FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Zastanawiam się nad Spellforce 2 (swoją drogą, zawsze chciałem zagrać w połączenie RTS i RPG ^^) , ale tutaj mam pytań parę przed zakupem:
-czy jest długa?
-czy nie jest zbyt trudna?
-czy dobrze działa na panoramie 22"?
-czy działa dobrze na Viście 32bit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 20:17, Kalejdoskop86 napisał:

Zastanawiam się nad Spellforce 2


Prywatnie szczerze polecam, wziąłem ją trochę "z nudów" nie mając pomysłu w co by tu pograć, a odczuwając potrzebę RTSa - i się mile zaskoczyłem. Choć etapy "erteesowe" momentami się dłużą i są dość schematyczne (gdy uzyska się dostęp do lepszych jednostek, budowa armii skraca się do mechanicznego produkowania jednego / dwóch typów jednostki na rasę, bo inne okazują się średnio przydatne) to etapy "erpegowe" równoważą to z nadwyżką.

Dnia 10.09.2008 o 20:17, Kalejdoskop86 napisał:

-czy jest długa?


Zważając że niektóre misje - te składające się po części z budowy, a po części z łażenia drużyną - potrafią w pojedynkę trwać z 3 godziny, to sama kampania jedną rasą potrafi zająć więcej czasu niż niektóre RTSy w całości... ;) A rasy są trzy (+ dodatek, bo zakładam że zakupisz Złotą Edycję)

Dnia 10.09.2008 o 20:17, Kalejdoskop86 napisał:

-czy nie jest zbyt trudna?


Jako że Twoi bohaterowie mogą się wzajemnie ożywiać, a Ty sam dysponujesz takim fajnym urządzonkiem jak Ołtarz Życia... przegrać jest trudno. :> Ale na ostatnich etapach wygrać także jest niełatwo, dobry balans między koniecznością wysilenia się trochę a nie wpadnięciem we frustrację.

Dnia 10.09.2008 o 20:17, Kalejdoskop86 napisał:

-czy dobrze działa na panoramie 22"?


Nie wiem jak z 22 calami, ja mam "dwudziestkę" i chodzi tiptop.

Dnia 10.09.2008 o 20:17, Kalejdoskop86 napisał:

-czy działa dobrze na Viście 32bit?


Tu Ci nie pomogę, gdyż trzymam się dzielnie XPka. Za to wiem jedno - grze zdarzają się bugi, czasem frustrujące (u mnie jest to psucie się rzutu izometrycznego po niektórych rozmowach, musiałem sobie wykształcić nawyk częstego sejwowania) ale nie wiem jak wpływa na to rodzaj OSa na pokładzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 22:22, Dexter McAaron napisał:

> Zastanawiam się nad Spellforce 2

Prywatnie szczerze polecam, wziąłem ją trochę "z nudów" nie mając pomysłu w co by tu
pograć, a odczuwając potrzebę RTSa - i się mile zaskoczyłem. Choć etapy "erteesowe" momentami
się dłużą i są dość schematyczne (gdy uzyska się dostęp do lepszych jednostek, budowa
armii skraca się do mechanicznego produkowania jednego / dwóch typów jednostki na rasę,
bo inne okazują się średnio przydatne) to etapy "erpegowe" równoważą to z nadwyżką.

Właśnie też nie wiem w co pograć, a serio hybryda RTS i RPG wydaje mnie się piękna. :]

Dnia 10.09.2008 o 22:22, Dexter McAaron napisał:

> -czy jest długa?

Zważając że niektóre misje - te składające się po części z budowy, a po części z łażenia
drużyną - potrafią w pojedynkę trwać z 3 godziny, to sama kampania jedną rasą potrafi
zająć więcej czasu niż niektóre RTSy w całości... ;) A rasy są trzy (+ dodatek, bo zakładam
że zakupisz Złotą Edycję)

Nie, kupuję podstawkę w xK HIT.
Co do misji to miodzio... :)
Mam nadzieję, że saveowanie jest możliwe podczas tych misji?

Dnia 10.09.2008 o 22:22, Dexter McAaron napisał:

> -czy nie jest zbyt trudna?

Jako że Twoi bohaterowie mogą się wzajemnie ożywiać, a Ty sam dysponujesz takim fajnym
urządzonkiem jak Ołtarz Życia... przegrać jest trudno. :> Ale na ostatnich etapach
wygrać także jest niełatwo, dobry balans między koniecznością wysilenia się trochę a
nie wpadnięciem we frustrację.

No to pinknie! :]

Dnia 10.09.2008 o 22:22, Dexter McAaron napisał:

> -czy dobrze działa na panoramie 22"?

Nie wiem jak z 22 calami, ja mam "dwudziestkę" i chodzi tiptop.

Czyli na moim pewno też spoko chodzić będzie.

Dnia 10.09.2008 o 22:22, Dexter McAaron napisał:

> -czy działa dobrze na Viście 32bit?

Tu Ci nie pomogę, gdyż trzymam się dzielnie XPka. Za to wiem jedno - grze zdarzają się
bugi, czasem frustrujące (u mnie jest to psucie się rzutu izometrycznego po niektórych
rozmowach, musiałem sobie wykształcić nawyk częstego sejwowania) ale nie wiem jak wpływa
na to rodzaj OSa na pokładzie...

Cóż, poczekamy aż się inni wypowiedzą jeszcze raz odnośnie Visty 32bit, jak coś to można patch ściągnąć, ale cóż, wolę się upewnić co i jak.

btw. jak ci się psuje rzut izometryczny?
btw2. taką odpowiedź chciałem usłyszeć! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 22:27, Kalejdoskop86 napisał:

Nie, kupuję podstawkę w xK HIT.


W sumie gdzieś ostatnio widziałem je w takich cenach, że taniej wychodziło kupić oddzielnie main, a oddzielnie dodatek, więc może i dobrze robisz.

Dnia 10.09.2008 o 22:27, Kalejdoskop86 napisał:

Co do misji to miodzio... :)
Mam nadzieję, że saveowanie jest możliwe podczas tych misji?


Nie no jasne, sejwuje się ile się chce i kiedy się chce... jeśli dobrze pamiętam, nawet podczas walk (co jest całkiem przydatne dla odpoczynku między klikaniem nowych czarów...a to właśnie zdolności magiczne Twych bohaterów są tym, co zmienia oblicza pojedynków i całych bitew)

Dnia 10.09.2008 o 22:27, Kalejdoskop86 napisał:

btw. jak ci się psuje rzut izometryczny?


Nie znalazłem na to porady w necie, nie wiem czy nieuwaznie szukałem ;) czy też jest to jakiś wyjątkowy bug "specjalnie dla mnie". Anyway, po prostu czasem po skończeniu pogadanki, w sytuacji gdy dana postać sobie odchodzi albo zmienia się otoczenie dyskusji (na przykład rozmówca ginie lub przyzywa przeciwników) kamera albo zostaje w położeniu "rozmawianym", albo grzęźnie w przedziwnym nachyleniu i zbliżeniu w jakimś zakątku mapy. Wszelkie próby doprowadzenia jej do normalności spełzają na niczym, pomaga tylko wczytanie sejwa sprzed feralnej rozmowy... ot, taki rzadki ale irytujący - jeśli zapomniało się save''nąć i musisz raz jeszcze przechodzić ostatnie pół godziny :> - babolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 15:51, Break the peace napisał:

Mam pytanie. Co lepiej wziąć? Age of Empires III, czy Medieval II: TW?


Zdecydowanie Medieval II: Total War świetna gra! ;) Jakich zresztą mało :/

AoE jest cienka.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

helloł. mam pytanie. Co lepiej wziąć:
1. Mass Effect
2. Mercenaries 2
3. S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky

Od razu mówię, że chodzi o grę na długo, z fajną fabułą i wciągającą no i żeby akcja była namocnym poziomie, ale gra nie była za prrosta... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Mass Effect. Fabułę ma świetną, gra wcale nie jest prosta (a jakby dla ciebie jakimś cudem była, to możesz sobie podbić poziom trudności :)) i dość długa (15 godzin na główny wątek, drugie tyle na zadania poboczne).
Tylko jedno ale - przy instalacji wybierz albo czystą wersję angielską, albo wersję z napisami. Pełną polską omiń, bo dubbing jest skopany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 20:17, Kalejdoskop86 napisał:

Zastanawiam się nad Spellforce 2 (swoją drogą, zawsze chciałem zagrać w połączenie RTS
i RPG ^^) , ale tutaj mam pytań parę przed zakupem:
-czy jest długa?


i to jaki ;]

Dnia 10.09.2008 o 20:17, Kalejdoskop86 napisał:

-czy nie jest zbyt trudna?


nie, poza tym możesz dopasować poziom

Dnia 10.09.2008 o 20:17, Kalejdoskop86 napisał:

-czy dobrze działa na panoramie 22"?
-czy działa dobrze na Viście 32bit?


nie wiem ale myślę że tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co lepiej wziąć? Counter-Strike Antology(50 zł), czy CS:Source(90 zł.). Obie mnie interesują, ale nie wiem, którą wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech co wymieniłeś grałam tylko w Stalkera. Co do gry na długo z fajną fabułą i ciekawą akcją - powinien Cię Clear Sky zadowolić. Za prosty również nie jest, bo od Cienia Czarnobyla na pewno trudniejszy. Gra (jak pewnie słyszałeś) ma cudowny klimat i naprawdę wciąga. Tak więc jeśli nie przeszkadzają Ci bugi, których Stalker ma trochę (są na szczęście już tworzone patche) to możesz śmiało kupować. Ja kupiłam, nie żałuję i polecam tę grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam CS:S z GotY HL2 [dodatkowo HL1, HL2 DTM i chyba coś tam jeszcze] za jakieś hmm 60zł chyba. Gra świetna, spędziłem przy niej wiele tygodni. Do tej pory tylko CoD 4 multi wydaje mi się odrobinę lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosto z mostu:
Jedi Outcast czy Jedi Academy?
Dodam, że grałem w demo Outcasta, które bardzo mi się spodobało. Demko Academy nie odpalało.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 17:28, Break the peace napisał:

Mam pytanie co lepiej wziąć? Counter-Strike Antology(50 zł), czy CS:Source(90 zł.). Obie
mnie interesują, ale nie wiem, którą wziąć.



Ja bym brała Source. Bardziej realistyczny no i ma lepsze mapy. Grałam w 1.6, ale według mnie dno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 17:28, Break the peace napisał:

Mam pytanie co lepiej wziąć? Counter-Strike Antology(50 zł), czy CS:Source(90 zł.). Obie mnie interesują, ale nie wiem, którą wziąć.

Ja bym brał CS Anthology - piekielnie grywalne i ponadczasowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 17:08, Xlol1 napisał:

i to jaki ;]

;)

Dnia 11.09.2008 o 17:08, Xlol1 napisał:

nie, poza tym możesz dopasować poziom

Pięknie.

Dnia 11.09.2008 o 17:08, Xlol1 napisał:


> -czy dobrze działa na panoramie 22"?
> -czy działa dobrze na Viście 32bit?

nie wiem ale myślę że tak

Ok.

Ja wczoraj zdecydowałem się na Spellforce 2 z dodatkiem z eXtra Klasyka HIT i eXtra Dodatek . Jutro powinno przyjść. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się