FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2008 o 15:21, junior35 napisał:

Witam.
Gram obecnie w Guild Wars, ale potrzebuję jakiegoś dobrego cRPG Single Player
Grałem już w wiele gier cRPG, większość przeszedłem po 2 lub więcej razy.
Szukam gry, która spełniała by poniższe wytyczne:
*widok TPP
*coś w stylu Hack''n''Slash, żadne point''n''click.
*Grafika na dobrym poziomie
*w miare rozbudowana
*jakaś fabuła, koniecznie fantasy (żadne strzelaniny, kosmosy, galaktyki czy alieny),
lub średniowiecze.

Niezłe wymagania masz :)

Dnia 19.09.2008 o 15:21, junior35 napisał:

Grałem w poniższe gry:
Gothic 1, Gothic 2, Morrowind, Fable, Wiedźmin, Mount&Blade, Dawn of Magic, Knights of
the Temple 1, Spellforce 1+dodatki, Kotor 1, Kotor 2 i inne, których nie pamiętam.

Hmmm... tak lubisz hach''n''slesze, a w Diablo nie grałeś?

Dnia 19.09.2008 o 15:21, junior35 napisał:

Proszę polećcie mi coś bardzo dobrego, co wciągnie mnie na długie godziny. Z góry dziękuję.

W takim razie: Obie części Diablo na początek, a później Sacred, Sacred 2 (niedługo premiera). Ewentualnie Titan Quest albo Loki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:21, junior35 napisał:

Witam.
Gram obecnie w Guild Wars, ale potrzebuję jakiegoś dobrego cRPG Single Player
Grałem już w wiele gier cRPG, większość przeszedłem po 2 lub więcej razy.
Szukam gry, która spełniała by poniższe wytyczne:
*widok TPP
*coś w stylu Hack''n''Slash, żadne point''n''click.
*Grafika na dobrym poziomie
*w miare rozbudowana
*jakaś fabuła, koniecznie fantasy (żadne strzelaniny, kosmosy, galaktyki czy alieny),
lub średniowiecze.

Grałem w poniższe gry:
Gothic 1, Gothic 2, Morrowind, Fable, Wiedźmin, Mount&Blade, Dawn of Magic, Knights of
the Temple 1, Spellforce 1+dodatki, Kotor 1, Kotor 2 i inne, których nie pamiętam.

Zawsze jak przeglądam an serwisach o grach różne RPG coś mnie odpycha, a to nie podoba
mi się interface, albo grafika czt fabuła.

Proszę polećcie mi coś bardzo dobrego, co wciągnie mnie na długie godziny. Z góry dziękuję.

Zamiast TPP jest FPP, ale - Dark Messiah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stalker ... Uważam że to bardzo dobra gra i zasługuje na miano gry roku mowie na prawde. klimat, fabuła Al i td... sąbardz dobre duzo strzelaniny ciekaawe misje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 16:16, Budo napisał:

Chyba na moich 10 postów w temacie, w 9 polecam Jade Empire xD


No i święta racja, bo Jade Empire jest grą bardzo dobrą, w której można się zatracić na dłuuuuugie godziny a potem załapać - Ooo, już 7, czas się ogarniać do szkoły :P

Powyższą sytuację ja miałem kiedyś, ale ja się spieszyłem na zajęcia na studia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje gre Metin2, Lineage, WarRock poziewaz
>gra jest za darmo (wystarczy sciagnonc)
>nie konczy sie (wienc nie bedziesz marnowal pieniedzy na nowa gre ;] )
>jest bardzo ciekawa
>przedewszystkim jest ONLINE czyli grasz poprostu z innymi graczami ;]
moim zdaniem grac w takie gry kiedy sie lubi RPG niz wydawac kase na SINGLEPLAYERy .
no ale niektozy lubia grac w sims inni w counter strika inni w kozakow zalezy co sie komu podoba.

20080919171719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Lineage 2 nie jest za darmo, chyba, ze mówisz o pirackich serwerach, to raz.
Po drugie, nikt tutaj nie prosił o pomoc w wyborze RPG-a, więc nie wiem po co ten post.
Po trzecie, ta tapeta z Sasuke chyba nie ma żadnego związku z tematem. Nie widzę więc sensu jej zamieszczania.

A co do gier online - kwestia gustu :)
Ja np. ich nie lubię (nawet WoW mi się znudził). Co innego single-playerowe Mass Effect, NWN2, Final Fantasy, Gothic i Oblivion. Tam może i nie ma multi, za to jest ciekawszy i spójny fabularnie świat. A nie taki, gdzie codziennie głównego bossa (typu Illidan w WoW) rozwala 10000 osób i nic się z tego powodu nie dzieje...
Ale jak pisałem - kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:21, junior35 napisał:

Witam.
Gram obecnie w Guild Wars, ale potrzebuję jakiegoś dobrego cRPG Single Player
Grałem już w wiele gier cRPG, większość przeszedłem po 2 lub więcej razy.
Szukam gry, która spełniała by poniższe wytyczne:
*widok TPP
*coś w stylu Hack''n''Slash, żadne point''n''click.
*Grafika na dobrym poziomie
*w miare rozbudowana
*jakaś fabuła, koniecznie fantasy (żadne strzelaniny, kosmosy, galaktyki czy alieny),
lub średniowiecze.

Grałem w poniższe gry:
Gothic 1, Gothic 2, Morrowind, Fable, Wiedźmin, Mount&Blade, Dawn of Magic, Knights of
the Temple 1, Spellforce 1+dodatki, Kotor 1, Kotor 2 i inne, których nie pamiętam.

Zawsze jak przeglądam an serwisach o grach różne RPG coś mnie odpycha, a to nie podoba
mi się interface, albo grafika czt fabuła.

Proszę polećcie mi coś bardzo dobrego, co wciągnie mnie na długie godziny. Z góry dziękuję.


Diablo, loki czy frater odpadają, bo nie lubię widoku z "daleko"
Lubię widok zza pleców jak Gothic, Fable, Two Worlds.

Nad Jade Empire zastanawiam się od jakiegoś czasu, ale nadal szukam czegoś jeszcze. Miałem niedawno urodziny więc troszkę kaski przybyło.. ^^ Myślę też nad Sacred 2
Zastanwiają mnie gry takie jak Two Worlds, Oblivion, Gothic 3 ale słyszałem o nich tyle dobrego co złego.

Ogólnie potrzebuję jakiegoś tytułu, popartego argumentami, które są prawdziwe i zachęcają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz że przybyło ci pieniędzy to kup zarówno Gothica 3 jak i Obliviona (na wirtusie można kupić za 40zł), z tym że bardziej polecam Gothica. Może i jest troszeczkę mniej rozbudowany, ale znacznie ciekawszy(nie powtarzają się tak często lokacje,potwory i nie ma żadnego level scallingu) i masz duużo więcej questów i 3 zakończenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Neverwinter Nights. Na wirtusie jest Diamentowa Edycja jeszcze z Platynowej Kolekcji za nie całe 20 złociszy. Może mi ktoś napisac wady i zalety tej gry oraz czy w ogóle warto w nią inwestowac kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 00:00, Mac Cry napisał:

Zastanawiam się nad Neverwinter Nights. Na wirtusie jest Diamentowa Edycja jeszcze z
Platynowej Kolekcji za nie całe 20 złociszy. Może mi ktoś napisac wady i zalety tej gry
oraz czy w ogóle warto w nią inwestowac kasę?

jeśli lubisz rpg, to raczej od razu polecałbym NWN2. w jedynce czeka cie kiepska grafika, nieciekawa fabuła...zalety: chyba tylko gra z mistrzem gry, ale nie wiem, czy ktoś jeszcze w to gra online. ewentualnie można kupić dla dodatków, bo te trzymają niezły poziom i zagrać warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 00:00, Mac Cry napisał:

Zastanawiam się nad Neverwinter Nights. Na wirtusie jest Diamentowa Edycja jeszcze z
Platynowej Kolekcji za nie całe 20 złociszy. Może mi ktoś napisac wady i zalety tej gry
oraz czy w ogóle warto w nią inwestowac kasę?


Mnie Neverwinter Nights bardzo się podobało - posiada ciekawe dodatki, szczególnie ten drugi no i oczywiście ogromna możliwość modowania - mody angielskie pasują do polskiej wersji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 00:00, Mac Cry napisał:

Zastanawiam się nad Neverwinter Nights. Na wirtusie jest Diamentowa Edycja jeszcze z
Platynowej Kolekcji za nie całe 20 złociszy. Może mi ktoś napisac wady i zalety tej gry
oraz czy w ogóle warto w nią inwestowac kasę?


Neverwinter Nights 1? Nuuuuuda. Paskudna grafika, zero klimatu, fabuła do chrzanu, zbyt skomplikowana (sam samouczek trwa ponad godzinę).
Znacznie lepiej kupić od razu część drugą (zwłaszcza z dodatkiem Maska Zdrajcy, to wspaniała gra), a tę sobie darować. Żeby nie było - nawet mój brat jedynki nie ukończył, a wybulił w swoim czasie bodajże 70 zł. Za to dwójkę przeszedł kilkukrotnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za odpowiedź. Lubię RPG, ale nie każde. Z opisów wiedzę, że jedynka raczej podobac mi się nie będzie, ale z dwójką to inna historia. Zawsze bardziej mnie interesowała. Chyba w nią zainwestuję :) Mam jeszcze jedno pytanie. Polecacie The Guild 2 + dodatek za niecałe 15 zł w Złotej Edycji? RTSy lubię średnio, zależy czy mnie wciągnie. No i od walki w takowych wolę rozwój mojej cywilizacji/miasta/postaci etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie w każdą... Napisz coś więcej.

Jeszcze takie małe pytanko, czy fabuła z NWN jest jakoś połączona z dwójką, czy może to zupełnie inne opwieści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 10:02, Mac Cry napisał:

Jeszcze takie małe pytanko, czy fabuła z NWN jest jakoś połączona z dwójką, czy może
to zupełnie inne opwieści?


Na szczęście są to zupełnie inne przygody, z niczym ze sobą nie powiązane. Na szczęście, bo dwójka jest pod tym względem o niebo lepsza od nudnej jedynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się