FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

"Potrzebuje dobrego fps do grania w multi, gra ma być najlepiej do 50 zl i taka w która gra dużo ludzi. Grałem w demo battlefielda 2 wiec cos z tego klimatu."

Nie znam podobnej gry. Ale proponuję Counter-Strike Anthology. Terroryści vs Antyterroryści ;PP


"Co lepsze;Far Cry 2 czy Crysis?"

Według mnie Crysiss.

Piękna grafika, fabuła mnie wciągnęła, nie wiem jak innych.

@alduron
Ciężkie tytuły wybrałeś. Zależy co lubisz..
Proponowałbym się zastanowić nad:
-F.E.A.R
-Crysiss
-Wiedźminie
No i nad tym Falloutem. Cięzko mi coś zdziałac - shootersy to chyba F.E.A.R lub Crysiss.
A Wiedźmina jeżeli lubisz RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 17:42, marcinshinoda napisał:

>> FEAR - świetny FPS, z dobrą fabułą, oraz dobrym AI wrogów
>

Przepraszam, ale gdzie ty w FEAR masz dobrą fabułe? Taka to fabuła, że po przejsciu jej
masz więcej pytań niż odpowiedzi, i nawet nie jesteś powien, kto jest kto, i dlaczego.
Sam wątek jest dosyć nudnawy. Nie ma tam historii, która potrafi zaskoczyć, nagłym zwrotem
akcji. Warto kupić, ze względu na klimat, b.dobry i dynamiczny multi. Ale niestety gra
na jeden raz:P Ale za 20 zł warto


Tam jest dużo odpowiedzi. Tylko trzeba słuchać wszystkich wiadomości i uważnie ślidzić fabułę. Panowie z Monolith świetnie ją upletli. W FEAR nie ma tak jak w większoście gier, że traktują cię jak debila i na wszelki wypadek jakbyś nie załapał fabuły, po chamsku wszysko ci wywalają na stół że byś nie mógł się niczego domyślać, wyobrażać. Żebyś nie musiał ruszyć głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 17:39, Quatre napisał:

btw Co w takim razie jest RPG?


Wiesz nie chodzi o to czym jest RPG ale jaki jest. Większość osób uważa Fallout''a 3 za niezbyt ciekawe RPG i powiedzmy, że wcale im się nie dziwie, jeżeli patrzymy na grę pod kontem RPG. Wiesz Quatre nie czepiam się dlatego, że mam poryty dzień ale dlatego, iż temat i ludzie wypowiadający się w nim wymagają konkretnej i sprecyzowanej odpowiedzi, oczywiście moim zdaniem. Każdy kto tu wchodzi ma ochotę i prawo oczekiwać pomocy i pełnej obiektywnej opinii, niestety opinie większości są subiektywne. Nie chodzi mi, że ludzie nie pomagają, bądź robią coś na pałę tylko o to, że jeżeli ktoś ma wydać 100zł na grę niech wyda to mądrze. Nie sztuką jest polecenie komuś gry takiej jaka mi się podoba tylko sztuką jest to aby dobrać daną grę do odpowiednich preferencji gracza.

PS Zermithon ten post jest również odpowiedzią dla Ciebie. Nie chciało mi się pisać dwa razy, dwóch rzeczy.

Pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 17:43, shadyx3 napisał:

"Potrzebuje dobrego fps do grania w multi, gra ma być najlepiej do 50 zl i taka w która
gra dużo ludzi. Grałem w demo battlefielda 2 wiec cos z tego klimatu."


Możesz równie dobrze nic nie płacić...

Dnia 14.01.2009 o 17:43, shadyx3 napisał:

Nie znam podobnej gry. Ale proponuję Counter-Strike Anthology. Terroryści vs Antyterroryści


i zacząć grać w America''s Army. IMHO gra bije na głowę Counter Strike''a i spędziłem przy niej około roku czasu. Świetny taktyczny shooter, a jeżeli ktoś jeszcze ma zgraną ekipę albo wejdzie do jakiegoś klanu posiadającego serwer to żyć nie umierać. Ale to już kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 17:46, oOreVenOo napisał:

.... Nie sztuką jest polecenie komuś gry takiej jaka mi się podoba tylko
sztuką jest to aby dobrać daną grę do odpowiednich preferencji gracza.

PS Zermithon ten post jest również odpowiedzią dla Ciebie. Nie chciało mi się pisać dwa
razy, dwóch rzeczy.

Pzdr!


No to niech ten gracz poda swoje preferencje. Skoro podaje tylko tytuły, na które się już prawie zdecydował ale ma tyle kasy żeby tylko kupić część z nich, podaję mu te, które uważam za najlepsze i podaję krótko ich najważniejsze cechy. Recenzje/opinie nigdy nie są obiektywne. Zawsze są subiektywne - to ich podstawowa cecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Tam jest dużo odpowiedzi. Tylko trzeba słuchać wszystkich wiadomości i uważnie ślidzić

Dnia 14.01.2009 o 17:46, zermithon napisał:

fabułę. Panowie z Monolith świetnie ją upletli. W FEAR nie ma tak jak w większoście gier,
że traktują cię jak debila i na wszelki wypadek jakbyś nie załapał fabuły, po chamsku
wszysko ci wywalają na stół że byś nie mógł się niczego domyślać, wyobrażać. Żebyś nie
musiał ruszyć głową.


Przeszedłem tą gre 3,5 raza( to 0,5 jak grałem pierwszy raz). Ostatnio w wakacje. Tylko dla dokładnego poznania fabuły. I co? Sławny tekst "

Spoiler

pierwszy prototyp zakonczył sie sukcesem"

no co to ma znaczyć? Przez całą gre nam wciskali kit,
Spoiler

że prototyp pierwszy(a niewiadomo nawet kto nim był, przez cały czas myśliałem, że to alma a wg wikipedi to nasz gracz. Ale zdania są podzielone) był nieudany a tu co? gupio wszystko sie miesza

. Drugi wątek,
Spoiler

co sie stało z Jankowskim? Też nie wytłumaczone. Jakim cudem nasz gracz ma super refleks skoro, Alma miała moce psychiczne? Fettel jakoś nie ma super refleksu, a to masz brat.

Wiekszosc odpowiedzi poznamy pewnie w FEAR 2, ale gra to nie serial, że tak dużo niewiadomych zostawiają:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, gra to nie serial - tu masz całkowitą rację. ;]
Zwykle w grach, o których wiadomo, że będą sequele nie wszystko do końca jest wyjaśniane. Część rzeczy pozostawia się w sferze domysłów po to, abyśmy z jeszcze większym utęsknienim czekali na kolejną część. Przecież w Bioshoku też nie wszystko wyjaśniono. Podobnie w Half-Life, czy Crysis.

Spoiler

Gdzieś czytałem, że o Jankowskim dowiemy się więcej w FEAR2. Zobaczymy jak to rozwiążą. Jak sam zauważyłeś, to nasz bohater prawdopodobnie był pierwszym prototypem. Alma była prawdopodobnie matką Fettela i naszego bohatera. A to, że Fettel miał inne moce niż my? Można to wyjaśnić na wiele sposobów. Przecież nie wiemy do końca, jakie dokładnie doświadczenia na nas przeprowadzali i jak zostaliśmy (nasz bohater) stworzeni. Prawdopodobnie dowiemy się tego z FEAR2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gra roli? To weź obie gry :P A jak chcesz tylko to jedną, to jest problem, bo obie gry są świetne. Po prostu zadaj sobie pytanie, które klimaty bardziej Cię kręcą: fantasy czy współczesnośc (ew. niedaleka przyszłośc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 22:07, zardzel napisał:

nowy Prince of Persia czy Mirrors Edge ?

Cena nie gra roli :P


Obie gry są dobre. Ale ja chyba bym wziął Mirror''s Edge. A to ze względu na edytor poziomów, który ma się niedługo ukazać na PC, więc będzie wychodziło dużo nowych map i tras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 22:23, capral napisał:

Co na Xboxa 360: Mirror`s Edge, czy Gears of War 2???


GoW 2, bo wielka rozwałka, ciekawa fabuła, prześliczna grafika i przede wszystkim świetne multi. A ME jest monotonny bo ciągle robisz praktycznie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 17:46, oOreVenOo napisał:

> btw Co w takim razie jest RPG?
Wiesz nie chodzi o to czym jest RPG ale jaki jest. Większość osób uważa Fallout''a 3
za niezbyt ciekawe RPG i powiedzmy, że wcale im się nie dziwie, jeżeli patrzymy na grę
pod kontem RPG.

Dziwne, bo ja zawsze myślałem, że w rpg chodzi o odgrywanie ról. A czego jak czego, ale wczucia się w postać w trakcie gry Falloutowi 3 odmówić nie można. Klimacik jest pierwszorzędny, a że system rozwoju postaci trochę uprościli w porównaniu do poprzednich części serii, to aż takie wielkie zuo nie jest. Mi się grało w tą grę bardzo przyjemnie i uważam, że to dobry RPG. Zwłaszcza system VATS rządzi :)

Dnia 14.01.2009 o 17:46, oOreVenOo napisał:

Wiesz Quatre nie czepiam się dlatego, że mam poryty dzień ale dlatego,
iż temat i ludzie wypowiadający się w nim wymagają konkretnej i sprecyzowanej odpowiedzi,
oczywiście moim zdaniem. Każdy kto tu wchodzi ma ochotę i prawo oczekiwać pomocy i pełnej
obiektywnej opinii, niestety opinie większości są subiektywne.

^_^ Stwierdzenie "obiektywna opinia" to tak jakby powiedzieć sucha woda :P Obiektywny to może być fakt, a opinia już w samej swojej definicji zawiera subiektywizm. W końcu jak to mówią - ilu ludzi, tyle opinii :]

Dnia 14.01.2009 o 17:46, oOreVenOo napisał:

Nie chodzi mi, że ludzie nie pomagają, bądź robią coś na pałę tylko o to, że jeżeli ktoś ma wydać 100zł na grę
niech wyda to mądrze. Nie sztuką jest polecenie komuś gry takiej jaka mi się podoba tylko
sztuką jest to aby dobrać daną grę do odpowiednich preferencji gracza.

Sztuką jest też np. odwiedzić portal www.gamespot.com lub www.ign.com i tam poczytać sobie w miarę obiektywne recenzje (na tyle, na ile recenzja może być obiektywna, bo obiektywnie rzecz biorąc to nie może :) Kiedy Ty piszesz do kogoś, kto zastanawia się nad zakupem Fallout 3, że to słaba gra, wcale nie oznacza to, że temu komuś nie mogłaby się ona spodobać - tak jak np. mnie i wielu innym ludziom. Każdy pisze przez pryzmat swoich osobistych preferencji, dlatego dobrze jest wysłuchać opinii kilku osób wraz z uzasadnieniem. Nie widzę jednak większego sensu w negowaniu opinii innych użytkowników forum w tym temacie, bo, jak wiadomo, każdy ma rację :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 22:27, Kraju92 napisał:

GoW 2, bo wielka rozwałka, ciekawa fabuła, prześliczna grafika i przede wszystkim świetne
multi. A ME jest monotonny bo ciągle robisz praktycznie to samo.

W Counter Strike''u też non toper robi się to samo, a wielu ludzi od lat się to jeszcze nie znudziło :) Może więc ME też taki zły nie jest. Ja jestem na ten tytuł cały czas mocno napalony, jak zobaczyłem filmiki, to zostałem zauroczony :) Masterowanie tej gry też może dać sporo przyjemności i satysfakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 02:42, Quatre napisał:

W Counter Strike''u też non toper robi się to samo, a wielu ludzi od lat się to jeszcze
nie znudziło :) Może więc ME też taki zły nie jest. Ja jestem na ten tytuł cały czas
mocno napalony, jak zobaczyłem filmiki, to zostałem zauroczony :) Masterowanie tej gry
też może dać sporo przyjemności i satysfakcji.

W ME boty robią to samo, a w CS grający ludzie już nie. To samo tyczy się CoD4 i innych świetnych gier wieloosobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok - jeszcze do mojej FPS-owej zagwozdki - może kupić CoD-a 3 ? Jest tatni (na allegro nówki za 50zł, w sklepie 60) i słyszałem, że niezły - co powiecie o grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 16:33, Arisovo 14 napisał:

PS: Danio przesadasz trochę fear dobry, ale nie jest najlepszy. 1.Wiedźmin 2. Fallout
3 3. Nie wiem Albo Fear albo far Cry 2.

To zależy co kto lubi... Mi Fear się najbardziej z tych gier podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 10:47, Nerr012 napisał:

Siemka mam problem zakupic Age of Conan czy znacie jakies inne gry MMORPG ?


Masz ich sto milionów, klasyka gatunku, czyli World of Warcraft, Warhammer Online, Eve Online... jest ich naprawdę dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się