FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2008 o 17:34, rafekx 12 napisał:

Proste pytanie:BiA HH czy Football Manager 2009?:)


Ja śmiało brałbym Brothers in Arms: Hell''s Highway. Po prostu nie lubię gier sportowych (wolę uprawiać sport "na żywo"). Poza tym gra ta opowiada o drugiej wojnie światowej, więc to kolejny plus. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 16:14, tylor2 napisał:

Jakiego FPS-a radzicie kupić?


Opisz dokładniej wymagania.
Wojenny, kosmiczny, ...?
Z elementami RPG, bez nich..?
Tani, drogi...?
itp.

Bo inaczej musiałabym zamieścić bardzo długo listę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, pograłem w Imperium Romanum u kolegi, niestety, gra jest mało rozbudowana i nieco chaotycznie stworzona, tak jakby na odwal się. Wolałbym coś z fabułą, może być nawet strategia/rpg fantasy. Disciples II grałem, zastanawiam się nad kupnem King''s Bounty, co ty na to? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:45, audioslave2000 napisał:

Szukam jakiegoś dobrego RTS''a w realiach WWII (oprócz Company of Heoes i Opposing Fronts).
Pomoże ktoś?


Może Codename Panzers ? Phase i Phase Two są ponoć świetne w swoim gatunku a do tego kosztują niewiele. Teraz chyba są dostępne w jakiejś taniej serii ( chyba KK ale pewien nie jestem ). Jakby coś sprawdź demka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:45, audioslave2000 napisał:

Szukam jakiegoś dobrego RTS''a w realiach WWII (oprócz Company of Heoes i Opposing Fronts).
Pomoże ktoś?


Moze nie do konca RTS, bo gra rozgrywa sie w turach (tzn co 1 minute wydajesz rozkazy, pozniej w realtime przez minute sa one przetwarzane przez podlegle oddzialy, w zaleznosci od dzialan przeciwnika), ale zdecydowanie polecilbym Combat Mission: Barbarossa to Berlin, ewentualnie Combat Mission: Afrika Korps. Jesli idzie o realizm odwzorowania pol bitew z okresu II WS to nic lepszego do dzisiaj nie wydano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co słyszałem, to gra jest bardzo dobra, zbiera niezłe oceny w prasie, ale jej wadą są... mało ciekawe walki, które szybko się nudzą, więc raczej nie dla Ciebie. :)
Polecałbym raczej Heroes V - za 59,90 masz baaaardzo rozbudowaną grę, ciekawą fabułę, fajny rozwój bohatera i walki, które są szybkie, emocjonujące i nie nudzą się prędko. Co więcej, dwa wydane dodatki (Kuźnia Przeznaczenia i Dzikie Hordy) są naprawdę udane, każdy dodaje nową rasę i kilka ciekawych nowości, przedłużają grę o kilka ładnych godzin. Ogólnie to bardzo polecam Hirołsów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ja grałem we wszystkie części HoMM :P Grałem w znaczną część gier z moich ulubionych gatunków i z tym jest problem, że trudno znaleźć nowe, dobre gry. Teraz to kompletna załamka :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, RTS''y już wiem jakie. Teraz kolejne pytanie, jakiego RPG''a polecacie (NWN 1 i 2 grałem, Wiedźmin też, Elder Scrolls, Gothic - odpada, Mass Effect - grałem)? Oczywiście nie mylcie RPG z H&S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2008 o 21:32, Gumiś2 napisał:

Krush Kill ''N Destroy? O, chyba byłem, skoro grałem. 50 Cent? Weź mi go stąd...

EDIT: EOT z mojej strony.


EOT ??? w Magic: the Gathering to gram już chyba 12 lat od Mirage''a i Weatherlight''a ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:08, audioslave2000 napisał:

Ok, RTS''y już wiem jakie. Teraz kolejne pytanie, jakiego RPG''a polecacie (NWN 1 i 2
grałem, Wiedźmin też, Elder Scrolls, Gothic - odpada, Mass Effect - grałem)? Oczywiście
nie mylcie RPG z H&S.

Polecam klasyke czyli Baldur''s gate I i II oraz fallout I i II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:08, audioslave2000 napisał:

Ok, RTS''y już wiem jakie. Teraz kolejne pytanie, jakiego RPG''a polecacie (NWN 1 i 2
grałem, Wiedźmin też, Elder Scrolls, Gothic - odpada, Mass Effect - grałem)? Oczywiście
nie mylcie RPG z H&S.


Polecam klasyke czyli Final Fantasy VII i Final Fantasy VIII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:11, Arintor napisał:

> Ok, RTS''y już wiem jakie. Teraz kolejne pytanie, jakiego RPG''a polecacie (NWN
1 i 2
> grałem, Wiedźmin też, Elder Scrolls, Gothic - odpada, Mass Effect - grałem)? Oczywiście

> nie mylcie RPG z H&S.
Polecam klasyke czyli Baldur''s gate I i II oraz fallout I i II


Z tego co wiem BG, ciężko już jest dostac :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:08, audioslave2000 napisał:

Ok, RTS''y już wiem jakie. Teraz kolejne pytanie, jakiego RPG''a polecacie (NWN 1 i 2
grałem, Wiedźmin też, Elder Scrolls, Gothic - odpada, Mass Effect - grałem)? Oczywiście
nie mylcie RPG z H&S.


moze dobre RPG w realiach Star Wars dużo lepsze od filmow Lucasa czyli KOTORy ?

a ze starych ale rewelacyjnych staroci to Arcanum oraz Planscape: Torment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:16, Teokrata napisał:

> Ok, RTS''y już wiem jakie. Teraz kolejne pytanie, jakiego RPG''a polecacie (NWN
1 i 2
> grałem, Wiedźmin też, Elder Scrolls, Gothic - odpada, Mass Effect - grałem)? Oczywiście

> nie mylcie RPG z H&S.

moze dobre RPG w realiach Star Wars dużo lepsze od filmow Lucasa czyli KOTORy ?


Oczywiście obydwa KOTOR''y jako fan SW mam już za sobą :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:08, audioslave2000 napisał:

Ok, RTS''y już wiem jakie. Teraz kolejne pytanie, jakiego RPG''a polecacie (NWN 1 i 2
grałem, Wiedźmin też, Elder Scrolls, Gothic - odpada, Mass Effect - grałem)? Oczywiście
nie mylcie RPG z H&S.


Mógłbyś na własne ryzyko spróbować Two Worlds.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:08, audioslave2000 napisał:

Ok, RTS''y już wiem jakie. Teraz kolejne pytanie, jakiego RPG''a polecacie (NWN 1 i 2
grałem, Wiedźmin też, Elder Scrolls, Gothic - odpada, Mass Effect - grałem)? Oczywiście
nie mylcie RPG z H&S.


Może Jade Empire? Gra od Bioware'u z fajnym klimatem ;) Tyle, że ma zręcznościowy tryb walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:22, Avar Neus napisał:

> Ok, RTS''y już wiem jakie. Teraz kolejne pytanie, jakiego RPG''a polecacie (NWN
1 i 2
> grałem, Wiedźmin też, Elder Scrolls, Gothic - odpada, Mass Effect - grałem)? Oczywiście

> nie mylcie RPG z H&S.

Może Jade Empire? Gra od Bioware''u z fajnym klimatem ;) Tyle, że ma zręcznościowy tryb
walki.


Grałem we wszystkie RPGi BioWare :P (JE też:P).

Two Worlds? Kiedyś widziałem u kumpla, nie przypadła mi specjalnie do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:24, audioslave2000 napisał:

Two Worlds? Kiedyś widziałem u kumpla, nie przypadła mi specjalnie do gustu.


Kurcze... no to nie wiem, kup sobie "Świątynie Pierwotnego Zła" xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się