FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2009 o 18:36, St0ck napisał:

Chciałbym kupić jakąś nową, fajną grę na PC. Jaką polecacie?

Aktualnie gram w Demigoda. : -)


Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena - 2 bardzo dobre gry w 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 18:36, St0ck napisał:

Chciałbym kupić jakąś nową, fajną grę na PC. Jaką polecacie?

Aktualnie gram w Demigoda. : -)


Nową mówisz, no to może Prototype, albo poczekaj parę dni na nowego Call of Juarez. I nie wiem co jeszcze by można było polecić, jakbyś nie grał w Demigoda to bym nie miał problemu z poleceniem czegoś... ;PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 18:36, St0ck napisał:

Chciałbym kupić jakąś nową, fajną grę na PC. Jaką polecacie?

Aktualnie gram w Demigoda. : -)


Zdecydowanie Call ofJuarez: Więzy krwi. Podobnie jak wyżej nowy Riddick. Zdania na temat Prototype są podzielone ale IMO gra jest bardzo dobra (nie potwierdzam bo nie grałem wiem tyle co z gameplayów).
Od siebie mogę dodać X-man Wolverine Origins jeśli lubisz takie slashery ten jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę sobie kupić jedną z tych gier:
- Bioshock
- Wiedźmin

Są one w podobnej cenie i stać mnie na jedną a obie mi się podobają. Co możecie mi o nich ciekawego powiedzieć i którą bardziej opłaca się kupić? Mam jeszcze pytanie ile czasu będę potrzebował na przejście każdej z nich bo chcę jakieś długiej gry na wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:32, dawidgi napisał:

Witam, chcę sobie kupić jedną z tych gier:
- Bioshock
- Wiedźmin

Są one w podobnej cenie i stać mnie na jedną a obie mi się podobają. Co możecie mi o
nich ciekawego powiedzieć i którą bardziej opłaca się kupić? Mam jeszcze pytanie ile
czasu będę potrzebował na przejście każdej z nich bo chcę jakieś długiej gry na wakacje
:)

Bioshock, to FPS, czyli ok. 8-12h.
Wiedźmin, to CRPG starcza na o wiele dłużej. Nie wiem... Mogę się mylić: 30-40h? Na pewno jednak Wiedźmin dłuższy.

Teraz się skapnąłem, że dawidgi, także pozdrawiam kolegę z podwórka.

P.S Obym się nie pomylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:32, dawidgi napisał:

Witam, chcę sobie kupić jedną z tych gier:
- Bioshock
- Wiedźmin

Są one w podobnej cenie i stać mnie na jedną a obie mi się podobają. Co możecie mi o
nich ciekawego powiedzieć i którą bardziej opłaca się kupić? Mam jeszcze pytanie ile
czasu będę potrzebował na przejście każdej z nich bo chcę jakieś długiej gry na wakacje
:)


Jesli zalezy Ci na dluzszym czasie rozgrywki, to zdecydowanie Wiedzmin. Spokojnie na przejscie wszystkiego co jest w grze do odkrycia na 1 raz potrzebne bedzie z 80h gry. A pozniej i tak sa spore szanse, ze zagrasz jeszcze raz. Oczywiscie w Wiedzmina warto przede wszystkim zagrac ze wzgledu na fabule i klimat, czas rozgrywki tak naprawde jest kwestia drugorzedna :)
W Bioshocka nie gralem, ale z racji tego ze to jednak FPS jest, nie spodziewalbym sie wiecej niz 20h na jednorazowe przejscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:32, dawidgi napisał:

Witam, chcę sobie kupić jedną z tych gier:
- Bioshock
- Wiedźmin

Są one w podobnej cenie i stać mnie na jedną a obie mi się podobają. Co możecie mi o
nich ciekawego powiedzieć i którą bardziej opłaca się kupić? Mam jeszcze pytanie ile
czasu będę potrzebował na przejście każdej z nich bo chcę jakieś długiej gry na wakacje
:)


Noo ;] Bierz wiedźmina - polska produkcja, bardzo dobra, starcza na 2-3 razy dłużej niż Bioshock. W bioshocka nie grałem ale znajomy ciskał i przeszedł w 2,5 dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 20:30, Szymex_ziom napisał:

Myślicie czy warto zakupić the sims 3 bo to jakby nie było kupę kasy kosztuje


Ile masz lat? Jak mniej niż 13 - spoko, jak więcej - odpuść sobie. Potem dodatki, które będą kosztowały tyle co gra pewnie... pfff.. ;|

PS. The Sims 3 znudził mi się po 3 dniu grania...

Warto kupić Left 4 Dead? Z filmików fajne, tylko jak się gra? I po ile? Na gram.pl w sklepie cena to 119zł : | a gra wyszła w listopadzie 08 roku ; |

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:32, dawidgi napisał:

/cut

Obie są zupełnie inne więc zależy czego chesz i co wolisz:
Wiedzmin to RPG więc napewno starczy na dłużej, masz tu tradycyjnie questy główne i mase pobocznych(najczęściej klasyka przynieś, podaj, pozabijaj). Całkiem niezły system walki i znaków. Napewno też nie moge odmówić mu klimatu Sapkowskiego i świentych dialogów(choc ostatecznie te z ME wypadają lepiej). Graficznie też nie jest źle ale troche momentami kuleje animacja i optymalizacja. No i z drugiej strony jest troche przereklamowany przez co na polskich forach nie da się obiektywnie o nim dyskutować bo odrazu cie przekrzyczą że to genialny tytuł i nie wytykać mu wad(taki polski nacjonalizm, zaraz też pewnie oberwe). Na allego nówke możesz kupić w okolicach 50zł)
Bioshock niestety to już FPS z elementami rpg, przez co starczy ci na ok. 20 godzin na przejście. Ale te 20 jest bardzo satysfakcjonujące. Jest to też diabelnie klimatyczna gra (choć klimat inny niż w Wiedźminie). Mamy tu 2 zakończenia i dobrą fabułe(tylko pod koniec troche stałą się przewidywalna). Prawie każdy sprzęt ma 2 tryby ognia i można go modyfikować(większe magazyki, celność inna amunicja). No i mamy tu cały arsenał mocy(od piorunów, kule ognia, poprzez częściową kontrole przeciwnika (nie atakuje nas tylko wroga). Napewno bije też wiedźmina graficznie i optymalizacją (w końcu Unreal Engine 3). No ale jak pisałem jest on krótszy od wiedźmina i mniej rozbudowany (no i nie każdemu pasuje klimat) ale mi osobiście podobał się bardziej. Na allego nówka stoki ok.40 zł.
I btw. chłopaki skoro nie graliście w obie to skąd wiecie że jedna z nich jest automatycznie lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 20:46, Tomoya-kun napisał:

Na allego nówke możesz kupić w okolicach 50zł)


Wiedzmin wyszedl w platynowej kolekcji czy jakoś tak i jest albo po 50zl albo po 59zl nówka np. w empiku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 20:33, St0ck napisał:

> Myślicie czy warto zakupić the sims 3 bo to jakby nie było kupę kasy kosztuje

Ile masz lat? Jak mniej niż 13 - spoko, jak więcej - odpuść sobie. Potem dodatki, które
będą kosztowały tyle co gra pewnie... pfff.. ;|

PS. The Sims 3 znudził mi się po 3 dniu grania...

Warto kupić Left 4 Dead? Z filmików fajne, tylko jak się gra? I po ile? Na gram.pl w
sklepie cena to 119zł : | a gra wyszła w listopadzie 08 roku ; |


Co do L4D to mam tą gierkę:) i powiem Ci ze można przy niej zarwać parę dobrych nocek:P
Cena gry z pudełkiem w sklepie jest dość duża, ale ja jakiś czas temu kupiłem sam Cd-key na Allegro za niecałe 40 zł. Kolesie sprzedają oryginalne cd-keye, nieużywane. jedyny minus to taki ze nie postawisz sobie na półce pudełka;p
Gre polecam, tylko nei wiem czy teraz nie opłaca sie poczekac na drugą czesc bo wydają pod koniec tego roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach...

1) Unreal 2/3, czyli oficjalnie Unreal Engine 2.5 (użyty jeszcze m.in. w SW: Republic Commando czy Tribes: Venegance).
2) Zdecydowanie polecam Bioshocka - bardzo dobra fabuła, oprawa audiowizualna. I przede wszystkim, wspaniały, sugestywny klimat Rapture. Tego nie da się przecenić, a grę przejdziesz, w zależności od stylu gry, w czasie od 12 do 22h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 20:49, Szymex_ziom napisał:

a zna ktoś jakiś dobry symulator lotu wart polecenia?

Hm co do symulatorów to chyba znany Flight Symulator X, albo Condor: The Competition Soaring Simulator ale to loty szybowcami, lub Falcon 4.0 z lotów wojskowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 21:33, KaRkAsZo napisał:

Co polecacie? Stalker: Czyste Niebo czy CoD5? Mam CoD4, ale w Stalkerach nigdy nie gustowalem...
:)
Jak cos to dajcie swoja propozycje.

Jak zacząć od stalkerów, to najpierw cień czernobyla:D Zdecydowanie bardziej polecam niż coda 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co daje więcej frajdy Grid czy TDU? Już raczej zdecydowany jestem na Grida, ale chodzi mi głównie o to, jak to się ma z trybem multiplayer? TDU z Megapackiem i tak się zrównał ceną z Gridem, a więc...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się