FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2009 o 17:38, damian376 napisał:

Nigdy nie lubiałem gier RPG,ale po Wiedźminie zmieniłem zdanie ,teraz szukam gry podobnej
do Wieśka z dobrą grafiką zastanawiam się nad Gothicem 3 a NW 2,ale nie grałem w poprzednie
części i nie wiem czy będę rozumiał do końca fabułę???


NVN2 nie jest wcale taki podobny do Wiedźmina, łączy je tylko silnik i gatunek. NVN2 opiera się w 100% na D&D3.5, więc skoro dopiero wiedźmin przekonał cię do tego gatunku to przy tworzeniu postaci poczujesz się zagubiony. I do grania w niego nie jest potrzebna znajomość fabuły z pierwszej części. Jest to zupełnie inna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 17:44, rybisiu napisał:

> Nigdy nie lubiałem gier RPG,ale po Wiedźminie zmieniłem zdanie ,teraz szukam gry
podobnej
> do Wieśka z dobrą grafiką zastanawiam się nad Gothicem 3 a NW 2,ale nie grałem w
poprzednie
> części i nie wiem czy będę rozumiał do końca fabułę???

NVN2 nie jest wcale taki podobny do Wiedźmina, łączy je tylko silnik i gatunek. NVN2
opiera się w 100% na D&D3.5, więc skoro dopiero wiedźmin przekonał cię do tego gatunku
to przy tworzeniu postaci poczujesz się zagubiony. I do grania w niego nie jest potrzebna
znajomość fabuły z pierwszej części. Jest to zupełnie inna historia.



A Gothic 3???? słyszałem ze nieźle tnie się na kompach ale mam mocny komputer AMD X2 5600,HD Radeon 4850,2 GB Ram i Vista 64bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 17:47, damian376 napisał:

> > /slash/


G3 już jest bardziej zbliżony do Wiedźmina ;] Teraz G3 jest znacznie bardziej połatany, więc problem z jego płynnością nie jest taki poważny, będzie ci chodził bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tnie się jak się teleportujesz i kilka sekund po wczytaniu zapisu gry.Ale żeby w niego zagrać trzeba mocnego kompa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 18:51, abbott123 napisał:

Znacie dobrą grę w klimatach HF 2. Właśnie go skończyłem. Aha, ze względu na słaby komp
grę sprzed 2006 roku, proszę.

Masz na myśli Half-life 2? :P Jeśli tak to na pewno część pierwsza, a znaleźć coś podobnego będzie naprawdę trudno. HL2 jest niepowtarzalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Damian376

Takich jak Wiedźmin gier jest mało, podobnych to może właśnie Gothic (można zacząć od I części ), albo gry z serii TES czyli Morrowind czy Oblivion, mógłbyś spróbować również Fable

Typowe rpg, oparte są zazwyczaj na jakimś papierowym odpowiedniku najczęściej jest to D&D to gry jak Icewind Dale, Baldur Gates, czy wspomniany przez ciebie Neverwinter, jest kilka innych ale zazwyczaj zasady są podobne.

Osobiście szczerzę polecam gry wymienione niżej, ale żeby zacząć musiałbyś sobie troszkę poczytać instrukcję, bo dla laika jest dużo niezrozumiałych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 20:19, abbott123 napisał:

A Prey? Warto czy nie bardzo?

Bierz, bo jest bardzo dobry. W miarę dobra fabuła i strzelanie do obcych. Ja byłem z tej gry bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 13:23, Lord-Tyrranoos napisał:

Porównaj sobie oceny magazynów w Niemczech z Amerykańskimi czy Brytyjskimi. No wybacz,
ale jeżeli Niemcy dali NecroVisioN bodajże 3/10


Z kolei w Polsce bardzo często zawyża się oceny naszych rodzimych gier i to też winduje oceny w górę. Nikt mi nie wmówi, że Chrome to jest gra która zasługuje na 9/10 + znaczek jakości a właśnie taką ocenę ta gra dostała w CDA. Jakby tego było mało to na koniec recenzent (Allor) popisał się bardzo ciekawym podsumowaniem "W każdym razie to właśnie na nim mam zamiar doczekać do premiery Half-Life 2". Sam przyznasz że ciekawe. No ale skończmy już tą dyskusje bo to już nie jest na temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam ochotę ą drugowojenny shooter. Porządny ma być:) Zastanawiamsię nad:

-Medal of Honor:Airborne (ładna grafa, klimat i ciekawe bitwy) cena: ok. 50zł.
-Brothers in Arms: Road to hill 30-13zł.
-Brothers in Arms: Earned in Blood-13zł.
Albo coś jeszcze na końcówkę tych wakacji, byle żebym potem miał po niej wypieki na twarzy XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to Call of duty, najlepiej COD 2. Tanio dostaniesz a dalej trzyma poziom, MOH Airborne jest w sumie taki sobie. Brothers in Arms jak najbardziej polecam wszytskie części tyle że to już trochę trudniejsza gra taktyczna, nie zwykły shooter. Wychodzi teraz w Premium Games od Cenegi zestaw BiA + Earn in Blood + Hell''s Highway. Niezła też jest multiplayerowa Red Orchestra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 09:34, Yogurt napisał:

Słuchajcie mam ochotę ą drugowojenny shooter. Porządny ma być:) Zastanawiamsię nad:

-Medal of Honor:Airborne (ładna grafa, klimat i ciekawe bitwy) cena: ok. 50zł.
-Brothers in Arms: Road to hill 30-13zł.
-Brothers in Arms: Earned in Blood-13zł.
Albo coś jeszcze na końcówkę tych wakacji, byle żebym potem miał po niej wypieki na twarzy
XD


IMHO najlepsze jest pierwsze Call of Duty, gdzie są bardziej zróżnicowane zadania i lepszy klimat. Call of Duty 2 na pewno nadal imponuje graficznie, intensywność rozgrywki też jest na plus. Jeżeli jakieś drugowojenne FPS-y - zaczynaj od tego.

Spoiler

Jakby co - recenzja obu w/w części Call of Duty u mnie na GS-ie ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 09:41, igor8472 napisał:

Podstawa to Call of duty, najlepiej COD 2. Tanio dostaniesz a dalej trzyma poziom, MOH
Airborne jest w sumie taki sobie. Brothers in Arms jak najbardziej polecam wszytskie
części tyle że to już trochę trudniejsza gra taktyczna, nie zwykły shooter. Wychodzi
teraz w Premium Games od Cenegi zestaw BiA + Earn in Blood + Hell''s Highway. Niezła
też jest multiplayerowa Red Orchestra.

Myślałem nad CoD2, ale też chciałbym grę ładną graficznie. W końcu nie po to uczyłem się cały rok, żeby na moim potworku starocie odpalać ;) Oki jeszcze pomyślę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 09:45, Lord-Tyrranoos napisał:

> Słuchajcie mam ochotę ą drugowojenny shooter. Porządny ma być:) Zastanawiamsię nad:

>
> -Medal of Honor:Airborne (ładna grafa, klimat i ciekawe bitwy) cena: ok. 50zł.
> -Brothers in Arms: Road to hill 30-13zł.
> -Brothers in Arms: Earned in Blood-13zł.
> Albo coś jeszcze na końcówkę tych wakacji, byle żebym potem miał po niej wypieki
na twarzy
> XD

IMHO najlepsze jest pierwsze Call of Duty, gdzie są bardziej zróżnicowane zadania i
lepszy klimat. Call of Duty 2 na pewno nadal imponuje graficznie, intensywność rozgrywki
też jest na plus. Jeżeli jakieś drugowojenne FPS-y - zaczynaj od tego.

Spoiler

Jakby co - recenzja obu w/w części Call of Duty u mnie na GS-ie ;)).


Pierwszego CoD''a przeszedłem 6 razy
Myślę jeszcze na CoD5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, możesz zawsze wziąć coś z serii Brother''s in Arms. Osobiście polecałbym ostatnią część, Hell''s Highway - bardzo wysokie oceny i ogólnie dobre opinie. Do tego bardzo dobra oprawa i odwzorowana brutalność IIWŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 10:11, Lord-Tyrranoos napisał:

Cóż, możesz zawsze wziąć coś z serii Brother''s in Arms. Osobiście polecałbym ostatnią
część, Hell''s Highway - bardzo wysokie oceny i ogólnie dobre opinie. Do tego bardzo
dobra oprawa i odwzorowana brutalność IIWŚ.

A grałeś? Tak z ciekawości :) Chciałbym posłuchać wrażeń. Na YT gameplaye są bardzo obiecujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się