FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

> Czy mógł by ktoś zcharakteryzować te gry własnymi słowami?
> 1.Star Wars Jedi Knight:Jedi Academy
> 2.Star Wars Jedi Knight:Jedi Outcast
> 3.Overlord
> 4.Gothic 3
> 5.Jade Empire
> 6.Oblivion
> 7.Mass Effect
> 8.Stalker CN
> 9.NWN2
> 10.Two worlds
> 11.Wiedźmin ER
> 12.The Bard''s Tale
> 13.Star Wars Galaxies
>
> Z góry dziękuję


3. Overlord : Osobiście poleciłbym ale tylko jeśli masz duzo samozaparcia i giętkie palce:) O ile na początku jest dośc prosto o tyle na dalszych etapach gry można dosta kociokwiku przy sterowaniu 20 i więcej stworami;) Napewno gra jest zabawna i warto w nią zagrac ale nie traktowałbym tego tytułu jako "must-have". Bardziej jako "zagrac w wolnej chwili".

5: Jade Empire : Radziłbym zastanowic się jeszcze nad tym zakupem:) Gierka ma bardzo dobra mechanike i klimat a i fabuła niczego sobie. Tym bardziej, że tyeraz mozna nabyc te gre w serii XK za 19.99 wiec cena wlasciwie zadna za kilkanascie godzin dobrej zabawy. Jesli grales kiedykolwiek w KoToR-a to poczujesz sie jak w domu. Inny swiat ale mechanika bardzo podobna:) Ja osobiscie mam te gre - kupilem w dniu premiery i nie załuje wyboru : bawiłem sie świetnie.

6: Oblivion: Absolutny MUST HAVE. Gra która zapewni Ci conajmniej kilkadziesiat godzin zabawy w podstawce a jesli dołożyc do tego tysiace modów dostepnych za darmo w internecie to właściwie zabawa może nie miec końca. Wspaniała grafika, bardzo dobra fabuła, cykle dobowe postaci, mnogosc sprzetu i mozliwości rozwoju bohatera sprawia że jest to zakup absolutnie obowiązkowy. Zastanowiłbym sie jedynie nad wersją. Obecnie Podstawka jest dostepna w NSS za 50 zł. Natomiast za ok 120 dostaniesz Game of the Year edition gdzie oprócz podstawki dostaniesz jeszcze obydwa dodatki które zame kosztuja po 69 zł więc opłaca się. W tym przypadku nie ma sie co zastanawiac czy kupic:)

7: Mass Effect : Patrz wyżej. Grzech nie zagrac, GENIALNA fabuła i narracja. Grafika tez przepiekna do tego liczne wybory moralne które maja swoje namacalne konsekwencje. Gra jest dośc długa (ponad 20 godzin) a planowane sa takze nowe mody i wątki fabularne więc bedzie sie stopniowo rozrastac. Fakt że cena jest dosc spora (ok 100 zl) ale dostajesz tutaj ogromny poradnik, instrukcje, gre w 4 wersjach jezykowych... Bardzo dobry zestaw, a jesli chcesz miec cos unikatowego to warto rozwazyc zakup kolekcjonerki (jest jeszcze dostepna) za 179 zl gdzie masz jeszcze dodatkowo podkladke pod myszke, koszulke, pendrive z logo N7 i artbook.

8: Stalker CZN: tutaj krótko. Jesli lubiłes jedynkę - pokochasz Czyste Niebo:) to samo tylko więcej, lepiej i ładniej:D I cytując kolegę - bez patcha nie podchodzic ;P

9: NWN2 - Warto miec w swojej kolekcji, za 99 zlotych mozesz miec złota edycje CDP z kompletem poradnikow, lub osobno podstawka za 59,90 w NPK i dodatek w TPS ale wtedy bez poradnika do tego drugiego. Dlaczego warto kupic? Dla świata gry, OGROMNYCH mozliwości tworzenia bohatera i jgo modyfikacji, dla masy broni i innego sprzetu który mozna znaleźc dla drużyny, dla fabuły która chociaż jak zawsze w D&D mocno patetyczna to jednak wciąga i chce sie grac:) Grafika juz może nie tak bardzo świeża ale i tak jest miła dla oka. Wady: gośc liczne błędy w grze (patrze częściowo eliminują) i niestety słaba optymalizacja kodu ale da się to przeżyc:) Jak ci ruszy Mass Effect to NWN tym bardziej;)

11: Wiedźmin: no Nieeee, o TAKĄ gre pytac czy warto?:P To kolejny must have. Zalet nie wymienie bo miejsca nie starczy;) a na serio to doskonała fabuła, bardzo wyraziste postaci, klimat Sapka zachowany, muzyka i świetny gameplay:) dodatkowo po premierze edytora Djinii pojawiac sie beda mody które wydłuża (i tak juz długą ) grę wielokrotnie. słowem - kupowac i nawet sie nie zastanawiac, tym bardziej ze kosztuje 79 zł! Za taka gre to jak za darmo:) (dawniej bez poprawek kosztowała ok 100 zł).


Podsumowując : z powyższych 7 gier z musu wywaliłbym tylko Overlorda a reszte łykał bez wachania w kolejności Wiedźmin, Mass Effect, Stalker, Oblivion, NWN 2, Jade. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jakiś sieciowy fps i jedni znajomi polacają mi battlefielda 2 a inni call of duty 4. Sam nie umiem się zdecydować którą gre kupić. czy mógłby mi ktoś powiedzieć w którą gre gra więcej graczy i w którą można dłużej pograć, a może jakieś inne propozycje sieciowych fpsów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 16:18, Tolasz napisał:

Interesuje mnie jakiś sieciowy fps i jedni znajomi polacają mi battlefielda 2 a inni
call of duty 4. Sam nie umiem się zdecydować którą gre kupić. czy mógłby mi ktoś powiedzieć
w którą gre gra więcej graczy i w którą można dłużej pograć, a może jakieś inne propozycje
sieciowych fpsów??

Popularniejszy i dający więcej radości jest CoD 4. Ma tez świetną grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pytałem o dobrego RTS''a i dostałem odpoweidzi, z których jestem zadowolony. nadszedł czas na ostateczną selekcję, mianowicie: wybrałem Sagę Empire Earth lub Age Of Empires: Edycja Kolekcjonerska (1 i 2 + dodatki). I tu pojawai się pytanie do was: którą gre jest lepiej wziąść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 16:18, Tolasz napisał:

Interesuje mnie jakiś sieciowy fps i jedni znajomi polacają mi battlefielda 2 a inni
call of duty 4. Sam nie umiem się zdecydować którą gre kupić. czy mógłby mi ktoś powiedzieć
w którą gre gra więcej graczy i w którą można dłużej pograć, a może jakieś inne propozycje
sieciowych fpsów??


Bierz CoD''a 4 ;] Wspaniały tryb single i wspaniały tryb Multiplayer xD Jeżeli zależy ci na akcji i b.dobrej grafice w MP to bierz CoD''a a jak na strategi i przyzwoitej grafice to BF2, który jest znacznie wooolniejszy od CoD''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 16:20, Robak 007 napisał:

Wcześniej pytałem o dobrego RTS''a i dostałem odpoweidzi, z których jestem zadowolony.
nadszedł czas na ostateczną selekcję, mianowicie: wybrałem Sagę Empire Earth lub Age
Of Empires: Edycja Kolekcjonerska (1 i 2 + dodatki). I tu pojawai się pytanie do was:
którą gre jest lepiej wziąść?


Bierz Age of Empires ;] Wspaniała gra xD Ma ten klimat. A Empire Earth jak dla mnie taki przymulony xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Battlefield 2 ma pojazdy różngo rodzaju, tak więc zabawa jest urozmaicona. CoD 4 natomiast takowych nie ma, jednak jest bardziej dynamiczna i lepsza technicznie (ładniejsza grafika, etc.). Z innych tego typu mogę polecic Ci Counter-Strike: Source. Król w krainie sieciowych shooterów, wszystko jest tam niemal idealne, a i technicznie dużo się nie zestarzał. Z kosmicznych polecam Unreal Tournament 3. Jeden z najlepszych shooterów kosmicznych. A jak gdzieś znajdziesz na akucji (sam też szukam) to Quake 3 Arena. Gra legenda :)

Robak 007=> Tylko AoE. Tzn, EE nie jest złe, ale kup później, bo lepiej zainwestowac w mistrzowskie AoE. Do dziś pykam w dwójeczkę i dodatek do niej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 16:18, Tolasz napisał:

Interesuje mnie jakiś sieciowy fps i jedni znajomi polacają mi battlefielda 2 a inni
call of duty 4. Sam nie umiem się zdecydować którą gre kupić. czy mógłby mi ktoś powiedzieć
w którą gre gra więcej graczy i w którą można dłużej pograć, a może jakieś inne propozycje
sieciowych fpsów??


To zależy czego oczekujesz po grze , gdyż one się od siebie bardzo różnią .Ja osobiście gram w BF2 , ale w CoD grałem tylko w trybie Singiel więc ciężko mi doradzić . Jednak BF jestem zauroczony , dowolność ( jak , czym , gdzie , z kim ) masz pełną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 16:26, Mac Cry napisał:

Battlefield 2 ma pojazdy różngo rodzaju, tak więc zabawa jest urozmaicona. CoD 4 natomiast
takowych nie ma, jednak jest bardziej dynamiczna i lepsza technicznie (ładniejsza grafika,
etc.). Z innych tego typu mogę polecic Ci Counter-Strike: Source. Król w krainie sieciowych
shooterów, wszystko jest tam niemal idealne, a i technicznie dużo się nie zestarzał.
Z kosmicznych polecam Unreal Tournament 3. Jeden z najlepszych shooterów kosmicznych.
A jak gdzieś znajdziesz na akucji (sam też szukam) to Quake 3 Arena. Gra legenda :)


CSS czy CS 1.6 to sprawa gustu :) Więc się nie wypowiem, natomiast UT3 niestety nie polecam ;/ o ile w Bete grałem namiętnie to jakoś jak dostałem oryginał czar gry prysł. Strasznie nudnawo się robi a do tego mała ilość ludzi grającą w MP. O Single się nie wypowiem bo to jak Multi tylko że z botami :P. A Quake 3 rox i tyle, ale wątpię żebyś łatwo go gdzieś teraz dostał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 16:25, Adeq napisał:

Bierz Age of Empires ;] Wspaniała gra xD Ma ten klimat. A Empire Earth jak dla mnie taki
przymulony xd


Zastosuje się do twojej rady, i biorę AoE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jedni wolą CS:S, a inni 1.6. Ja należę do tych pierwszych :D W UT3 grałem tylko w demo i bardzo mi się podobało i trudno mi uwierzyć, że pełna jest nudnawa. Muszę sam się o tym przekonac :P A Q3 widziałem ostatnio na allegro w boxie w bardzo dobrym stanie. Gdybym miał kasę to może i bym kupił, ale 99 zeta to trochę dużo :/ W innych krajach też trudno o Q3, czy tylko przez naszego durnego LEMa nie mamy go w żadnej reedycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2008 o 16:31, Robak 007 napisał:

Zastosuje się do twojej rady, i biorę AoE ;)


Hehe no i dobrze :) Na pewno będzie ci się miło grało ;]

A jak tam z AoF 3? Bo tak się zastanawiam czy kupić czy nie. Pozostał klimat może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 90% pewny, że dzięki naszemu wspaniałemu, wielkodusznego, the great LEM. Tak samo jak z grami Star Wars- za granicą można dostać w reedycjach( np.KotOR w Irladnii za bodaj 40 zł...). Więc, wniosek się sam nasuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mi się podobał. Fakt, różni się trochę od poprzenich części, ale czuc, że to AoE. Osobiście polam kupic, ale nie bij mnie jeśli Ci się nie spodoba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 16:34, Mac Cry napisał:

W UT3 grałem tylko
w demo i bardzo mi się podobało i trudno mi uwierzyć, że pełna jest nudnawa. Muszę sam
się o tym przekonac :P


No też byłem wtedy do tego przekonany ;] Ale może to trochę też dlatego, że powoli gry zaczynają mnie nudzić po prostu :)

Dnia 24.09.2008 o 16:34, Mac Cry napisał:

A Q3 widziałem ostatnio na allegro w boxie w bardzo dobrym stanie.
Gdybym miał kasę to może i bym kupił, ale 99 zeta to trochę dużo :/ W innych krajach
też trudno o Q3, czy tylko przez naszego durnego LEMa nie mamy go w żadnej reedycji?


Szczerze, to wolałbym wydać te 99 zł na CoD''a niż na Q3 :P Ale jak jest się fanem ^^

Dnia 24.09.2008 o 16:34, Mac Cry napisał:

Hmm, mi się podobał. Fakt, różni się trochę od poprzenich części, ale czuc, że to AoE. Osobiście polam kupic,
ale nie bij mnie jeśli Ci się nie spodoba :P


No dobra tylko cię spłaszczę xD

Hmm.. tak sobie przeglądałem sklepy i widzę Sacred 2 o0 Chyba poczekam na niego zamiast na AoF ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się