FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2008 o 21:47, Kalejdoskop86 napisał:

A co sądzicie o Spellforce 2 vs. Rome: Total War? Co lepiej kupić?


Rome bardzo mi się podobało, a w Spellforce 2 nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:48, ArekForn napisał:

> A co sądzicie o Spellforce 2 vs. Rome: Total War? Co lepiej kupić?

Rome bardzo mi się podobało, a w Spellforce 2 nie grałem.

Ja nie chcę, żeby Rome: Total War to był taki Medieval: Total War. Grałem w Medka 1 i szybko mi się znudził niestety. Starożytność to moja pasja, więc Rome: Total War powinien być w sam raz dla mnie, tylko no właśnie - czy nie ma tej monotonii?

A o Spellforce wiele dobrego czytałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2008 o 21:34, Kalejdoskop86 napisał:

Myślałem o nim, ale czy dobry wydawca go wydaje?


Witam!
A co ma wydawca do tego jaka jest gra? Jak by to było EA to można się martwić...a w takiej sytuacji każdy wydawca jest dobry. Gra się w ten produkt całkiem przyjemnie, tylko będziesz musiał ściągnąć duuuużą ilość patchy.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:50, junior17 napisał:

Witam!
A co ma wydawca do tego jaka jest gra? Jak by to było EA to można się martwić...a w takiej
sytuacji każdy wydawca jest dobry. Gra się w ten produkt całkiem przyjemnie, tylko będziesz
musiał ściągnąć duuuużą ilość patchy.
Pozdrawiam

Ech, nie lubię ściągać dużo patchy, więc na razie się wstrzymam z Two Worlds.
Na razie mnie interesuje Rome: Total War i Spellforce 2.

btw. kupiłem wraz z nowym PC: GoW, G3 i ME. Mass Effect zawiódł mnie trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spellforce mnie znudził po 4 misjach. Przeciętna strategia, z dołożonymi elementami RPG. Ot i tyle. xP
A Rome Total War ? Coś wspaniałego. :]
Dla mnie, osoby fascynującej się Starożytnym Rzymem, pozycja obowiązkowa. :] Uważam jednak, że przeciętnemu zjadaczowi chleba ( niach, niach ! ) też może przypaść do gustu. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:53, Probos napisał:

Spellforce mnie znudził po 4 misjach. Przeciętna strategia, z dołożonymi elementami RPG.
Ot i tyle. xP
A Rome Total War ? Coś wspaniałego. :]
Dla mnie, osoby fascynującej się Starożytnym Rzymem, pozycja obowiązkowa. :] Uważam jednak,
że przeciętnemu zjadaczowi chleba ( niach, niach ! ) też może przypaść do gustu. xP

Z góry mówię, że gram tak do 2 godzin dziennie (nie chce mi się więcej) , więc... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2008 o 21:54, Kalejdoskop86 napisał:

Z góry mówię, że gram tak do 2 godzin dziennie (nie chce mi się więcej) , więc... ?


Rome. :P
Zawsze jak Ci się śpieszy, to możesz włączyć sobie jakąś bitewkę. ;]
A w Spellforcie jedna misja, to gdzieś 1-2h grania ( gorzej, jak Ci się nie uda... ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:52, Kalejdoskop86 napisał:

Ech, nie lubię ściągać dużo patchy, więc na razie się wstrzymam z Two Worlds.
Na razie mnie interesuje Rome: Total War i Spellforce 2.

Mnie osobiście nudzą powoooolne strategie, więc brałbym Spellforce, bo przynajmniej coś się dzieje. No i przy okazji to świetne połączenie RPG-a i RTS-a.
Z innych ciekawych, którymi warto się zainteresować:
Warhammer 40.000 - bardzo szybka, nastawiona na akcję strategia. Ładna grafika, duże zróżnicowanie ras (7, każda o zupełnie odmiennym stylu walki). W Multi roznosi słynnego Warcrafta jak chce. W single-u też nie jest źle, ale jednak...dopiero w multi gra pokazuje, co potrafi.
Supreme Commander - największa strategia świata. W ścisłym tego słowa znaczenia - mapy 80x80 km, tysiące jednostek biorących udział w bitwach. Moim zdaniem gra cud.

Dnia 09.09.2008 o 21:52, Kalejdoskop86 napisał:

btw. kupiłem wraz z nowym PC: GoW, G3 i ME. Mass Effect zawiódł mnie trochę...

Co cię w nim zawiodło (i czy chociaż skończyłeś...)? Moim zdaniem to bardzo fajna gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:57, ziptofaf napisał:

Mnie osobiście nudzą powoooolne strategie, więc brałbym Spellforce, bo przynajmniej coś
się dzieje. No i przy okazji to świetne połączenie RPG-a i RTS-a.

Rome: Total War nie jest nudny, a epickie bitwy starożytności... dla mnie miód, ale jeżeli po przejściu kampanii jedną nacją rozgrywka będzie podobna to ja dziękuję na razie. ;P
A Spellforce to wielu ludzi chwali z powodu tego, że jest to piękna strategia połączona z RPG (swoją drogą - zawsze chciałem zagrać w takie coś! :P Tylko ile jest jednostek maksymalnie? Mam nadzieję, że nie za dużo. No i cena jest doskonała, bo tylko bodajże 20zł) .

Dnia 09.09.2008 o 21:57, ziptofaf napisał:

Z innych ciekawych, którymi warto się zainteresować:
Warhammer 40.000 - bardzo szybka, nastawiona na akcję strategia. Ładna grafika, duże
zróżnicowanie ras (7, każda o zupełnie odmiennym stylu walki). W Multi roznosi słynnego
Warcrafta jak chce. W single-u też nie jest źle, ale jednak...dopiero w multi gra pokazuje,
co potrafi.

Grałem w Dawn of War, bardzo mnie się spodobał, ale na razie nie chcę kupować dodatku czy antologii nawet. Wolę coś innego.

Dnia 09.09.2008 o 21:57, ziptofaf napisał:

Supreme Commander - największa strategia świata. W ścisłym tego słowa znaczenia - mapy
80x80 km, tysiące jednostek biorących udział w bitwach. Moim zdaniem gra cud.

Tego nie chcę. ;P

Dnia 09.09.2008 o 21:57, ziptofaf napisał:

> btw. kupiłem wraz z nowym PC: GoW, G3 i ME. Mass Effect zawiódł mnie trochę...
Co cię w nim zawiodło (i czy chociaż skończyłeś...)? Moim zdaniem to bardzo fajna gra
:)

Nie skończyłem, ale ogólnie taka troszkę... nudna... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:49, Kalejdoskop86 napisał:

> > A co sądzicie o Spellforce 2 vs. Rome: Total War? Co lepiej kupić?
>
> Rome bardzo mi się podobało, a w Spellforce 2 nie grałem.
Ja nie chcę, żeby Rome: Total War to był taki Medieval: Total War. Grałem w Medka 1 i
szybko mi się znudził niestety. Starożytność to moja pasja, więc Rome: Total War powinien
być w sam raz dla mnie, tylko no właśnie - czy nie ma tej monotonii?

A o Spellforce wiele dobrego czytałem. :)


Rome jest bardzo podobny do medievala... a Spellforce ma swoj urok ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2008 o 21:49, Kalejdoskop86 napisał:

Ja nie chcę, żeby Rome: Total War to był taki Medieval: Total War. Grałem w Medka 1 i
szybko mi się znudził niestety. Starożytność to moja pasja, więc Rome: Total War powinien
być w sam raz dla mnie, tylko no właśnie - czy nie ma tej monotonii?

A o Spellforce wiele dobrego czytałem. :)


Ja bym Ci polecił ze strategi/RTS:
1. Warcraft 3 + The Frozzen Throne
2. Warhammer Antologia/ Universe
3. No i oczywiście "stareńki" Starcraft + Brod War.
A z gier (niby)RPG:
1. Jade Empire
2.KOTOR 2 (dostępny jeszcze w Polsce)

Te tytuły co wymieniłeś rodziłbym Ci na razie sobie darować ponieważ jest wiele innych i lepszych.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:57, ziptofaf napisał:

Mnie osobiście nudzą powoooolne strategie, więc brałbym Spellforce, bo przynajmniej coś
się dzieje. No i przy okazji to świetne połączenie RPG-a i RTS-a.
Z innych ciekawych, którymi warto się zainteresować:
Warhammer 40.000 - bardzo szybka, nastawiona na akcję strategia. Ładna grafika, duże
zróżnicowanie ras (7, każda o zupełnie odmiennym stylu walki). W Multi roznosi słynnego
Warcrafta jak chce. W single-u też nie jest źle, ale jednak...dopiero w multi gra pokazuje,
co potrafi.


również polecam !!!
zwłaszcza, że gra jest obecnie tania i warto sie rozgrzać przed Dawn of War II który zapowiada się rewelacyjnie !!! Starcraft II po prostu blednie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:02, junior17 napisał:

Ja bym Ci polecił ze strategi/RTS:
1. Warcraft 3 + The Frozzen Throne

mam i grałem w single i multi ^^

Dnia 09.09.2008 o 22:02, junior17 napisał:

2. Warhammer Antologia/ Universe

mam DoW i przeszedłem single

Dnia 09.09.2008 o 22:02, junior17 napisał:

3. No i oczywiście "stareńki" Starcraft + Brod War.

Kiedyś u kuzyna grałem.

Dnia 09.09.2008 o 22:02, junior17 napisał:

A z gier (niby)RPG:
1. Jade Empire

Hmm...

Dnia 09.09.2008 o 22:02, junior17 napisał:

2.KOTOR 2 (dostępny jeszcze w Polsce)

Nie chcę tego.

Dnia 09.09.2008 o 22:02, junior17 napisał:

Te tytuły co wymieniłeś rodziłbym Ci na razie sobie darować ponieważ jest wiele innych
i lepszych.
Pozdrawiam

No tak, ale obecnie najbardziej pasuje mi albo Spellforce 2 bądź Rome: Total War.

@Teokrata
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:00, Kalejdoskop86 napisał:

Rome: Total War nie jest nudny, a epickie bitwy starożytności... dla mnie miód, ale jeżeli
po przejściu kampanii jedną nacją rozgrywka będzie podobna to ja dziękuję na razie. ;P

Tak w zasadzie...to wszystkie są takie same. Jak chcesz czegoś w tym guście, ale znacznie lepszego, to bierz Civilisation 4. Tylko uwaga - ta gra tak wciąga, że można grać całą noc z rzędu!

Dnia 09.09.2008 o 22:00, Kalejdoskop86 napisał:

A Spellforce to wielu ludzi chwali z powodu tego, że jest to piękna strategia połączona
z RPG (swoją drogą - zawsze chciałem zagrać w takie coś! :P Tylko ile jest jednostek
maksymalnie? Mam nadzieję, że nie za dużo. No i cena jest doskonała, bo tylko bodajże
20zł) .

Przyznam szczerze, że mi się Spellforce podobał, ale nie grałem w niego za długo. Ale to tylko dlatego, że grałem tylko u kumpla, a u siebie jeszcze nie mam :)

Dnia 09.09.2008 o 22:00, Kalejdoskop86 napisał:

Grałem w Dawn of War, bardzo mnie się spodobał, ale na razie nie chcę kupować dodatku
czy antologii nawet. Wolę coś innego.

Hmmmm...Command Conquer 3! Ominąć tę grę, to jak ominąć wszystkie strategie świata! Dobra fabuła, ładna grafika, zróżnicowanie jednostek. Czego więcej chcieć?

Dnia 09.09.2008 o 22:00, Kalejdoskop86 napisał:

Tego nie chcę. ;P

Nie wiesz co tracisz. Jeżeli chcesz strategii, gdzie nie liczy się umiejętność szybkiego wciskania skrótów klawiszowych, a czyste umiejętności, to lepszego tytułu nie znajdziesz.
No i przy okazji jesteś jedną z niewielu osób, które w ogóle mogą w to grać w multi - bez czterordzeniowca różnie bywa. Ale ty go masz, więc... :)
a co do ME - nie zrażaj się, bo początek jest średni. Pograj jeszcze kilka godzin (albo najlepiej, dotrwaj do końca), a zobaczysz, że to super gra :) Zwłaszcza końcówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:07, ziptofaf napisał:

Tak w zasadzie...to wszystkie są takie same. Jak chcesz czegoś w tym guście, ale znacznie
lepszego, to bierz Civilisation 4. Tylko uwaga - ta gra tak wciąga, że można grać całą
noc z rzędu!

Ale w Civilization nie można odgrywać epickich bitew... wszystkie są automatyczne... :/

Dnia 09.09.2008 o 22:07, ziptofaf napisał:

Przyznam szczerze, że mi się Spellforce podobał, ale nie grałem w niego za długo. Ale
to tylko dlatego, że grałem tylko u kumpla, a u siebie jeszcze nie mam :)

;)

Dnia 09.09.2008 o 22:07, ziptofaf napisał:

Hmmmm...Command Conquer 3! Ominąć tę grę, to jak ominąć wszystkie strategie świata! Dobra
fabuła, ładna grafika, zróżnicowanie jednostek. Czego więcej chcieć?

:P

Dnia 09.09.2008 o 22:07, ziptofaf napisał:

Nie wiesz co tracisz. Jeżeli chcesz strategii, gdzie nie liczy się umiejętność szybkiego
wciskania skrótów klawiszowych, a czyste umiejętności, to lepszego tytułu nie znajdziesz.
No i przy okazji jesteś jedną z niewielu osób, które w ogóle mogą w to grać w multi -
bez czterordzeniowca różnie bywa. Ale ty go masz, więc... :)

Hmm... umiejętności!? Pięknie! Nie no, wymarzona strategia jak dla mnie, ponieważ w strategii lubię strategię, a nie zręcznościowe jak najszybsze naciskanie klawiszy skrótowych.

Dnia 09.09.2008 o 22:07, ziptofaf napisał:

a co do ME - nie zrażaj się, bo początek jest średni. Pograj jeszcze kilka godzin (albo
najlepiej, dotrwaj do końca), a zobaczysz, że to super gra :) Zwłaszcza końcówka...

Zajrzyj do tematu o ME i przeczytaj mojego posta, a dowiesz się mniej więcej, o co chodzi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2008 o 21:25, Kalejdoskop86 napisał:

A jakiś RPG podobny do Gothica?


Do którego gothica? Jak 1+2NK to polecam nie gry a mody. Jest ich kilkadziesiąt (niektóre są po prostu rewelacyjne), a jeśli grasz tylko 2 h dziennie to powinny Ci wystarczyć na dłuuugi czas. I ściągają się bardzo szybko. No i są oczywiście darmowe.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:10, junior17 napisał:

Do którego gothica? Jak 1+2NK to polecam nie gry a mody. Jest ich kilkadziesiąt (niektóre
są po prostu rewelacyjne), a jeśli grasz tylko 2 h dziennie to powinny Ci wystarczyć
na dłuuugi czas. I ściągają się bardzo szybko. No i są oczywiście darmowe.
Pozdrawiam

Nie chcę modów. :P

Grę po prostu podobną do jakiegokolwiek z Gothica, z pięknym światem, epicką fabułą i pięknymi dialogami. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2008 o 22:11, Kalejdoskop86 napisał:

Grę po prostu podobną do jakiegokolwiek z Gothica, z pięknym światem, epicką fabułą i
pięknymi dialogami. :-)


Jedym słowem Oblivion. Piękny, ogromny świat, bardzo dobra fabuła. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:10, Kalejdoskop86 napisał:

Ale w Civilization nie można odgrywać epickich bitew... wszystkie są automatyczne...
:/

No to bierz Supreme Commander. Tam zobaczysz dopiero epickie bitwy z udziałem setek jednostek lotniczych, naziemnych i morskich. Do tego dochodzą jeszcze jednostki eksperymentalne (wielkie jak 20 innych i silne jak 100) i bombardowania jądrowe. A także tonę innych rzeczy, których nie dam rady wymienić :)

Dnia 09.09.2008 o 22:10, Kalejdoskop86 napisał:

Hmm... umiejętności!? Pięknie! Nie no, wymarzona strategia jak dla mnie, ponieważ w strategii
lubię strategię, a nie zręcznościowe jak najszybsze naciskanie klawiszy skrótowych.


Nie rozczarujesz się. Supreme Commander oferuje:
- trudną i wymagającą kampanię (koniec z nudą!). Wreszcie jakieś wyzwanie!
- setki możliwości taktycznych
- fenomenalną skalę walki (na całych planetach!)
- niezwykły zoom (ściągnij sobie demo i użyj scroola. Zrozumiesz, o czym mówię :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:11, Kalejdoskop86 napisał:

Nie chcę modów. :P


Też tak mówiłem, ale dwa mody swojego czasu zabiły mnie dokumentnie, potrafią dać więcej niż sama gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się