FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2009 o 18:42, Arisovo 14 napisał:

Dobra, decyzja zapadła. Kupuję Two Worlds razem z Neverwinter Nights 2, chyba są tanie
już:D:D:D
Dzięki wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji! Może spotkamy się w rozgrywkach online;)


Uwaga: o ile w pierwszego Neverwinter Nights gra się w pojedynkę z góra jednym pomocnikiem, tak w NwN2 gra już się całą drużyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:49, dominik713 napisał:

Witam.Szukam jakiejś tańszej gry typu Baldur''s Gate.Wiecie,fabuła najważniejsza itd.
te klimaty. ;P Grafika nie jest ważna.


Zdobądź sobie Planescape: Torment. Gra RPG wszechczasów. Fabuła po prostu powala.

Z gier ze świetną fabułą zobacz też: Vampire The Masquerade: Bloodlines, Gothic i Gothic 2 z Nocą Kruka. Morrowind też był świetny pod warunkiem, że jesteś cierpliwy, bo fabuła rozkręca się dopiero po pewnym czasie (ale jest znacznie lepsza niż w Oblivionie).
No i oczywiście Fallout 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdą z tych gier grałem,a seria Gothic to moje ulubione gry. ;P Właśnie też myślałem o Tormencie,ale go po prostu NIE DA się znaleźć ;/ Podobało mi się też NWN 2 )jedynka już mniej...) bo było w podobnym stylu.;] Coś takiego. xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:05, dominik713 napisał:

W każdą z tych gier grałem,a seria Gothic to moje ulubione gry. ;P Właśnie też myślałem
o Tormencie,ale go o prostu NIE DA się znaleźć ;/ Podobało mi się też NWN 2 )jedynka
już mniej...) bo było w podobnym stylu.;] Coś takiego. xd

Da się na allegro, ale ceny są zawrotne jak na grę sprzed ponad 8 lat. Była kiedyś w Ekstra Klasyce za 20 zł. Teraz ludzie sprzedają tę wersję na allegro za 50 - 70 zł (a ludzie chętnie biorą). A edycję premierową jakiś kolo raz sprzedał za ponad 100 zł.

Mógłbyś zobaczyć też Arcanum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:49, dominik713 napisał:

Witam.Szukam jakiejś tańszej gry typu Baldur''s Gate.Wiecie,fabuła najważniejsza itd.
te klimaty. ;P Grafika nie jest ważna.

A Icewind Dale próbowałeś? No i cala seria Elder Scrolls jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:18, RWS napisał:

> Witam.Szukam jakiejś tańszej gry typu Baldur''s Gate.Wiecie,fabuła najważniejsza
itd.
> te klimaty. ;P Grafika nie jest ważna.
A Icewind Dale próbowałeś? No i cala seria Elder Scrolls jest świetna.


Icewind Dale jest fajną.....siekanką. Ma fajne motywy i raczej warto w nią zagrać, ale fabuła akurat nie jest najmocniejszą stroną tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:12, dominik713 napisał:

No nie wiem... Kiedyś już grałem w tę grę,średnio mi do gustu przypadła... Jakieś inne
propozycje może?


Z drużynowych bym mógł gorąco polecić Świątynię Pierwotnego Zła oraz już mniej polecić Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor. Skoro spodobał Ci się Gothic, warto spróbować Two Worlds - choć klimat inny, fabuła jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:22, KoLoS napisał:

> No nie wiem... Kiedyś już grałem w tę grę,średnio mi do gustu przypadła... Jakieś
inne
> propozycje może?

Z drużynowych bym mógł gorąco polecić Świątynię Pierwotnego Zła oraz już mniej polecić
Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor. Skoro spodobał Ci się Gothic, warto spróbować
Two Worlds - choć klimat inny, fabuła jest bardzo dobra.


On prosił o RPG z "dobrą" fabułą, a ta ze ŚPZ raczej taką nie jest.
W tej grze podobała mi się tylko walka.
Natomiast gra jest bardzo krótka (jak na RPG), ma denerwującą muzykę i fabułę tylko do połowy gry (bo dalej to jest już głównie tylko przebijanie przez świątynię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:35, dominik713 napisał:

Tak,to fakt.Poza tym,tak,podobał mi się Gothic,ale... teraz mam ochotę zagrać w coś w
stylu BG...


Jak koniecznie coś w stylu BG to może jednak zobacz sobie Icewind Dale 1 i 2. Fabułą nie umywają się do P:T, Falloutów 1 i 2, czy BG ale też mają fajne motywy.

Z gry nie w stylu BG ale z rewelacyjną fabułą polecam Wiedźmina.
KOTOR też ma bardzo dobrą fabułę (ale niestety jego też dosyć trudno dostać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:54, Lord-Tyrranoos napisał:

Witam! Szukam jakiegoś dobrego FPSiaka bądź gry RTS do 50zł... Co byście polecili : )?

Jeżeli chodzi o FPS to ja bym poczekał na Crysisa z EA Classic (chyba, że już wyszedł), gra bedzie mniej więcej w tej samej cenie a warta jest takich pieniędzy :).
Co do RTS to polecam Warhammera 40k Dawn of War z dodatkami, gra wciąga na długie godziny, ma wysoką grywalnośc i jest w przystępnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:54, Lord-Tyrranoos napisał:

Witam! Szukam jakiegoś dobrego FPSiaka bądź gry RTS do 50zł... Co byście polecili : )?


RTS: Supreme Commander, Dawn of War Antologia, Rome: Total War,
FPS: Bioshock, Crysis (od 15 bodajże będzie już za 50 zł), Stalker Cień Czarnobyla (normalnie za 60 chodzi, ale można go kupić już za 45 - 50zł), Fear (samą potstawkę - bez dodatków, bo były kiepskie), Doom 3, Far Cry, Half-Life 2, Unreal Tournament 3, Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay, Prey, Dark Messiah of Might and Magic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:54, Lord-Tyrranoos napisał:

Witam! Szukam jakiegoś dobrego FPSiaka bądź gry RTS do 50zł... Co byście polecili : )?

z rts choć nie lubię tego gatuku to spokojnie polecam serię Dawn of War
z fps... za 50zł? Antologia Unreal (UT3 ma 3 razy mniej serwerów niż ut2004), Battlefield 2, Doom 3 (mimo chłodnego przyjęcia bardzo fajny horror), Half-Life 2, Rainbow Six: Vegas, Painkiller: Czarna Edycja, Serious Sam: Złota edycja, Prey (wybitnie zakręcony), Timeshift

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:54, Lord-Tyrranoos napisał:

Witam! Szukam jakiegoś dobrego FPSiaka bądź gry RTS do 50zł... Co byście polecili : )?


Ja polecam Władce Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II ma bardzo dobrą grafikę , dużo zróżnicowanych stron konfliktu no i klimat LOTRa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 22:12, dominik713 napisał:

W ID też grałem... ;/ Chyba już nie ma dla mnie gier. xD


Tak mi się w sumie przypomniało. Może by spróbować Drakensang?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 22:59, KoLoS napisał:

> W ID też grałem... ;/ Chyba już nie ma dla mnie gier. xD

Tak mi się w sumie przypomniało. Może by spróbować Drakensang?


O właśnie - Drakensang też jest dobry. Radziłbym go wypróbować. Drużynowe RPG, z ładną grafiką ale zrobione "oldschool''owo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się