoltriks napisał:

c) King''s Bounty: the Legend

Jako fanboy serii HoMM i pierwszej części KB mówię: TAK!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:22, zoltriks napisał:

A więc mam cięzki wybór do podjęcia... //


Jeśli jesteś fanem serii HoMM to nie masz sie nad czym zastanawiać tylko brać King''s Bounty: the Legend. Możesz pójść nawet dalej i pokusić sie o EK kolekcjonerską (159zł) tej gry, bo jest to jedna z najlepszych EK dostępna w ostatnim czasie w Polsce i na pewno warto sie nią zainteresować. WoWa bym sobie odpuscił. Nie ma sensu moim zdaniem płacić za granie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 14:51, Break the peace napisał:

Jaką grę wybrać? UTIII, czy ET:Quake Wars. A może jest jakaś inny, lepszy internetowy
shooter?
Z góry thx.

Polecam Cs:Anthology zawiera m. in. Cs1.6 najlepsza wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:35, MagikT napisał:

Chciałbym zakupić jakąś strategię ale nie wiem na co się zdecydować moje typy to :

Władca Pierścieni: Bitwa o Środziemie 2

Warcraft III Złota Edycja

Company of Heroes: Kompania Braci

Którą warto kupić i dlaczego?



Kolego a powiedz w co bardziej gustujesz? :)
fantasy czy realisstyczna sceneria?
Boś- ładna grafika, muzyka tez, Tolkien, daje sporo frajdy.
WIII - Fabuła, Polaczenie RTS + RPG, milo sie gra no i battlenet.
CoH - Fizyka jakiej rzadko co spotkasz w strategicznych grach, realia II w.ś. filmowy rozmach gry - to takei cod2 tylko ze strategia ;)

Moje oceny poszczegolnych gier:
Boś:
Grafika - 9/10
Muzyka/dzwiek - 8.5/10
Grywalnosc - 8/10

WIII:
Grafika - 8/10
Muzyka/dzwiek - 8/10
Grywalnosc - 9/10

CoH:
Grafika - 8.5/10
Muzyka/Dzwiek - 7.5/10
Grywlanosc - 8/10

na twoim miejscu bralbym WIII a pozniej dokupilbym dodatek FT :)
a na 2. miejscu wzialbym Boś
To tylko takie moje sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się