FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2009 o 20:39, HELMOOT1 napisał:

Jakie są inne porządne gry ze Star Wars na PC?
Co fajnego można kupić za 20 zł, wybierając spośród strategii ekonomicznych, RTSów, kultowych
RPGów (ale nie hack''n slash) i symulatorów?


Ze SW? Jedi Outcast, Jedi Academy, Battlefront 2, Republic Commando, KotOR i właśnie Empire at War.
Za 20zł? Baldur''s Gate 2, Icewind Dale, Deus Ex, Warhammer 40000: Dawn of War, Supreme Commander?

@ ankle

Do multi polecam:
- Unreal Tournament 2004
- Left 4 Dead
- Orange Box
- SWAT 4
- F.E.A.R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 20:39, HELMOOT1 napisał:

Co fajnego można kupić za 20 zł, wybierając spośród strategii ekonomicznych, RTSów, kultowych
RPGów (ale nie hack''n slash) i symulatorów?


Akurat z gier RPG wybór jest spory.W szczególności polecałbym Sagę Baldur''s Gate,Sagę Gothic lub Icewind Dale.Wszystkie są w cenie trochę przewyższającej 20 zł,ale myślę że warta się tymi grami zainteresować.

[EDIT] Widzę,że trochę się spóźniłem z odpowiedzią :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 21:03, raven91 napisał:

> Co fajnego można kupić za 20 zł, wybierając spośród strategii ekonomicznych, RTSów,
kultowych
> RPGów (ale nie hack''n slash) i symulatorów?

Akurat z gier RPG wybór jest spory.W szczególności polecałbym Sagę Baldur''s Gate,Sagę
Gothic lub Icewind Dale.Wszystkie są w cenie trochę przewyższającej 20 zł,ale myślę że
warta się tymi grami zainteresować.

[EDIT] Widzę,że trochę się spóźniłem z odpowiedzią :p


Oba Gothic''i można nabyć za 10zł (czyli za 20zł łącznie) w serii Super$eller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 21:06, Lord-Tyrranoos napisał:

Oba Gothic''i można nabyć za 10zł (czyli za 20zł łącznie) w serii Super$eller.


Chodziło mi o Sagę Gothic która jest do kupienia za 25 zł.W Supercenie jest do kupienia Gothic 2,ale chyba bez dodatku,więc podałem opcję moim zdaniem atrakcyjniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 21:06, Lord-Tyrranoos napisał:

Oba Gothic''i można nabyć za 10zł (czyli za 20zł łącznie) w serii Super$eller.

Sprostowanie.nie w Super$eller tylko w supercenie.Super$eller to seria od cenegi i kazda gra z niej kosztuje 50 zl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakupić jakąś grę na X360. Jakieś sugestie ? Osobiście zastanawiam się nad GTA IV, Ninja Gaiden II oraz Burnout Paradise (TUE). Ktoś widział/grał w jakieś gry na X360 godne polecenia ? Głównie chodzi o slashery, RPG/JRPG, Action RPG ora FPSy.

Zaznaczę, że mam Halo3, GoW1, Fable 2, SW Force Unleashed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 22:49, 4ny4 napisał:

Planuję zakupić jakąś grę na X360. Jakieś sugestie ? Osobiście zastanawiam się nad GTA
IV, Ninja Gaiden II oraz Burnout Paradise (TUE). Ktoś widział/grał w jakieś gry na X360
godne polecenia ? Głównie chodzi o slashery, RPG/JRPG, Action RPG ora FPSy.

Zaznaczę, że mam Halo3, GoW1, Fable 2, SW Force Unleashed.


Jak przeszedłeś GoW''a "jedynkę" to bardzo polecam dwójeczkę ;) Klimat z pierwszej części został zachowany, a i kilka elementów doszło ;) GTA IV pomimo pięknej całości gry (grafika i silnik fizyczną są cudnie zrobione), ale gra dość szybko wciąga i może równie szybko znudzić się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 22:49, 4ny4 napisał:

Planuję zakupić jakąś grę na X360. Jakieś sugestie ? Osobiście zastanawiam się nad GTA
IV, Ninja Gaiden II oraz Burnout Paradise (TUE). Ktoś widział/grał w jakieś gry na X360
godne polecenia ? Głównie chodzi o slashery, RPG/JRPG, Action RPG ora FPSy.

Od jakiegoś czasu gram w Burnout Paradise: The Ultimate Box i mogę polecić tą grę, ale...do rozgrywki wieloosobowej online. Tryb dla jednego gracza dość szybko się nudzi - w kółko podobne wyścigi czy inne tryby, zbieranie kolejnych samochodów i zdobycie najlepszej licencji. Ogólnie gra jest dobra - niezła grafika, fajne samochody, dobre odwzorowanie ich zniszczeń, muzyka też niczego sobie (również klasyczna).

Co do Ninja Gaiden II - grałem tylko przez chwilę i powiem, że prędzej czy później zakupie tą grę. Po prostu porządna sieczka.
Ewentualnie w tym stylu Afro Samurai.

Jeśli chodzi o RPG - to obowiązkowo Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2009 o 23:27, balduran2 napisał:

> godne polecenia ? Głównie chodzi o slashery, RPG/JRPG, Action RPG ora FPSy.
Od jakiegoś czasu gram w Burnout Paradise: The Ultimate Box i mogę polecić tą grę, ale...do
rozgrywki wieloosobowej online. Tryb dla jednego gracza dość szybko się nudzi - w kółko
podobne wyścigi czy inne tryby, zbieranie kolejnych samochodów i zdobycie najlepszej
licencji. Ogólnie gra jest dobra - niezła grafika, fajne samochody, dobre odwzorowanie
ich zniszczeń, muzyka też niczego sobie (również klasyczna).

Potwierdzam w 100% ;)

Dnia 18.03.2009 o 23:27, balduran2 napisał:

Jeśli chodzi o RPG - to obowiązkowo Mass Effect.

Grałem na PC i szczerze mówiąc nie wiem co ludzie w tym widzą o0 Średniak jak dla mnie, tylko po prostu mocno wypromowany na hit roku. Ot co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2009 o 09:18, Adeq napisał:

> Jeśli chodzi o RPG - to obowiązkowo Mass Effect.
Grałem na PC i szczerze mówiąc nie wiem co ludzie w tym widzą o0 Średniak jak dla mnie,
tylko po prostu mocno wypromowany na hit roku. Ot co..


Giera zła nie jest. :)
Jedyne co mnie boli, to schematyczne questy poboczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2009 o 10:19, Everett McGill napisał:

Giera zła nie jest. :)

Zła nie jest.. ale jest przeciętna. Co ona ma niby w sobie takiego żeby była taka elo pro fajna? :P Taka podróbka KotOR''a.. I to nieudolna, ja tam klimatu w ogóle nie czuję.

Dnia 19.03.2009 o 10:19, Everett McGill napisał:

Jedyne co mnie boli, to schematyczne questy poboczne :(

I to do bólu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 10:24, Adeq napisał:


> Giera zła nie jest. :)
Zła nie jest.. ale jest przeciętna. Co ona ma niby w sobie takiego żeby była taka elo
pro fajna? :P Taka podróbka KotOR''a.. I to nieudolna, ja tam klimatu w ogóle nie czuję.


To nie jest podróbka KotORa, lol :D
Świat jest oryginalny, hard s-f - jednym może się to podobać, innym nie. Osobiście przypadł mi do gustu jako jedna z możliwych przyszłości naszego świata.

Dnia 19.03.2009 o 10:24, Adeq napisał:


> Jedyne co mnie boli, to schematyczne questy poboczne :(
I to do bólu..


Mam nadzieję, że to poprawią. Schematyczność questów wg. mnie polegała na tym samym teksturowaniu i rozplanowaniu lokacji. Nabijanie XPków szukając medalionów, dysków z danymi itede to akurat klasyk każdego cRPGa. Wracając do lokacji w questach pobocznych - gdyby zróżnicowali je w takim stopniu, w jakim różnią się Noveria i Feros od choćby Cytadeli i schematycznych do bólu bunkrów na innych planetach, to byłoby już coś.

Zapomniałem o muzyce: jako samodzielny soundtrack jest fuj, za to w grze zdaje egzamin. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 10:24, Adeq napisał:

Taka podróbka KotOR''a.. I to nieudolna, ja tam klimatu w ogóle nie czuję.


Bzdury gadasz waćpan i to straszne. Mass Effect pod pewnymi aspektami jest grą rewelacyjną, sam przeszedłem ją 5-6 razy i dalej nie mam dosyć. Oczywiście gra posiada pewne niedoróbki ale nie wpływają one bardzo negatywnie na całokształt gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 20:04, junior35 napisał:

Czy znacie jakieś gry podobne do Assassin''s Creed''a i Mirror''s Edge?? Prince of Persia
nie chcę - od razu mówię


Oj ciężko będzie coś takiego znaleźć.Jedyna opcja to (chyba) czekać na AC 2 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 20:04, junior35 napisał:

Czy znacie jakieś gry podobne do Assassin''s Creed''a i Mirror''s Edge?? Prince of Persia
nie chcę - od razu mówię


Może Tomb Raidery? Też jest sporo biegania i skakania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 21:05, Nufiko napisał:

> Czy znacie jakieś gry podobne do Assassin''s Creed''a i Mirror''s Edge?? Prince
of Persia
> nie chcę - od razu mówię

Może Tomb Raidery? Też jest sporo biegania i skakania.


Jemu chyba bardziej chodzi o swobodę poruszania się i rozgrywkę a la parkour ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 21:17, watti napisał:

> > Czy znacie jakieś gry podobne do Assassin''s Creed''a i Mirror''s Edge?? Prince

> of Persia
> > nie chcę - od razu mówię
>
> Może Tomb Raidery? Też jest sporo biegania i skakania.

Jemu chyba bardziej chodzi o swobodę poruszania się i rozgrywkę a la parkour ;p


W Mirror''s edge fajna jest swoboda przejscia danego rozdzialu i wyzwania, a w AC też były dodatkowe zadania, mogłem się pobawić w miescie, ratować ludzi itd ^^
W PoP''ie jest wytyczony ślad i zawsze jest tylko 1 droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się