FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2008 o 18:16, audioslave2000 napisał:

> > Ok, RTS''y już wiem jakie. Teraz kolejne pytanie, jakiego RPG''a polecacie
(NWN
> 1 i 2
> > grałem, Wiedźmin też, Elder Scrolls, Gothic - odpada, Mass Effect - grałem)?
Oczywiście
>
> > nie mylcie RPG z H&S.
> Polecam klasyke czyli Baldur''s gate I i II oraz fallout I i II

Z tego co wiem BG, ciężko już jest dostac :/.

Saga BG jest dostępna w sklepie gram.pl za 20 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:27, kamil E napisał:

> Two Worlds? Kiedyś widziałem u kumpla, nie przypadła mi specjalnie do gustu.

Kurcze... no to nie wiem, kup sobie "Świątynie Pierwotnego Zła" xP

Ja jestem wielkim fanem RPG więc jest chyba niewiele RPGów w które nie grałem. ŚPZ - zawiodłem się na tej grze.
Btw. grał ktoś z was w Fallout 3? Nie wiecie może czy da radę pójśc na kompie Athlon 64 X2 3600+ 2GB RAM GForce 7600 GT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam dobrego rpg tyle ze do 20zl ;p Mysle nad NVN, BG i JE. Zalezy mi zeby byl to rpg ktory mnie wciagnie jako tako w gatunek...gralem w Swiatynie Pierwotnego Zla ktora mnie raczej zniechcecila niz zachecila do gry. Poprostu cos mnie od niej odpycha ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... ŚPZ jest po prostu przereklamowana. Sam grałem w nią z kilka minut, ale cóż, padło już tutaj wiele tytułów, w które grałeś i nic innego nie wpadło mi do głowy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:37, xadras95 napisał:

Tez szukam dobrego rpg tyle ze do 20zl ;p Mysle nad NVN, BG i JE. Zalezy mi zeby byl
to rpg ktory mnie wciagnie jako tako w gatunek...gralem w Swiatynie Pierwotnego Zla ktora
mnie raczej zniechcecila niz zachecila do gry. Poprostu cos mnie od niej odpycha ;p

ŚPZ to imo jeden z gorszych rpgów.Z tych trzech gier polecam BG, Jade empire to raczej bardziej rozbudowany hack''n''slash a NWN jest nastawione na multiplayer.W 1 części bg może odstraszać grafika (rozdzielczość 640x480) ale jest wiele modów które zwiększają rozdzielczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Świątynia Pierwotnego Zła to kiepska pozycja. Jade Empire mogę jak najbardziej polecić jako świetnego action rpg, równeż saga Baldur''s Gate będzie dobrym wyjściem (o ile nie stawiasz na grafikę :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... A Medieval II? Ładny, ciekawy, mnóstwo wielkich bitew - plus dodatek dłuższy od podstawki. A nawet bez niego wciąga na bardzo długo. I jak? Trafiłem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 20:09, witkab napisał:

I jak? Trafiłem? ;)


Tak z ciekawości... Czy mnie coś ominęło, ale czy w Medievalu II jest spotykana fabuła (wciągająca) i jakakolwiek ekonomia? :) Bo np. w Shogun Total War, grze bardzo podobnej, czegoś takiego nie zaobserwowałem. Ja nie mówię o strategiach z masową walką, żeby była co prawda rozbudowana, ale z naciskiem na ekonomię, wojskowością również i niesamowitą fabułę. Od razu na myśl przychodzą gry RPG, ale w większość z tych grałem. Gra mogłaby być podobna do Warcrafta III bądź Spellforce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 20:56, Jaki Ganh1 napisał:

> I jak? Trafiłem? ;)

Tak z ciekawości... Czy mnie coś ominęło, ale czy w Medievalu II jest spotykana fabuła
(wciągająca) i jakakolwiek ekonomia? :) Bo np. w Shogun Total War, grze bardzo podobnej,
czegoś takiego nie zaobserwowałem. Ja nie mówię o strategiach z masową walką, żeby była
co prawda rozbudowana, ale z naciskiem na ekonomię, wojskowością również i niesamowitą
fabułę. Od razu na myśl przychodzą gry RPG, ale w większość z tych grałem. Gra mogłaby
być podobna do Warcrafta III bądź Spellforce.


Jeśli chodzi o ekonomię to polecam Civilization IV - fabularne są dodatki dośc:), jest jeszcze Age of Empires III - gdzie kampania jakąś fabułę ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gra Lost Planet Colonies jest fajna? Właśnie wchodzi do platynowej kolekcji i zastanawiam się czy ją kupić. Właśnie dostałem dużo kasy. Oczywiście nie chcę wszystkiego przetrwonić na gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sądzę, że gry typu Age of Empires III (muszę koniecznie kupić, bo grałem tylko przez chwilę), Anno 1602/1503/1702 [nie pomyliłem się z datami? ^^] będą najodpowiedniejsze. Na pewno kupię dwie ostatnie części Anno i AoE, i moglibyście tego typu gry polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 21:14, Jaki Ganh1 napisał:

Właśnie sądzę, że gry typu Age of Empires III (muszę koniecznie kupić, bo grałem tylko
przez chwilę), Anno 1602/1503/1702 [nie pomyliłem się z datami? ^^] będą najodpowiedniejsze.
Na pewno kupię dwie ostatnie części Anno i AoE, i moglibyście tego typu gry polecić?

Anno nie znam ale AoE III raczej tak :). Graficznie nie jest już z jakimiś ekstra fajerwerkami, ale ogólnie mechanika gry i fabuła kampanii są naprawdę niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Witam. Szukam jakiejś ciekawej gry strategicznej. Dokładne wymagania poniżej :)

Dnia 10.11.2008 o 16:00, Jaki Ganh1 napisał:


>- musi być podobna do gier typu: Zeus: Pan Olimpu (ZE), Faraon (ZE), Children of the
>Nile
Cezar III (Ceasar III) , Kleopatra i jeszcze taka gra, Cesarz (?) czy coś w ten deseń.
Oprócz Children of the nile, to ww. przezemnie gry to praktycznie to samo z tym, że inne nowe misje, budynki itd. np. Kleopatra to kontynuacja Faraona. Skoro lubujesz się w tego rodzaju grach to polecam. Mnie te gry nie zabardzo przykuły do monitora, ponieważ nie jestem fanatykiem tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 21:26, Kalejdoskop86 napisał:

/.../
Co do twoich wątpliwości to w Medieval, Medieval II i Rome z serii Total War jest ekonomia...
;)


Gdzie? To, że budujesz sobie rynek, bądź kupca, a potem latasz nim po mapie to ekonomia raczej nie do końca (nie przeczę jednak, że ogólnie seria Total War jest świetna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, przykro mi to mówić, ale we wszystkie wymienione przez Ciebie gry grałem. Z reguły jeśli piszę Złota Edycja to znaczy, że grałem również w dodatki. Cezara grałem, Cesarza również. Zamówiłem sobie na razie Age of Empires III :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 21:27, audioslave2000 napisał:

Gdzie? To, że budujesz sobie rynek, bądź kupca, a potem latasz nim po mapie to ekonomia
raczej nie do końca (nie przeczę jednak, że ogólnie seria Total War jest świetna).

Nie, budujesz budynki, które (mówię o ekonomicznych) zwiększają przyrost gotówki, pozwalają tworzyć statki, kupców... ;)
Ekonomia jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 21:29, Kalejdoskop86 napisał:

> Gdzie? To, że budujesz sobie rynek, bądź kupca, a potem latasz nim po mapie to ekonomia

> raczej nie do końca (nie przeczę jednak, że ogólnie seria Total War jest świetna).

Nie, budujesz budynki, które (mówię o ekonomicznych) zwiększają przyrost gotówki, pozwalają
tworzyć statki, kupców... ;)
Ekonomia jest.


Hm, tak troszkę naciągana według mnie, ale to tylko moje zdanie. BTW. mam nadzieję, że za ekonomię i dyplomację w końcu wzięli się na poważnie w Empires.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demko i średnio mi się podobał. Nie kupiłbym tego za 60 zł, poczekam jak będzie za 20 zł. Tobie też radzę zobaczyc demo, polecam ze Steam''a pobrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:27, kamil E napisał:

> Two Worlds? Kiedyś widziałem u kumpla, nie przypadła mi specjalnie do gustu.

Kurcze... no to nie wiem, kup sobie "Świątynie Pierwotnego Zła" xP


nie polecam to dla fanów D20 i rzucania kostkami oraz wybijania cudaków z Bestiariusza - żaden RPG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się