FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2008 o 16:14, Vantor Zorin napisał:

A co lepsze Crysis czy Crysis Warhead i jak sądzisz bedzie sie dało grać na kompiie z
podpisu?



Zależy co lubisz, jeśli wolisz gry krótko ale intensywne (vide CoD4) to bierz Warhead, a jak dłużej (ciut dłużej) to Crysis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 16:14, Vantor Zorin napisał:

A co lepsze Crysis czy Crysis Warhead i jak sądzisz bedzie sie dało grać na kompiie z
podpisu?

Także sądzę, iż najpierw lepiej zagrać w Crysisa :D Crysis: Warhead zostaw na później :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś ciekawego RPG''a (najlepiej H&S ;)) albo RTS''a. Na razie mam na oku Black & White 2. Co sądzicie o niej? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:13, Adeq napisał:

Szukam jakiegoś ciekawego RPG''a (najlepiej H&S ;)) albo RTS''a. Na razie mam na oku
Black & White 2. Co sądzicie o niej? :P

jeśli chodzi o H&S to dobry i niedoceniany jest Divine Divinity http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=624 moim zdaniem bardzo dobra pozycja posiadająca niezłą fabułę i masę ciekawych zadań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:13, Adeq napisał:

Szukam jakiegoś ciekawego RPG''a (najlepiej H&S ;)) albo RTS''a. Na razie mam na oku
Black & White 2. Co sądzicie o niej? :P


RTSa? Strategie jednym słowem? No to polecam stronghold, albo Krucjate Twierdze, też dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:13, Adeq napisał:

Szukam jakiegoś ciekawego RPG''a (najlepiej H&S ;)) albo RTS''a. Na razie mam na oku
Black & White 2. Co sądzicie o niej? :P

Company of Heroes, albo Dwan odf War,Diablo 2,Loki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:13, Adeq napisał:

Szukam jakiegoś ciekawego RPG''a (najlepiej H&S ;)) albo RTS'a.

World in Conflict (69,90 PLN) - http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/14104
Company of Heroes: Kompania Braci + Kompania Braci: Na linii frontu (49,90 PLN) - http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/110598
Command & Conquer 3 Wojny o Tyberium (34,90 PLN) - http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/13001
Supreme Commander + Supreme Commander: W obliczu wroga (49,90 PLN) - http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/110601
Mass Effect - Edycja Kolekcjonerska (119,99 PLN) - http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/260839

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:13, Adeq napisał:

Szukam jakiegoś ciekawego RPG''a (najlepiej H&S ;)) albo RTS''a. Na razie mam na oku
Black & White 2. Co sądzicie o niej? :P



Z H&S ja polecam The Bard''s Tale: Opowieść Barda. Mnóstwo dobrego humoru i ciekawa fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:13, Adeq napisał:

Szukam jakiegoś ciekawego RPG''a (najlepiej H&S ;)) albo RTS''a. Na razie mam na oku
Black & White 2. Co sądzicie o niej? :P


Zdecydowanie Supreme Commander + dodatek W obliczu wroga. To świetny RTS. A Black & White 2 jest nuuuudny. Uczciwie przyznam, że nigdy go nie skończyłem, bo mnie zanudził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:13, Adeq napisał:

Szukam jakiegoś ciekawego RPG''a (najlepiej H&S ;)) albo RTS''a. Na razie mam na oku
Black & White 2. Co sądzicie o niej? :P


Black & White tak jak już napisał ziptofaf jest grą dość przeciętną i w takie coś można grać dopiero w ostateczności gdy już nie ma nic innego na horyzoncie ;) Ja jednak zamiast Supreme Commander + W obliczu wroga polecam Company of Heroes + Na linii frontu. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych RTSów ostatnich lat i tej gry wstyd po prostu nie mieć w swojej kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:56, michaelo94 napisał:

> Szukam jakiegoś ciekawego RPG''a (najlepiej H&S ;)) albo RTS''a.
World in Conflict (69,90 PLN) - http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/14104
Company of Heroes: Kompania Braci + Kompania Braci: Na linii frontu (49,90 PLN) - http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/110598
Command & Conquer 3 Wojny o Tyberium (34,90 PLN) - http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/13001
Supreme Commander + Supreme Commander: W obliczu wroga (49,90 PLN) - http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/110601
Mass Effect - Edycja Kolekcjonerska (119,99 PLN) - http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/260839


Wszystko znam i mi się mniej lub bardziej podoba :P

@Thalanthas

Dnia 23.09.2008 o 17:56, michaelo94 napisał:

Z H&S ja polecam The Bard''s Tale: Opowieść Barda. Mnóstwo dobrego humoru i ciekawa fabuła.


Znaczy ja bym szukał H&S gdzie jest dużo itemków ogólnie i czarów ^^ A w Bards Tale chyba tego nie ma :P

Loki - nie, grałem z CDA :P
Diablo 2 - boję się że grafika mnie zapikselizuje na śmierć (nie jestem jakiś taki sentymetalny :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by ktoś zcharakteryzować te gry własnymi słowami?
1.Star Wars Jedi Knight:Jedi Academy
2.Star Wars Jedi Knight:Jedi Outcast
3.Overlord
4.Gothic 3
5.Jade Empire
6.Oblivion
7.Mass Effect
8.Stalker CN
9.NWN2
10.Two worlds
11.Wiedźmin ER
12.The Bard''s Tale
13.Star Wars Galaxies

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 20:49, junior35 napisał:

Czy mógł by ktoś zcharakteryzować te gry własnymi słowami?
1.Star Wars Jedi Knight:Jedi Academy
2.Star Wars Jedi Knight:Jedi Outcast
3.Overlord
4.Gothic 3
5.Jade Empire
6.Oblivion
7.Mass Effect
8.Stalker CN
9.NWN2
10.Two worlds
11.Wiedźmin ER
12.The Bard''s Tale
13.Star Wars Galaxies

Z góry dziękuję


Spora lista ;) Z wymienionych grałam w Stalkera CN, Two Worlds i Gothica 3 oraz Obliviona, który mi się tak nie podobał, że nie będę go nawet brała pod uwagę. Tak więc:

Stalker CN - ma ciekawą fabułę, ładną grafikę i naprawdę interesujący świat pełen różnych zagrożeń typu anomalie, zmutowane stwory, bandyci, wrogie frakcje itp. Sporo zadań, można się przyłączyć do jednego z kilku ugrupowań, ogólnie gra się bardzo przyjemnie i strasznie wciąga (jeśli masz patcha, bo inaczej będziesz się tylko wkurzał na grę). Polecam.
Two Worlds - grałam w to trochę, ale tak średnio mnie wciągnęło. To takie połączenie Obliviona z G3, jednak mnie bardziej (dużo bardziej) przypominało jednak Obliviona, którego nie lubię. TW to typowy średniak obdarzony dość sporą ilością questów, taką sobie fabułą i grafiką oraz pewną ilością bugów. Niespecjalnie wciąga. Jak nie masz co robić możesz w ostateczności kupić, ale ja NIE polecam :)
Gothic 3 - jako fanka całej serii podobała mi się ta gra, jednak miała najmniej ciekawą fabułę ze wszystkich części, które dotąd wyszły, co nie oznacza, że była w ogóle nudna, ponieważ mimo to jest interesująca ;) Grafika ładna, dużo questów, gra wystarcza na bardzo długo, trzy różnego typu regiony (mroźny śniegowy, ciepły pustynny i zielony trawiasto-drzewiasty, że tak to ujmę nie podając nazw ;)). Mnie nieźle wciągnęło i bardzo się podobało, mimo że błędy czasem utrudniały życie, to mogę polecić.

Tak więc G3 lub Stalker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 20:49, junior35 napisał:

Czy mógł by ktoś zcharakteryzować te gry własnymi słowami?
1.Star Wars Jedi Knight:Jedi Academy


Gra świetna jeśli lubisz uniwersum Lucasa. Jest to FPS/TPS w zależności czy masz miezc czy zwykłą broń. Jesteś adeptem Jedi i wybrałeś się do szkoły uczyć się na rycerza. Początkowo dostajesz proste zadania, a potem stopniowo coraz trudniejsze. Fabuła może nie porywa, ale za to system walki mieczem świetlnym daje spore pole do popisu + używanie mocy i jest to co tygryski lubią najbardziej.

Dnia 23.09.2008 o 20:49, junior35 napisał:

2.Star Wars Jedi Knight:Jedi Outcast


Gra fabularnie znacznie lepsza od Jedi Academy, ale jako poprzedniczka ma znacznie zubożoną kontrolę nad mieczem świetlnym, nie ma też wyboru jakie moce możesz używać, a w fabule brak rozwidleń (w akademii można było dwa razy opowiedzieć się za jasną bądź ciemną stroną mocy, tu jesteś ograniczony fabularnie). Sporym minusem jest fakt że dość późno dostajesz miecz świetlny, ale jest to uwarunkowane fabularnie. Polecam zagrać w nią przed akademią, gdyż w akademii jest sporo nawiązań do Outcasta, a grając w odwrotnej kolejności sterowanie w Outcaście jest jakieś takie mniej komfortowe (w drugą stronę jest znacznie lepiej)

Dnia 23.09.2008 o 20:49, junior35 napisał:

3.Overlord


Wcielasz się we władce zła. Gra zrobiona z jajem, najzabawniejsze są twoje chowańce którymi dowodzisz. Ty jako władca nie musisz robić właściwie nic, nawet ganiać za przedmiotami gdyż twój podopieczny przyniesie co znajdzie prosto do twych rąk. Gra doskonale poprawia humor.

Dnia 23.09.2008 o 20:49, junior35 napisał:

5.Jade Empire


cRPG osadzony w realiach orientalnych, jego mocną stroną jest niezła fabuła i dość ciekawe podejście do rozwoju postaci (porównałbym do Fable), minusem konsolowe sterowanie, fabuła ma kilka zwrotów akcji.

Dnia 23.09.2008 o 20:49, junior35 napisał:

11.Wiedźmin ER


Jeden z najlepszych cRPG ostatnich czasów (słyszałem wiele głosów że Mass Effect lepszy ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić). Fabuła bardzo dobra i trzyma klimat opowiadań Sapkowskiego. Świat jakby żywcem wyjęty z książki, gra wsysa i nawet na chwilę nie daje o sobie zapomnieć. Nowatorski system walki jest prosty do opanowania a jednocześnie widowiskowy i wciągający. Jedyny minus to to że gra za łatwa.

Dnia 23.09.2008 o 20:49, junior35 napisał:

Z góry dziękuję


Bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 20:49, junior35 napisał:

Czy mógł by ktoś zcharakteryzować te gry własnymi słowami?
1.Star Wars Jedi Knight:Jedi Academy
2.Star Wars Jedi Knight:Jedi Outcast
3.Overlord
4.Gothic 3
5.Jade Empire
6.Oblivion
7.Mass Effect
8.Stalker CN
9.NWN2
10.Two worlds
11.Wiedźmin ER
12.The Bard''s Tale
13.Star Wars Galaxies

Z góry dziękuję


dzięki za odpowiedzi, tak więc two worlds wypada z listy, a jade empire też, ze względu ze grałem u kolegi i jest taka hmm..konsolowo za szybka. Reszta zostaje. nadal proszę o skrócenie tej listy tak aby zostało 6-7gier ^^

1.Star Wars Jedi Knight:Jedi Academy napewno kupie
2.Star Wars Jedi Knight:Jedi Outcast napewno kupie
3.Overlord ??
4.Gothic 3 napewno kupie
5.Jade Empire papa nie chce
6.Oblivion ??
7.Mass Effect ??
8.Stalker CN ??
9.NWN2 ??
10.Two worlds papa nie chce
11.Wiedźmin ER ??
12.The Bard''s Tale??
13.Star Wars Galaxies tu jestem ciekaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie możesz odpuścić sobie Overlorda, a Mass Effect jest bezapelacyjny do zakupu.
W Star Wars Galaxies nie grałem - nie ocenię :P. Zakupiłbym Wiedźmina i Stalkera do tego :). Na resztę przecież może przyjść jeszcze czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2008 o 07:09, junior35 napisał:

3.Overlord ??

Gra wg. mnie bardzo ciekawa. Posiada fajny klimat. Czasem jest zabawna.

Dnia 24.09.2008 o 07:09, junior35 napisał:

6.Oblivion ??

Osobiście Ci nie polecam. No chyba, że kupisz razem z dodatkami. Podstawka mi nie podeszła, ale shivering isles jest o wiele lepszy.

Dnia 24.09.2008 o 07:09, junior35 napisał:

7.Mass Effect ??

Naprawdę warto kupić. Jak lubisz kosmiczne klimaty to się nie masz nad czym zastanawiać. Jedna z lepszych gier w jakie ostatnio grałem. Filmowy kosmiczny Role-Playing-Shooter

Dnia 24.09.2008 o 07:09, junior35 napisał:

8.Stalker CN ??

Poleciłbym Ci zakup Stalker Cień Czarnobyla, wg. mnie jest lepsze od Czystego Nieba

Dnia 24.09.2008 o 07:09, junior35 napisał:

9.NWN2 ??

Lepiej będzie jak poczekasz na zestaw: NWN2+Maska Zdrajcy+Storm of Zehir (wyjdzie Ci taniej)

Dnia 24.09.2008 o 07:09, junior35 napisał:

11.Wiedźmin ER ??

Grałem w wersję premierową i gra jest świetna, jest dosyć długa i bardzo wciągająca.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 20:49, junior35 napisał:

5.Jade Empire


Hehe, o Jade Empire masz wpis na moim sajcie akurat, niedawno zamieszczony. Jeśli Cię interesuje ta gra, to zapraszam do przeczytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się