FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2008 o 18:16, Kraju92 napisał:

> Gra za najwyżej 60zł.
> Ma być dobra oczywiście, gatunek nie gra roli.

Nie ma nic lepszego od Company of Heroes wraz z dodatkiem. Bądź właśnie GoW.

Właśnie od 30 minut rozważam nad zainstalowaniem CoH ^^.
I jakoś ... Nie bardzo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem spis gier wg. gatunków i prosiłbym byście wybrali Waszym zdaniem najlepszy z każdego gatunku:

*RPG
- Mass Effect
- Fallout 3
- Drakensang
- Wiedźmin

*FPS
- COD 4
- STALKER (podstawka bądź dodatek)

W razie czego możecie podać jakieś propozycje od siebie. Dziękuję z góry i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj warto, może kiedyś w multi zagramy?

michal15f
Z RPG polecam Wiedźmina bo to bardzo dojrzała produkcja, a do tego długa, no i rodzima w końcu. Bardzo ciekawa fabuła i ciągle wychodzą nowe mody. Myślę że to najlepsza propozycja z tego gatunku, jaką możesz nabyć.
Z FPS-ów polecam CoD 4. Single player jest krótki, ale za to doskonały i do tego bardzo widowiskowy. Ale za to multi to cud malina i dzieło sztuki. Warto zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 18:27, Kraju92 napisał:

Zainstaluj warto, może kiedyś w multi zagramy?

Okej ... : )
Zaraz zainstaluję ^^.
Ale szczerze mówiąc, niezbyt mi się podoba.
Być może, jak zagram, to zmienie zdanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 18:25, michal15f napisał:

Zrobiłem spis gier wg. gatunków i prosiłbym byście wybrali Waszym zdaniem najlepszy z
każdego gatunku:

*RPG
- Mass Effect
- Fallout 3
- Drakensang
- Wiedźmin

*FPS
- COD 4
- STALKER (podstawka bądź dodatek)

W razie czego możecie podać jakieś propozycje od siebie. Dziękuję z góry i pozdrawiam
;)



RPG:Wiedźmin,Planescape Torment,Fallout 1,2,3,Baldur Gate,Icewind Dale
FPS:Half Life 2,Call of Duty 4,Bioshock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 18:36, Kur0 napisał:

Wiesz gusty sa rozne xD

Pewnie, że są różne. Ale nie kierujmy się subiektywizmem przy doradzaniu komuś, tylko ogólną opinią; )
Często bywa tak, że nasz gust koliduje z opinią większości .
A gry które wymieniłeś, na prawdę do dobrych nie należą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 12:41, Wukas napisał:

A która gra jest waszym zdaniem lepsza?

Call of Duty 4

czy

Wiedźmin Edycja Rozszerzona??


zdecydowanie Wiedzmin ];->>> mam 26 lat wiem co mowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 20:33, Teokrata napisał:

> A która gra jest waszym zdaniem lepsza?
>
> Call of Duty 4
>
> czy
>
> Wiedźmin Edycja Rozszerzona??

zdecydowanie Wiedzmin ];->>> mam 26 lat wiem co mowie


A co ma do tego wiek? Widywałem 6 latki bardziej zdecydowane od starszych o ok. 30 lat od nich ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 20:52, Telomo napisał:

> > A która gra jest waszym zdaniem lepsza?
> >
> > Call of Duty 4
> >
> > czy
> >
> > Wiedźmin Edycja Rozszerzona??
>
> zdecydowanie Wiedzmin ];->>> mam 26 lat wiem co mowie

A co ma do tego wiek? Widywałem 6 latki bardziej zdecydowane od starszych o ok. 30 lat
od nich ludzi...

Chyba chciał komuś zaimponować swoim wiekiem co jest totalną głupotą.Mnie akurat nie zaimponował tylko rozśmieszył bo jak taki duży chłopiec może mówić takie bzdury...?A ja mówię że CoD4 i mam 13lat czyli jestem dwa razy młodszy od niego a to zwiększa też podwójnie szanse na to że dobrze trafiłęm ;)Że bez sensu???Wiem ale to tekst na jego poziomie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić mi jakąś grę, tak aby chodziła płynnie na moim komputerze (jak w podpisie?).
Odrzuciłbym: Mass Effect, Wiedźmin i STALKER: Cień Czarnobyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 21:25, jcl99 napisał:

Może ktoś polecić mi jakąś grę, tak aby chodziła płynnie na moim komputerze (jak w podpisie?).
Odrzuciłbym: Mass Effect, Wiedźmin i STALKER: Cień Czarnobyla.


guild wars
world of warcraf
bitwa o śrudziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w S.W.A.T. i w Rainbow 6, i obje pozycje mi się naprawde podobały. Czy więc warto mi kupić którąś z części Tom Clancy''s: Ghost Recon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 21:09, Danio237 napisał:

Chyba chciał komuś zaimponować swoim wiekiem co jest totalną głupotą.Mnie akurat nie
zaimponował tylko rozśmieszył bo jak taki duży chłopiec może mówić takie bzdury...?A
ja mówię że CoD4 i mam 13lat czyli jestem dwa razy młodszy od niego a to zwiększa też
podwójnie szanse na to że dobrze trafiłęm ;)Że bez sensu???Wiem ale to tekst na jego
poziomie...


po pierwsze jesli masz 13 lat to nie powinienes wogole grac w CODa a po drugie wiek ma to do tego, ze skoro jestem 2 razy starszy to prawdopodobnie dwa razy dluzej gram w gry niz ty wiec mam sporo wieksza skale porownawcza w ocenianiu - myslisz ze jak chowasz sie pod stolami i w trawie ze snajperka to znasz sie na grach ? zalosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 22:07, Teokrata napisał:

> Chyba chciał komuś zaimponować swoim wiekiem co jest totalną głupotą.Mnie akurat
nie
> zaimponował tylko rozśmieszył bo jak taki duży chłopiec może mówić takie bzdury...?A

> ja mówię że CoD4 i mam 13lat czyli jestem dwa razy młodszy od niego a to zwiększa
też
> podwójnie szanse na to że dobrze trafiłęm ;)Że bez sensu???Wiem ale to tekst na
jego
> poziomie...

po pierwsze jesli masz 13 lat to nie powinienes wogole grac w CODa a po drugie wiek ma
to do tego, ze skoro jestem 2 razy starszy to prawdopodobnie dwa razy dluzej gram w gry
niz ty wiec mam sporo wieksza skale porownawcza w ocenianiu - myslisz ze jak chowasz
sie pod stolami i w trawie ze snajperka to znasz sie na grach ? zalosne...


aaa to twoim zdaniem dziadek mający na karku 60 lat, nie grający wcześniej w gry wie więcej o grach niż np. ja? Bo jets starszy?

Wiek nie ma nic do gadania, tylko to co sie ma w głowie. Pomyśl zanim coś napiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 19.12.2008 o 18:25, michal15f napisał:

Zrobiłem spis gier wg. gatunków i prosiłbym byście wybrali Waszym zdaniem najlepszy z
każdego gatunku:

*RPG
- Mass Effect
- Fallout 3
- Drakensang
- Wiedźmin

Wśród wyżej wymienionych gier znajduje się tylko 1 gra cRPG - jest to Drakensang. Gra jest cudowna. Od około 4 lata nie było na rynku tak wspaniałej produkcji. Bierz bez zastanowienia.
Pozostałe wymienione przez Ciebie gry to gry akcji z elementami RPG. Krótko przedstawię wady i zalety tych gier:
1) Mass Effect - Zalety:ciekawa fabuła; wyrazista drużyna, gdzie każdy ma do opowiedzenia ciekawą historię; dobre i w miarę rozbudowane dialogi, aczkolwiek nie każdemu musi się spodobać sposób ich prowadzenia; z dwóch różnych perspektyw (2 ścieżki) gra się całkiem inaczej; klasy do wyboru; sam tworzysz twarz bohatera. Wady: Niezbyt duży wybór w podejmowaniu decyzji; walki nie każdemu muszą się spodobać; krotka; o zakończeniu decyduje ostatnie 30 min. gry. Moja ocena: 8+(może nawet 9)/10 (jako gra akcji).
2) Wiedźmin- fabuła monotonna, ale 1 i 4 akt są wspaniałe, prolog, 3 i 5 akt oraz epilog to sama nuda; nudna, ale ładnie animowana walka; słaby rozwój postaci; nudne, mało rozbudowane i wulgarne dialogi; decyzje ograniczają się tylko do zabij - nie zabijaj; nijakie postacie - grając czułem, że tylko Zoltan to "prawdziwa" postać z emocjami, reszta to tylko "pudła" obłożone texturami (w większości takimi samymi). Gra opiera się tylko na walce. Ocena 8/10 (jako gra akcji), 6/10 (jako "eRPeG" roku 2007)
3) Fallout 3 - co tu dużo gadać gra jako cRPG roku 2008 to normalna porażka. Ale jako strzelanka nie jest zła.
Z prawdziwych gier cRPG, które są jeszcze w sklepach polecam jeszcze:
Saga Baldur''s Gate, Saga Fallout, Świątynia Pierwotnego Zła, NeverWinter Nights 2 + Maska Zdrajcy.
PS. To jest moja własna opinia, i nikt nie musi się z nią zgadzać.

Dnia 19.12.2008 o 18:25, michal15f napisał:

*FPS

CoD 1 Deluxe Edition (60 zł), CoD 2 GotY (70 zł), CoD 4 GotY (ok 75 zł)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś fps który zapewnia grę w singlu na ponad 10h, czy już teraz wszystkie takie krótkie robią. Jest coś ogólnie fajnego poza CoD (wszystkie odmiany odpadają) dodatkowo z porządnym multiplayerem?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się